Як вибрати ім’я дитині дівчинці або хлопчикові: 10 порад і підказок

Всі батьки стикаються з проблемою вибору імені для своєї дитини. Багато хто починає замислюватися про це і перебирати варіанти ще до народження дитини або навіть на стадії планування.

Оскільки до свого повноліття дитина не зможе змінити подароване Вами ім’я, до вирішення потрібно підходити відповідально, враховуючи безліч факторів. Наприклад, таких, як соціальне середовище і вплив імені на характер.

Лише кілька десятків років тому було в порядку речей називати дитину на честь когось із найближчих родичів – матері, батька, бабусі або діда. Зараз же все більше людей хочуть підкреслити за допомогою імені індивідуальність своєї дитини.

Значення букв в імені

Існує теорія, згідно з якою кожна буква має свій вплив і значення. Наприклад, буква Р – додає рішучість, М – м’якість і готовність до турботи про оточуючих і т.д.

Варто звернути увагу на звучання імені. Ваше ставлення до своєї дитини із зайвою ніжністю і той факт, що вам подобається, як ви вимовляєте його ім’я, зовсім не означає, що його звучання з вуст інших людей буде настільки ж м’яким.

Ім’я обов’язково має поєднуватися з по батькові та прізвищем дитини.

Приклад: пам’ятаю, як ми сміялись, коли знайомі назвали дівчинку Анжелікою. Чому? Тому що її батька звали Іван, а прізвище Вишня. Нормальне поєднання: Анжеліка Іванівна Вишня?!

Подумайте про те, як буде звучати скорочення прізвища, імені та по батькові, поєднання їх між собою. Наскільки легко чи важко буде вимовити іншим людям ім’я та по батькові вашої дитини, щоб уникнути незручних або комічних ситуацій.

Приклад: в інституті, коли у одного викладача на початку лекції була звичка називати прізвища з ініціалами в цей момент. Одна студентка просила – по імені та по батькові! Тому що її звали Олена Борисівна. Скорочено прочитайте самі.

Мода – не найкращий порадник

Вона проходить, а ім’я залишається і з часом звучить не так красиво, а в деяких випадках або зовсім безглуздо. При виборі дуже ласкавого і м’якого імені є ризик, що оточуючі не будуть сприймати всерйоз вашої дитини.

Наприклад, мама начиталася Набокова і назвала дочку Лоліта. Мало того. що ім’я не найкраще для дівчинки. Так ще і виросте, займе може важливу посаду. Чи ні з таким то ім’ям?!

Краще звернути увагу на імена, які будуть викликати почуття поваги і прийняття.

Наприклад: Марія, Наталія, Ольга, Михайло, Антон, Георгій.

Різні імена надають на нас певні враження – одні чуються м’яко, ніжно і поетично, інші ж, навпаки, твердо, впевнено і сухо.

Сприйняття на слух свого імені може вплинути на характер і долю дитини, оскільки люди з дитинства чують звучання свого імені і з часом починають ототожнювати себе з ним, воно стає частиною їх особистості.

Поради щодо вибору імені

Отже, при виборі імені слід мати на увазі кілька речей:

  1. Пам’ятати про відповідальність перед малюком за ім’я, яке йому доведеться носити (18 років свого життя як мінімум).
  2. До нестандартних і яскравих імен ставитися з обережністю.
  3. Не рідкісні ситуації, коли діти піддаються нападкам і глузуванням з боку однокласників або однолітків у дворі через своє некрасиве ім’я. Такі конфлікти можуть спровокувати у дитини психологічну травму. Найчастіше діти не прагнуть надто вже виділятися в своєму колі спілкування, серед друзів і знайомих.
  4. Враховувати дату народження і православний календар, дізнатися, які святі поминаються в місяці, коли народилася дитина, і почитати про них. При хрещенні все одно малюкові буде дано ім’я з святих.

А хотіли б Ви самі бути володарем нестандартного імені в своє дитинство?

Якщо ви вже зупинилися на якихось конкретних варіантах – спробуйте застосувати їх до людини для Вас сторонній і подивитися на виникаючі асоціації. Зверніться до кого-небудь з проханням виголосити обрані варіанти імені вголос. Так ви почуєте, як будуть звертатися до вашої дитини інші люди і зрозуміти, чи подобається вам.

Може обране ім’я носить хтось із вашого оточення? Проаналізуйте характер відомих вам людей, що носять таке ж ім’я, протягом їх життя. Доля у кожної людини своя, але звучання імені може впливати на характер. Різна література з тлумаченням імен, їх значенням і описом може вам стати в нагоді.

Не варто називати дитину ім’ям члена сім’ї, який загинув недавно.

Для привнесення в життя дитини спокою і щастя не слід вибирати саме рідкісне або навпаки найпоширеніше ім’я. Поширені імена занадто «заїжджені» і знеособлені.

Формуванню сильного і наполегливого ​​характеру може посприяти рідкісне і тверде ім’я, адже його власникові з дитинства доведеться навчитися відстоювати свої інтереси.

Але варто пам’ятати, що рідкісне ім’я приверне занадто багато уваги, яке може бути не завжди приємним.

Дати ім’я новонародженій дитині – це дуже важливий крок, до якого слід підходити з великою уважністю і усвідомленням своєї відповідальності перед дитиною. Пам’ятайте головне – ім’я може тільки частково впливати на дитину, але воно не сформує його особистість повністю. Найважливіше і цінне – це правильне виховання, ваша підтримка і розуміння у важких ситуаціях.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал