Якого числа буде Стрітення Господнє в 2025 році в Україні?

Одна з головних дат в церковному календарі – це Стрітення Господнє. Це свято, колись належав язичникам, він ознаменував зустріч суворої зими з жарким літом. Набагато пізніше свято набуло православний сенс. Це сталося після зустрічі немовляти Ісуса зі старцем Симеоном, який і явив світові Сина Божого.

Стрітення Господнє – що це за свято?

У 2025 року православні віруючі відзначатимуть 2-го лютого (15-го лютого за юліанським календарем), на 40-ий день після того, як Христос був народжений в наш світ. Це свято не є перехідним, але завжди відзначається на сороковий день від Різдва.

Церковнослов’янська мова переводить слово «Стрітення», як зустріч, яка описує важливе і значуще подія на життєвому шляху Ісуса Христа.

Воно описано в Євангелії від Луки.

У біблійних писаннях говориться про те, що на сороковий день з моменту народження Спасителя, батьки принесли його в храм для причастя. По дорозі їм зустрівся старець на ім’я Симеон Богоприємець, він жив уже три століття і смерть ніяк не забирати його до себе. За три століття він написав величезну кількість літописів, перевів незліченне число релігійних книг.

В одній із праць старець дізнався про пророкування, яке стосувалося непорочного зачаття діви Марії. Тоді ж літописець побачив ангела, який підтвердив народження Спасителя. Ангел пообіцяв, що в день зустрічі з Ісусом Христом душа Симеона нарешті покине тіло і відправитися в рай.

Літописець взяв немовля на руки, підняв його над головою і проголосив Спасителем роду людського.

Власне в цей день і трапилася велика зустріч Старого і Нового Завіту – Стрітення Господнє.

Анна-пророчиця, побачивши Ісуса підтвердила, що це і є син Божий і майбутній Спаситель. Старенька вклонилася малюкові і відправилася в Єрусалим, розповідаючи по дорозі про прихід месії.

Відзначають церковне свято і сьогодні, щорічно всі православні віруючі спрямовуються в церкви і храми для прослуховування святкової літургії, в якій вихваляють Господа і Божу Матір, згадують молитвами Симеона.

Якого числа Стрітення Господнє в 2025 році?

Щоб не пропустити важливий церковне свято варто дізнатися, коли відзначають Стрітення Господнє в 2025 році. Можна самостійно здійснити розрахунок цієї дати, досить відрахувати 40 днів від 7 лютого – це буде вівторок, 15 лютого.

Саме в цей день для відвідування відкриті двері всіх церков і храмів.

Церковні службовці одягаються в святкові наряди, співаються літургії.

Що потрібно зробити на Стрітення Господнє?

Перше, що обов’язково повинна зробити кожна віруюча людина на свято – це відвідати церкву і відстояти службу. Після освятити свічки, взяти з храму освячену воду додому. Вважається, що горить Стрітенська свічка здатна захистити від хвороб, поганого пристріту, позбавити від бід. Після догорання потрібно віднести її назад в Храм. Вода також вважалася чудодійною:

  • допомагала зцілитися хворим;
  • нею обприскували будинок для залучення благополуччя і примноження достатку;
  • окропляли худобу для збільшення приплоду.

Раніше віруючі здійснювали хресний хід навколо села з іконами Спаса або Стрітення. Сьогодні православні збирають святковий стіл, запрошують до хати близьких друзів, родичів, частують їх смачними наїдками.

Також в цей день прийнято дарувати подарунки, люди підносять в дар невеликі ікони, листівки, солодкі презенти.

Що не можна робити на Стрітення Господнє?

Для істинно віруючих людей цей церковне свято особливо важливий. Вони намагаються провести цей день з максимальною користю, присвячують себе молитвам, розвиваються духовно. Особливо трепетно ​​ставляться до традиційних заборонам, а їх чимало.

Є цілий ряд вимог, які повинен дотримуватися кожен православний на Стрітення:

  • повна відмова від фізичної праці, включаючи прибирання, прання, прасування, цю роботу краще зробити напередодні святкування;
  • не можна відмовлятися від походу на богослужіння або приходити на службу з запізненням;
  • забороняється в цей день сумувати і сумувати, брати участь у сварках і злословити;
  • постаратися пробачити кривдників, примиритися з ворогами, відвідувати храм з образами і важкою душею не варто;
  • потрібно утриматися від далеких поїздок, краще провести цей день в оточенні близьких людей і друзів;
  • категорично забороняється вдаватися до магічних обрядів чорної магії, проводити привороти, гадати, звернення за допомогою до темної силі вважають гріхом;
  • необхідно повністю відмовитися від прийому алкогольних напоїв, вони покликані затуманювати розум, а в такому стан людина не здатна надавати опір диявольській спокусі.

Свято потрібно зустрічати в гарному настрої, бути смиренним, знаходиться в гармонії з самим собою.

Потрібно обов’язково відвідати церковні служби, освятити свічки і сповідатися, ці заходи допоможуть очиститися і знайти щастя.

Традиції та обряди

Історія Стрітення Господнього сягає своїм корінням в четверте століття нашої ери. За такий довгий період свято встиг обзавестися величезною кількістю всіляких традицій:

  • В давні часи старообрядці не приносили освячену воду з церков, вважалася , що будь-яка рідина в цей день набувала цілющу силу, тому частіше використовували талу, збираючи сніг у відро і підставляючи таз під бурульки;
  • Стрітенські свічки, принесені з церкви потрібно зберігати цілий рік до настання наступного свята, вони стають своєрідним оберегом, що захищає будинок і його мешканців від хвороб, недругів, пристріту;
  • Свічки періодично підпалюють, прийнято вірити, що полум’я позбавляє житло від злодіїв, пожеж, затоплення, а город від неврожаю;
  • Вважається, що денні молитви, прочитані в свято, доходять до Бога швидше і допомогу приходить відразу, тому віруючі присвячують цей день старанному благання, прохання про відпущення гріхів ;
  • В цей день проводились народні гуляння з танцями і піснями. Господині пекли млинці – символізують сонце, випічка у вигляді птахів вважалася традиційною стравою на Стрітення. Вона закликала весну приходити швидше. Також було прийнято в цей день пригощати худобу здобою у вигляді бубликів, вони захищали тварин від хвороб.

Ще однією Стрітенської традицією вважалося старанне годування домашньої птиці. Селяни намагалися пригостити кожну курочку жменею зерна.

На цей рахунок навіть збереглася приказка «Годуй в Стрітення курок вівсом, протягом року будеш з яйцем».

Більшість традицій дотримуються по справжній день. Багато віруючих, як і в стародавні часи, оговтуються в паломництва для відвідування святих місць, монастирів.

Прикмети

Є і прикмети, пов’язані зі святом. По погоді на Стрітення з давніх часів визначали, якою буде весна, літо, якого врожаю варто чекати людям, і чого потрібно побоюватися.

Ось найцікавіші з прикмет:

  • поява на Стрітення великих бурульок, що звисають з даху, обіцяло багатий урожай кукурудзи;
  • ясне нічне небо напередодні церковного свята обіцяло врожайний рік ягід і фруктів;
  • тепла погода і крапель віщували таку ж теплу осінь ;
  • хороший сезон чекав пасічників, якщо на вулиці було в цей день сонячно і безвітряно; ​​
  • дощовий день на свято віщував спекотне літо, а сніг попереджав про пізніх весняних заморозках;
  • якщо в ніч на Стрітення на небі багато зірок, то це до пізньої весни;
  • ранній сонячний захід говорив про найближчі заморозках;
  • втрата гаманця з грошима в цей святковий день – хороший знак, людини чекають вдалі часи і везіння, втрата чогось цінного на Стрітення Господнє вважається своєрідним откупом;
  • поганою прикметою вважається захворіти на Стрітення, так як протягом всього року людини чекають страждання, муки;
  • заметіль на свято обіцяла неврожайний рік.

Більшість сільських жителів в ніч напередодні церковного свята виставляли годівницю за ворота.

А з ранку на Стрітення бігли провідувати ситуацію, якщо корм був з’їдений, то людину чекала удача у всіх справах. А якщо залишився недоторканим, то варто бути обережним протягом року, так як на шляху будуть виникати всілякі перешкоди і перешкоди.

Стрітення Господнє вважається не тільки православним святом, в деяких протестантських деномінаціях також цей день визнаний торжеством. За довге існування він зміг увібрати в себе християнські традиції і язичницькі елементи, тому не дивно, що у нього так багато різноманітних традицій.

Привітання зі Стрітенням Господнім

У 2025 року свято відзначатиметься з таким же масштабом, як і в попередні роки. У цей день більшість православних віруючих поспішають привітати своїх близьких, родичів з важливою подією. Навіть банальна листівка на Стрітення Господнє принесе людям радість, головне, підібрати до неї теплі слова.

Можна скористатися таким варіантом:

  • Вітання на Стрітення Господнє, приймайте від нашої сім’ї. Нехай ваші дні будуть наповнені щастям, негоди і біди йдуть з дороги! Бажаємо в житті багато днів, щоб кожен новий був добріші. Посмішки, радість і веселощі нехай оточують на Стрітення!

Ще одну добру привітання, яким можна підписати листівку:

  • З Стрітенням Господнім всіх привітати поспішаю, світу, щастя, добра побажати я хочу. Зійде нехай на свято на вас Божа благодать, кожен повинен на планеті силу Божу побачити. Нехай сім’я здоров’ям пашить, кожен в ній щасливим був. Своє серце для молитви в день Стрітення відкрив.

Святкується Стрітення Господнє повсюдно, це день дуже значущий в житті православних віруючих, він один з дванадцяти головних церковних свят.

В цей день потрібно особливо ретельно молитися, просити за себе і найближчих родичів. Присвятити себе благих справ, роздумів про життя і бесід з рідними.

Стрітення Господнє привітання: картинки

Якого числа буде Стрітення Господнє в 2025 році в Україні?
стрітення господнє привітання картинки

Якого числа буде Стрітення Господнє в 2025 році в Україні? Якого числа буде Стрітення Господнє в 2025 році в Україні? Якого числа буде Стрітення Господнє в 2025 році в Україні? Якого числа буде Стрітення Господнє в 2025 році в Україні?

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал