Коли святкують день головного бухгалтера у 2024 році в Україні?

Яких тільки свят немає в різних країнах, це відноситься і до професійних свят. Є день вчителя і день медика, день будівельника і день журналіста. Є день працівників фінансів, і навіть окремий день Головного Бухгалтера. Бухгалтер – напевно, на перший погляд професія непомітна, але дуже важлива і потрібна, адже немає жодної галузі господарської діяльності, в якій не приймав би участь рахунковий працівник.

Історія свята

Ще в Стародавній Месопотамії і Давньому Єгипті були відомі рахівники, які вели облік отриманого врожаю, переписувачам ж доводилося вести складні обчислення податків і зборів, тобто саме в той час з’явилися перші фінансові працівники. Ця служба вимагала від людини відмінною підготовки, оскільки вони вираховували і заробітну плату, і зміст найманих працівників і давали прогноз на урожай, тобто ці перший фінансисти повинні бути дуже добре підготовлені. І в першу чергу, вони повинні були вміти відмінно вважати!

У Древній Греції був винайдений перший рахунковий механізм – ЩОТИ, якими втім користувалися аж до ХХ століття.

Сам термін «бухгалтер» виник в 1498 році в Італії, яка в той час славилася своїми банками і вела фінансові справи з усіма європейськими країнами. Ввів його в вживання Христофор Штрекер, що служив в одному з підрозділів центральної рахункової палати.

В 15 столітті було видано великий труд, написаний італійським математиком Лукою Пачолі під назвою « сума арифметики, геометрії, вчення про пропорції і відношення “. Навіть в ХХ1 столітті бухгалтера працюють у цій трактату, в якому розмежовувалися фінанси на дебет і кредит.

Якого числа відзначається день Головного Бухгалтера в 2024 році

Свято День Головного Бухгалтера в Україні буде відзначатися, 16 липня 2024 року.

Вважається, що це свято – день Головбуха був заснований редакцією спеціалізованого журналу «Головбух», який вийшов у світ вперше в 1994 році. Мета цього свята-нагадати оточуючим і, головне, керівництву будь-якої фірми, яка відповідальність лежить на людині, що регулює фінансові потоки і несе відповідальність за матеріальний добробут установи.

Другою причиною вибору дня Головного бухгалтера саме 16 липня, що в цей період фінансисти можуть трохи розслабитися і відпочити.

Адже річний звіт вже зданий, а попереду чекають травневі свята.

До речі, існує офіційне свято, що має статус міжнародного День бухгалтера, який відзначається 10 листопада.

Традиції

У всіх українських компаніях існує традиція-влаштовувати в День Головного Бухгалтера 16 липня – корпоратив. Цим заходом начальство і колеги визнають заслуги людини, що має величезну відповідальність перед колективом за стан фінансів і ведення звітності.

Під час цього святкування проводяться нагородження особливо відзначилися працівників, часом проводяться навчальні семінари, виїзди на природу, концерти і, звичайно, нагородження пам’ятними подарунками.

Засновники свята, редакція журналу «Головбух», беруть безпосередню участь в організації свята.

В яких країнах відзначається день Головного Бухгалтера

Якщо ви не знаєте про таке свято, як День Головного бухгалтера і якого числа він відзначається, то нагадуємо, що це відбувається 16 липня.

Медичні працівники вважають, що у бухгалтерів, як і у багатьох інших представників офісних служб, є свої професійні захворювання: кон’юнктивіт, остеохондроз, алергію і синдром сухого ока.

День Головного бухгалтера відзначають у багатьох (особливо європейських країнах) СНД, наприклад, в Україні, Білорусії, Молдові та інших.

Вітання бухгалтерів

Звичайно, на влаштованому торжестві повинні прозвучати привітання і хочеться, щоб вони були оригінальні, свіжі, з гумором і жартом, в прозі і у віршах. Якщо трохи посидіти і попрацювати, то можна підібрати багато добрих слів для людини, який залізною рукою керує всіма фінансовими потоками організації.

Наприклад, пропонуємо прочитати таке віршоване привітання:

Головбух, прийміть вітання!

Що вам сьогодні побажати?

Розрахунки просто, без мук

І премій більше нараховувати!

Нехай вам все легко дається,

Завжди нехай сходиться баланс!

Душа від щастя посміхнеться,

Коли зростають зарплата і аванс!

Можна, звичайно, привітати і в прозі, але при цьому також вкласти трохи креативу.

Найкращого, суворого і непідкупного Головного бухгалтера вітаю з його професійним святом ! І всією душею бажаю йому бути найголовнішим особою у всіх справах, що йде попереду всіх і провідним за собою наш згуртований колектив!

Бажаю точних звітів, які ніколи не будуть повернуті на доопрацювання, умілих обчислень, в які ніколи не потрапить помилка, нехай ваша репутація буде настільки ж чиста як гірський кришталь, а ваші посадові компетенції будуть порівняти хіба тільки з фортецею і красою діаманта!

Наш бухгалтер краще за всіх,

Чекає нас з ним завжди успіх!

Ідеї ​​для подарунків на свято День Головного бухгалтера 2024 року

Ідеї ​​подарунків на свято – День Бухгалтера, яке відзначається 16 липня можуть бути як і ортодоксальними, так і креативними. Звичайно, ніхто не стверджує, що подарунок повинен бути дорогим, але якщо підключити фантазію і вкласти трохи творчості, то вийде щось несподіване і приємне.

Наприклад, можна силами всієї бухгалтерії зробити колаж з фотографій і замальовок, а там помістити гумористичні написи, щось на кшталт:

Одна хвилина в розкладі Головного бухгалтера:

  • Одна хвилина в розкладі Головного бухгалтера дорівнює-півгодини роботу звичайного рахівника;
  • Здібності знайти зайві гроші для святкування корпоративу;
  • Підрахований і оплачений податок;
  • Перераховані аванси або зарплати на картки всіх співробітників;
  • Перерахунок зарплати в бік, звичайно, збільшення;
  • Видані відпускні та оздоровчі для працівників бюджетної сфери;
  • Підписані відомості на зарплату і премію!

Зазвичай Головним Бухгалтерам дарують якісь канцелярські товари, дорогі ручки, органайзери, і звичайно, квіти.

АЛЕ справа не в подарунках, а в увазі і в розумінні, що від цих людей, які називаються гордою назвою Главбух залежить матеріальне благополуччя як і фірми в цілому, так і кожного співробітника окремо.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал