Як відновити орхідеї, у яких жовтіє листя і опадають квітконоси

Я вже не раз говорила тут про свою любов до орхідей. Ціла колекція фаленопсисів міцно влаштована на підвіконнях у нашій квартирі. Деякі екземпляри я купувала за уцінкою та самостійно виходжувала вдома. Зараз маю справжній квітучий рай. Але так не завжди.

Як відновити орхідеї, у яких жовтіє листя і опадають квітконоси

На самому початку мого захоплення цими тропічними красунями, я придбала відразу два розкішні фаленопсиси. На жаль, такою пишнотою довго милуватися не довелося. Орхідеї стали пропадати. Квітконоси опали, листя почало жовтіти і в’янути.

Досвіду вирощування орхідей у ​​мене тоді ще не було. Та й доступної інформації на той момент було небагато. Але дорогі та красиві рослини втрачати не хотілося, тому я звернулася за порадою до консультанта з квіткового магазину неподалік будинку. Я часто його заходила, тому мене вже знали, як то кажуть, в обличчя. Ласкава жінка провела справжній лікнеп з догляду за орхідеями.

Чому могла виникнути така проблема?

Як відновити орхідеї, у яких жовтіє листя і опадають квітконоси

Вона пояснила мені, чому орхідеї жовтіють та скидають бутони. Причин виявилося кілька:

  • мало світла;
  • нестача харчування;
  • сонячний опік;
  • спека у приміщенні;
  • неправильний полив і, як наслідок, або загнивання коріння, або їх висихання;
  • різкий перепад температур;
  • грибок та шкідники.

Зверніть увагу і на той факт, що пожовтіння та скидання нижнього листя може бути і природним процесом.

Як відновити орхідеї, у яких жовтіє листя і опадають квітконоси

Рекомендації у справі

Консультант порадила пересадити орхідеї та пояснила, як правильно це зробити. Я купила свіжий якісний субстрат та препарат Максим для обробки коріння. Прийшовши додому, одразу проступила до пересадки.

Обережно вийняла квіти з горщиків та очистила коріння від старого субстрату. Усередині горщиків кора була дуже волога, хоча верхній шар у кожному горщику досить швидко висихав після поливу. Мені здавалося, що рослинам не вистачає вологи, і в результаті я буквально заливала свої орхідеї у поливах. Про це свідчили і коріння, що підгнили. На жаль, це часта помилка квітникарів-початківців, яка не завжди очевидна.

Я промила і акуратно просушила паперовою серветкою коріння, обрізала всі хворі частини. Потім обробила кореневу систему препаратом Максим і для вірності присипала зрізи порошком активованого вугілля. У горщики рослини посадила лише через добу. Весь цей час коріння просихало.

Як відновити орхідеї, у яких жовтіє листя і опадають квітконоси

Через два місяці після пересадки я почала підживлення. Консультант рекомендувала проводити підживлення по листку, якщо виявиться проблема з корінням. Я використовувала такі препарати, як Епін та Циркон. Вони є чудовими стимуляторами зростання.

А ще консультант порадила ніколи не ставити орхідеї на південні підвіконня – там вони просто згорять. Виконуючи всі рекомендації, мені вдалося врятувати свої перші екземпляри. До речі, вони досі живуть і живуть, а їм уже 7 років точно!

Як відновити орхідеї, у яких жовтіє листя і опадають квітконоси

Грамотний догляд, і часто не трудомісткі для квітника – це все, що потрібно навіть найвибагливішим рослинам.

Порада для новачків: не поспішайте викидати в’янучий фаленопсис. Якщо все робити за правилами, то орхідею можна реанімувати!
А ви мали проблеми з орхідеями, як їх вирішували? Ділиться в коментарях, впевнена, що Ваш досвід може бути комусь корисний!

Дякую за увагу та всього Вам доброго!

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал