Як намалювати кролика на Новий рік самостійно: інструкції по створенню малюнків

Новий 2023 рік буде роком Чорного Водяного Кролика за китайським календарем. Тому милий пухнастий звірок буде обраний почесним символом року. Основні якості кролика – доброта, скромність, розум.

Існує поширена помилка про те, що кролики або зайці боягузливі, але насправді це зовсім не так. Вони просто відрізняються великою обережністю і ніколи не будуть ризикувати, якщо поблизу знаходиться хижак.

Малюнок з символом року може стати відмінним прикрасою інтер’єру на свята, а також прекрасним подарунком для друзів і родичів. Не варто упускати відмінну можливість попрактикуватися в малюванні милого новорічного звірка – зайця або кролика.

Інструкції з малювання кролика на Новий рік для дітей

Малюнки на новий рік – важливе і відповідальна справа, тому краще, якщо батьки заздалегідь займуться цим разом з дітьми. Для цього зовсім необов’язково мати багату уяву, досить запозичити цікаву картинку з інтернету і скопіювати її частково або повністю.

Найкраще вибирати найпростіші варіанти картинок, Тому що занадто складний малюнок може відбити у дитини бажання малювати. Перед тим, як починати зображати звірка на великому альбомному листі, слід трохи попрактикуватися на простому папері в клітку, використовуючи її в якості чернетки.

Початківцям художникам не варто брати для малювання гелеві ручки, так як вони можуть розтікатися і ускладнювати малювання. Найкраще використовувати м’який олівець, тому що на нього не треба сильно натискати для отримання плавної і виразної лінії.

При користуванні ластиком слід акуратно прати олівець самим кінчиком гумки, щоб готова робота не виглядала брудною і неакуратною.

Хороший інструмент для малювання – восковий крейда. Можна купити готовий набір з 6 – 12 кольорів, тільки використовувати для малювання в цьому випадку треба тільки щільний папір, наприклад, папір для пастелі.

Будь-контурний малюнок можна перетворити в шаблон для силуетного вирізання. Для цього треба намалювати спрощену стилізовану фігурку кролика і намітити олівцем отвори там, де повинні бути прорізи, наприклад, на місці очей або в вушках. Потім шаблон переноситься на білу офісний папір, і можна вирізати фігурку по готовому трафарету.

Простий контурний малюнок

Малюнки кролика на новий рік можуть бути найпростішими, контурними. Головне, щоб силует був впізнаваний. Малюнок кролика олівцем можна буде потім використовувати для створення новорічної композиції.

Для виконання простого контурного малюнка художнику знадобиться тільки лист білої офісного паперу і простий олівець. Можна також вибрати кольоровий папір, але в цьому випадку слід вибирати саме м’який олівець, тому що він дає саму виразну і товсту лінію. Твердий олівець на кольоровому папері досить важко розгледіти.

Подивитися зразок і послідовність виконання малюнка можна в відео:

Замість простого олівця можна також використовувати:

  • кольорову або чорну гелеву ручку ;
  • фломастер ;
  • будь-який кольоровий олівець.

Щоб було простіше малювати, слід починати з найбільших елементів картинки, в даному випадку це голова і тулуб тварини. Спочатку нудно намалювати круглу голову і намітити контур вух, потім приєднати до голови тулуб і намітити місця, де будуть знаходитися лапи.

Далі послідовно промальовуються вуха і лапи звірка. В останню чергу промальовуються зіниці в очах, деталі вух і лапи. Готового звірка можна розфарбувати олівцем, фломастером або фарбами.

При бажанні можна намалювати додаткові деталі, наприклад, фон у вигляді лісу або галявини, морквину в лапах звірка. Але не варто захоплюватися дрібними деталями, тому що малюнок повинен бути яскравим і впізнаваним для дитини,

Найпростіше намалювати сидить на задніх лапах кролика, але можна зобразити звірка так, щоб він знаходився в русі – біг або стрибав. В цьому випадку правила виконання малюнка ті ж самі, але картинка вийде більш схематичною.

При виконанні малюнка слід звертати особливу увагу на правильність пропорцій, голова тварини не повинна бути занадто великою або замалою по відношенню до його тулуба, а ось вуха можуть бути досить довгими.

Якщо кролик сидить на задніх лапах, хвоста на малюнку не буде, так як його не видно. Якщо кролик біжить або стрибає на чотирьох лапах, хвостик малюється у вигляді маленького кульки.

Об’ємний малюнок кролика простим олівцем

Об’ємний малюнок завжди виглядає так, як ніби його виконав професійний художник. Проте, для його виконання не доведеться витрачати багато часу і сил. Головне – знати основні секрети об’ємного малювання, тоді навіть початківець художник за кілька хвилин зможе створити картинку будь-якого рівня складності.

У об’ємній техніці добре виглядають:

  • фігурки тварин;
  • букви і цифри;
  • вітальні написи зі святом, зроблені різними шрифтами.

Подивитися, як виконується об’ємний малюнок, можна в відео:

Олівець краще взяти середньої жорсткості. В першу чергу необхідно намітити на аркуші точки, де будуть знаходитися тіло і голова звірка. Голова має круглу форму, а тулуб овальне. На голові позначаються місця, де буде знаходитися мордочка і ніс.

Спочатку малюнок виконується простим олівцем і заштриховується, А потім за допомогою гумки створюється ефект світлотіні. Для цього потрібно в тих місцях, де тулуб кролика найбільш освітлене, трохи попрацювати ластиком так, щоб створити ілюзію виникнення відблисків світла. Саме так досягається ефект обсягу.

Шерсть зображується за допомогою уривчастих штрихів, які йдуть у напрямку від голови до хвоста звірка, але не навпаки. Око ретельно заштриховується, а потім за допомогою гострого кінця гумки олівець акуратно стирається в тій точці, де повинен знаходитися зіниця.

Найчастіше промальовуються контури тварини і ті місця, де у кролика знаходяться м’язи, тобто верхні і нижні лапи. У цьому випадку створюється ілюзія того, що тварина рухається.

Головне в об’ємному малюнку – використовувати штрихи олівцем, зроблені з різною силою і в різному напрямку. Найбільш темні місця заштриховуються найкрупніше, а там, де на тварину падає світло, штрихування буде рідкісною і ледве видною.

Спочатку може здатися, що регулювати силу натискання на олівець непросто, але потрібно трохи попрактикуватися, і цей навик розвинеться сам собою. Малюнок кролика для дітей повинен бути великим і яскравим, щоб у дитини з’явився інтерес до самостійної творчості.

Миле кроленя з морквиною для малюків

Намалювати звірка з морквиною нескладно. для цього можна взяти за зразок будь-яку ілюстрацію з дитячої книжки або ж скористатися зразком з відео ролика, де показана покрокова інструкція виконання картинки:

Цей малюнок досить схематичний, тому у кролика можна не промальовувати лапи. Начебто він сидить, підібгавши їх під себе. Тулуб тварини можна не зафарбовувати, якщо це білий кролик, але при бажанні можна зобразити шерсть у вигляді дрібних штрихів, використовуючи такі кольори як коричневий або сірий, чорний.

В першу чергу необхідно накреслити на папері еліпс, це буде тулуб звірка. Потім до еліпсу приєднується трохи витягнута голова, і перехід від однієї фігури до іншої стирається так, щоб він був непомітний.

Око промальовується схематично. зображується маленький овар і поділяється на дві половинки – білу і чорну. щільно заштриховану олівцем. при цьому всі штрихи повинні йти в одному напрямку зверху вниз. інакше очей буде виглядати неприродним.

Внутрішня промальовування вух може бути блідо-рожевої або навіть бузкової. Недалеко від голови тварини малюється стилізована морквина – помаранчевий або червоний конус з з декількома завитками, що зображують листя.

Замість моркви можна намалювати просто траву, зобразивши її декількома штрихами. Якщо намалювати поруч з кроликом не морквину, а кілька різнокольорових яєць, кролик перетвориться в пасхального зайчика. Картинка повинна вийти яскравою і життєрадісною.

Малюнок крольчонка для дітей – це, як правило, пухнастий звір з морквиною в руках, діти часто дізнаються зайця саме з цього овочу. Зробити малюнок символу року 2023 для малюків буде нескладно, якщо батьки трохи допоможуть.

Зайчик фарбами

Намалювати кролика можна олівцем, а потім використовувати акварельні фарби або гуаш для промальовування деталей. Початківці художники часто думають про те, що малювати фарбами дуже складно, це заняття вимагає багато праці, часу і спеціальної підготовки. Але це не так.

Всі труднощі, як правило, виникають через те, що для малювання фарбами використовують звичайну офісний папір, тому фарби розтікаються. Вирішити проблему можна, купивши спеціальний папір, призначену для малювання аквареллю. Вона відрізняється підвищеною щільністю, а фарби на ній виглядають особливо яскраво.

Дізнатися про те, як виконати промальовування картинки із зображенням кролика, можна з простої і зрозумілої відеоінструкції:

Для того, щоб виникло мінімум труднощів, слід для початку вибрати малюнок, в якому використовуються тільки два – три кольори, які не потребують змішування. В першу чергу, необхідно чітко промалювати малюнок олівцем, а потім вже можна починати заповнювати фарбою колірні площини.

Головне – робити рівномірні і плавні руху пензликом і намагатися не заходити за контури. Спочатку фарбою заповнюються найбільші площині, в даному випадку це тулуб, голова і вуха. Потім, коли фарба висохне, поверх неї можна промалювати деталі олівцем або інший фарбою.

Для того, щоб малюнок не їздив по папері, слід попередньо прикріпи його до столу за допомогою двостороннього скотча, в цьому випадку малювати буде набагато зручніше.

Малюнок кролика по клітинках

Малювання по клітинкам є навіть тим, хто не має художньої освіти і ніколи раніше не займався образотворчим мистецтвом. Відомо, що за допомогою клітин можна скопіювати практично будь-яку картину. Для цього всього лише потрібно розкреслити на клітини копіюється малюнок і далі послідовно, по клітинці, знімати з нього копію.

Малюнки за клітинами особливо подобаються дітям. Для виконання знадобиться тільки шкільна зошит у велику клітку і будь-який інструмент для малювання – ручка, олівець, фломастер.

Дізнатися подробиці можна в покроковому майстер-класі з малювання:

Малюнок по клітинам виходить трохи стилізованим, але лаконічним і впізнаваним. Потім цю ж картинку можна використовувати як зразок для вишивання хрестиком. Також, якщо зошит в дрібну клітку, в якості зразка для картинки можна взяти нескладну схему для вишивки.

Головне – чітко слідувати схемі, Тому що, якщо розташування хоча б однієї клітини буде неправильним, малюнок вже втратить свою форму. Ця вправа розвиває уважність . Використовуючи звичайну зошит в клітку, можна намалювати не тільки кролика, але і цілу сюжетну картину.

Для того, щоб малюнок виглядав ефектно, краще взяти чорний, темно-синій або темно-зелений фломастер, тому що бліді і пастельні кольори будуть не так яскраво виділятися на білому тлі, а головна перевага малюнка за клітинами – саме в контрасті силуету і фону.

Якщо батьки виконують малюнок новорічного кролика разом з дітьми, можна трохи пограти і попросити дитину намалювати кролика по клітинам під диктовку. У цьому випадку батько диктує дитині, де повинні знаходитися клітинки, а дитина уважно слухає і за інструкцією зафарбовує клітини в потрібному місці. якщо дитина була уважним, виходить нудна картинка.

Перед новим роком багато дітей задумаються про те, як намалювати кроленяти. Найпростіший варіант – взяти зошит у велику клітку і зробити це по клітинках, Орієнтуючись на готовий зразок.

Малюнок крольчонка для дітей для повторення по клітинкам повинен бути нескладним.

Корисні поради

Перед тим, як малювати символу року, треба трохи потренуватися, можна навіть записатися на будь-який майстер-клас Малюємо кролика, перед новим роком такі заходи будуть користуватися великою популярністю.

Професійні художники рекомендують починати малюнок з найбільших деталей, А потім поступово переходити до дрібниць. В першу чергу. необхідно визначитися з композіціей- намітити точки, де будуть знаходитися основні частини тіла тварини. Найкраще розташовувати малюнок в середині листа.

У кроликів можуть бути очі різного кольору – зелені, жовті або червоні. Якщо звір білого кольору, особливо ефектно виглядатимуть червоні очі.

Можна не повністю зафарбовувати звірка, А лише дати тонкі натяки на шерсть за допомогою окремих штрихів, але при цьому всі штрихи повинні йти строго в одну сторону.

Кролик і заєць – гризуни, тому на мордочці можна на додаток до носа і роті зобразити кілька виступаючих вперед зубів, що мають квадратну або прямокутну форму.

Крім морквини, можна зобразити звірка з кошиком великодніх яєць, тому що заєць і кролик вважаються головними символами паски. Якщо малюнок новорічний, на голові у тварини можна зобразити червону шапочку Санта-Клауса з білим помпоном, а поруч намалювати стилізовану коробку з новорічним подарунком, як ніби кролик несе її одержувачу. Варіантів безліч, головне – підключити фантазію.

Починати розфарбовування слід з найбільш великих площин суцільного кольору, А потім переходити до найменших колірних плям і штрихам, Саме так завжди надходять професійні художники.

висновок

Намальований кролик або заєць – відмінний декор на новий рік. Фігурку пухнастого звірка можна вирізати і повісити на ялинку або приклеїти на святково прикрашене вікно.

Якщо батьки малюють разом з дітьми, не варто стримувати дитячу фантазію, адже у кожної дитини – своє уявлення про кролика. Головне – творчо підійти до справи, і тоді образ тварини вийде веселим і оригінальним.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал