Домашні рибні консерви – 10 рецептів з покроковими фото

Домашні рибні консерви – заготівля смачна, зручна, добре рятує господиню, коли потрібно щось приготувати нашвидкуруч, і дуже смачна сама по собі. Для консервів підходить будь-яка риба і особливо річкова, що дозволяє вирішити проблему з дрібними кісточками. Варіанти консервів (у томаті, олії, власному соку) та спосіб приготування (духовка, автоклав, каструля) вибираються згідно з рецептом.

Домашні рибні консерви у скляних банках

Домашні консерви з будь-якої риби можуть бути у вас чудовим способом заготівлі цього продукту, що краще за магазинні консерви, тому що їх готуємо без шкідливих консервантів, ароматизаторів і барвників. Готуємо консерви у скляних банках і, незважаючи на тривалу термічну обробку, шматочки риби залишаться цілими, а кісточки розваряться повністю.

    Домашні рибні консерви в автоклаві

    Хазяйки знають, що будь-які консерви, у тому числі й рибні, приготовлені в автоклаві, відрізняються за смаком від приготовлених консервів на плиті. Вони повністю зберігаються всі корисні властивості риби. Готуються консерви в автоклаві швидко: для півлітрових банок достатньо 30 хвилин, але потрібно кілька годин для остигання. Так як приготування відбувається при високій температурі і тиску, потрібна обережність при роботі з цим гаджетом.

    Час приготування: 1 година 30 хвилин.

    Час приготування: 1 год.

    Порції: 2 л.

    Інгредієнти (на одну півлітрову банку):

    • Риба будь-яка – 500 гр.
    • Сіль – 1 год.
    • Перець чорний горошок – 10 шт.
    • Перець запашний – 4 шт.
    • Коріандр у зернах – 1 щіпка.
    • Паприка мелена – ч.л.
    • Лист лавровий – за смаком.

    Процес приготування:

    Крок 1. Насамперед готується риба для консервування. Вона очищається, потрошиться, промивається і нарізується шматочками. На дно чистих банок насипається половина вказаної в рецепті кількості солі та спецій.

    Крок 2. Потім у банки до половини їх обсягу компактно укладаються рибні шматочки і насипаються решта сіль та спеції. За бажанням можна додати олію. Банки потім повністю заповнюються рибою і щільно закриваються гвинтовими кришками, так як звичайні закочувальні можуть зірватися.

    Крок 3. Банки з рибою ставляться на піддон автоклава (у цьому рецепті використовуємо звичайний домашній) і прикриваються шматком щільної тканини. Якщо залишаються порожні місця на піддоні, вони заповнюються банками, заповненими водою, адже важливо, щоб вони не проверталися при готуванні.

    Крок 4. Піддон із банками щільно закріплюється та поміщається в автоклав. До зазначеної мітки наливається вода і кришка автоклава закривається. Включається середній вогонь та доводиться температура до 100–112 градусів. Готуються рибні консерви протягом 30 хвилин. Вогонь вимикається. Консерви залишаються в автоклаві на кілька годин до зниження температури до 40 градусів, кришка при цьому не відкривається.

    Крок 5. Охолоджені консерви витягуються з автоклава, ставляться на кришки і після повного остигання переносяться у місце, відведене зберігання домашніх консервацій. Через 2 тижні смак у риби буде, як у малосольної, а повністю консерви «дозріють» не раніше ніж через 3 тижні. Смачних та вдалих заготовок!

    Консерви з річкової риби в домашніх умовах

    Рецепт консервування річкової риби є актуальним, коли потрібно переробити її велику кількість, наприклад, коли чоловік рибалка. Річкова риба багатьох видів містить багато дрібних кісточок, а консервах вони відчуваються, та й ця смачна заготівля подобається багатьом. Для консервування береться тільки свіжа та неушкоджена риба. У цьому рецепті робимо рибні консерви з олією та у скляних банках.

    Час приготування: 4 години 30 хвилин.

    Час приготування: 1 год.

    Порції: 2,5 л.

    Складові:

    • Риба річкова (короп) – 3.5 кг.
    • Сіль – 3.5 ст.
    • Перець чорний мелений – до смаку.
    • Лист лавровий – 2 шт.
    • Олія – 100 мл.

    Процес приготування:

    Крок 1. Насамперед підготуйте річкову рибу для консервування. Її очистіть від луски, що найскладніше в цьому процесі, видаліть голови, плавці та начинки.

    Крок 2. Потім рибу добре промийте та обсушіть паперовим рушником. Кожну тушку залежно від її розміру розріжте на шматочки завтовшки трохи більше 4 див.

    Крок 3. Нарізану рибу перекладіть у глибокий посуд, додайте вказану в рецепті кількість солі, добре перемішайте та залиште на 30 хвилин, щоб шматочки рівномірно просолилися.

    Крок 4. Після цього рибні шматочки компактно розкладіть в сухі чисті банки. Їх відразу поставте у велику каструлю, застелену рушником, і залийте водою до рівня плічок. В окремій каструльці доведіть до кипіння олію зі спеціями. По банках розлийте гарячу олію.

    Крок 5. Банки прикрийте кришками та будь-якими гратами, щоб вони не спливали. Доведіть консерви до кипіння на середньому вогні і потім мучите на маленькому вогні протягом 3 годин. Слідкуйте за рівнем води в каструлі, доливаючи у міру википання.

    Крок 6. Після закінчення часу томління банки герметично закупорьте, поставте на кришки і до повного остигання укутайте теплим пледом.

    Крок 7. Консерви з річкової риби зберігайте лише у холодильнику. Вдалих та смачних заготовок!

    Домашні рибні консерви у духовці

    Домашні рибні консерви можна приготувати без автоклаву. Пастеризація проводиться на плиті в каструлі з водою або в духовці, і саме останній спосіб віддають перевагу багатьом господиням, як надійним і смачнішим. Приготування рибної консерви нескладне. Будь-яка риба розкладається по банкам і витримується в духовці відповідно до вказаних у рецепті температури та часу.

    Час приготування: 6 годин.

    Час приготування: 1 год.

    Порції: 0,5л.

    Інгредієнти (на півлітрову банку):

    • Риба – 500 грн.
    • Сіль – 0,5 ст.
    • Перець чорний горошок – 5 шт.
    • Перець запашний горошок – 2 шт.
    • Лист лавровий – 1 шт.
    • Олія – 3 ст.л.

    Процес приготування:

    Крок 1. Рибу для консервації очистити від луски, видалити голови з плавцями та нутрощами та чорною плівкою. Потім рибу добре промити холодною водою, нарізувати|нарізати| шматочками і для правильного розрахунку солі зважити.

    Крок 2. Нарізану рибу перекласти в глибокий посуд і посипати сіллю. Сіль береться у пропорції: 1 ст. ложка без гірки на 1 кг риби. Рибу із сіллю добре перемішати і залишити на 15 хвилин.

    Крок 3. По чистим сухим банкам розкласти вказану в рецепті кількість перців горошків і лавровий лист. Потім у банки компактно розкласти рибні шматочки, заповнюючи їх до верху, адже риба при приготуванні частково осяде.

    Крок 4. Потім у кожну банку налити по 2-3 ложки олії без запаху. Банки з рибою прикрити або закочувальними кришками, видаливши з них гумки, або шматочками фольги. Банки в духовку, розігріту до 150°С. Під ґрати із банками помістити піддон із водою, щоб жар не потрапляв прямо на банки.

    Крок 5. Консерви готувати при цій температурі протягом 1 години, потім знизити температуру до 100 градусів і томити консерви протягом ще 4 годин.

    Крок 6. Потім банки витягнути з духовки та герметично закупорити кришками.

    Крок 7. Рибні консерви, приготовані в духовці, вийдуть м'якими, смачними та з м'якими кісточками. Перед закочуванням банок можна рибою з однієї банки доповнити інші. Рибні консерви остудити та переставити на зберігання в холодильник. Вдалих та смачних заготовок!

    Рибні консерви в олії в домашніх умовах

    Свіжа риба має вишуканий смак, але багатьом подобаються рибні консерви і особливо в олії, адже ця закуска потрібна на нашому столі. Такі консерви можна приготувати в домашніх умовах, правильно дотримуючись технології рецепту, що буде смачніше та корисніше, ніж покупні. Готуємо консерви у скляних банках та в духовці. Рецепт зручний для переробки великого обсягу свіжої риби.

    Час приготування: 5 годин.

    Час приготування: 1 год.

    Порції: 1 л.

    Складові:

    • Риба – 1 кг.
    • Сіль – 1,5 ч.л.
    • Олія – 100 мл.
    • Перець чорний горошок – до смаку.
    • Перець запашний горошок – до смаку.
    • Лист лавровий – 1 шт. на банку.

    Процес приготування:

    Крок 1. Насамперед готується риба для консервації. Тушки очищаються від луски, звільняються від голів, плавців, нутрощів і добре промиваються під холодною водою.

    Крок 2. Підготовлена риба обов'язково зважується. Відповідно до ваги риби відмірюються сіль, спеції та олія.

    Крок 3. Риба нарізається шматочками, перекладається в глибокий посуд, посипається сіллю та перемішується.

    Крок 4. По чистих сухих банках розкладаються горошки перцю та лаврові листи.

    Крок 5. Потім у банки компактно укладаються шматочки риби.

    Крок 6. Деко застилає рушником і на нього наливається невелика кількість води. Потім на лист ставляться банки з рибою.

    Крок 7. У чистих кришках закатування видаляються всі гумки, щоб в духовці не стали жорсткими.

    Крок 8. Банки з рибою прикриваються кришками і ставляться в духовку на годину при 110°С. Через годину, температура духовки збільшується до 150 ° С і консерви томляться ще одну годину.

    Крок 9. Після цього в кожну банку наливається по 50 мл рослинної олії і до верху банок доливається чиста вода. Консерви з маслом готуються за тієї ж температури ще протягом 2 годин.

    Крок 10. Після закінчення процесу приготування банки з консервами герметично закупорюються кришками вже з гумками.

    Крок 11. Риба за цей час вийде дуже м'якою, шматочки цілими та покритими масляною желейною масою.

    Крок 12. Рибні консерви, виготовлені в домашніх умовах за цим рецептом, добре зберігаються і в умовах квартири. Смачного!

    Як приготувати рибні консерви?

    Домашні консерви з риби досить потрібні на нашому столі і для швидкого перекусу, і для приготування інших страв, а смаком вони перевершують магазинні. Приготування консервів у скороварці, як і в автоклаві, – рецепт найшвидший і найнадійніший, адже час приготування складає 1,5 години. Риба підходить будь-яка, і її можна доповнити овочами. У цьому рецепті робимо консерви з горбуші у півлітрових банках, але можна й у меншому обсязі.

    Час приготування: 2.5 години.

    Час приготування: 30 хвилин.

    Порції: 1 л.

    Складові:

    • Риба – 1 кг.
    • Сіль – 1 ст.
    • Олія – за смаком.
    • Перець чорний горошок – до смаку.
    • Перець запашний горошок – до смаку.
    • Лист лавровий – 1 шт. на банку.
    • Сік лимона чи оцту – 1 ст.л. на банку.

    Процес приготування:

    Крок 1. Риба для заготівлі добре чиститься, промивається, і у неї видаляються нутрощі, плавці та голови.

    Крок 2. Потім риба нарізається невеликими шматочками.

    Крок 3. У сухі чисті банки кладеться кілька горошків перців, лаврові листи чи інші приправи до смаку.

    Крок 4. У банки шарово і щільно укладаються шматочки риби, і кожен шар посипається сіллю.

    Крок 5. Поверх риби наливається по ложці лимонного соку або столового оцту.

    Крок 6. Потім додається трохи олії, щоб тільки пом'якшити смак риби.

    Крок 7. Банки герметично закупорюються гарячими гвинтовими кришками. Дно скороварки застеляється рушником.

    Крок 8. Банки з рибою ставляться в скороварку і до рівня плічок заливаються холодною водою.

    Крок 9. Потім скороварка щільно закривається кришкою та ставиться на великий вогонь. Після початку кипіння, що визначається характерним звуком, робиться невеликий вогонь і консерви готуються протягом 1,5 годин. Після закінчення цього процесу вогонь вимикається, і скороварка залишається на 20–30 хвилин для охолодження та зниження тиску.

    Крок 10. Потім банки з рибними консервами ставляться на кришки та остуджуються під рушником. Така консервація добре зберігається без холодильника, а їсти можна відразу. Смачного!

    Рибні консерви в томаті в домашніх умовах

    Домашні рибні консерви смачні не лише в олії, а й у томаті. Смак томатного соусу – деталь важлива, і за своїми смаковими уподобаннями можна змінювати в ньому пропорцію цукру, солі та кислоти. Для таких консервів краще брати дрібну рибу, яку через дрібні кістки їсти незручно. Готуємо консерви в півлітрових банках і методом стерилізації в каструлі в духовці, адже не всі мають на кухні спеціальні гаджети.

    Час приготування: 6 годин.

    Час приготування: 1 год.

    Порції: 1,5 л.

    Складові:

    • Риба – 1,5 кг.
    • Томатна паста – 2 ст.
    • Сіль – 3 ч. л.
    • Цукор – 1 ст.
    • Лимонна кислота – 1,5 ч.л.
    • Морква – 1 шт.
    • Цибуля – 2 шт.
    • Олія – 150 мл.
    • Перець чорний горошок – 7 шт. на банку.
    • Перець запашний горошок – 2 шт. на банку.
    • Коріандр у зернах – 2 шт. на банку.

    Процес приготування:

    Крок 1. Насамперед потрібно підготувати рибу: почистити, видалити нутрощі з темною плівкою та плавці з головою. У дрібної риби голови можна кинути. Потім рибу добре промити, нарізати шматочками, посипати сіллю, цукром, лимонною кислотою, добре перемішати і залишити на 15-20 хвилин.

    Крок 2. Тонкою соломкою нарізати очищену моркву та півкільцями цибулини. Овочеву нарізку обсмажити до м'якості на розігрітій олії.

    Крок 3. До обсмажених овочів додати томатну пасту, трохи солі та добре перемішати. Також будь-яким способом простерилізувати банки та кришки.

    Крок 4. У банки насипати горошки перців та зерна коріандру. Потім у банки пошарово укласти шматочки риби, перешаровуючи кожен шар обсмаженими овочами. Налити в кожну банку по 50 мл олії.

    Крок 5. Банки прикрити кришками, поставити у велику каструлю, залити водою до рівня плічок. Готувати консерви у духовці при 170–180 градусах та протягом 4–5 годин. Потім їх герметично закупорити, остудити у перевернутому вигляді та під теплим пледом. Охолоджені консерви перенести для зберігання у темне прохолодне місце. Смачних та вдалих заготовок!

    Як приготувати смачні консерви зі скумбрії?

    Консерви зі скумбрії, як жирної океанської риби, – заготівля проста і дуже смачна, що не скажеш про магазинні консерви. Згідно з цим рецептом скумбрію тушкуємо в каструлі з олією і потім розкладаємо по банкам. У скумбрії залишиться лише хребет, а дрібні кісточки не відчуватимуться. При приготуванні скумбрії є один мінус – неприємний рибний запах, але це відбувається після закінчення приготування.

    Час приготування: 2,5 години.

    Час приготування: 15 хвилин.

    Порції: 1,5 л.

    Складові:

    • Скумбрія свіжоморожена – 3 шт.
    • Олія – 150 мл.
    • Вода – 350 мл.
    • Цукор – ч.л.
    • Сіль морська – 1 ст.
    • Перець чорний горошок – до смаку.
    • Коріандр – 1 год.
    • Лавровий лист – за смаком.

    Процес приготування:

    Крок 1. Для консервування вибираємо скумбрію гарної якості та без видимих пошкоджень.

    Крок 2. Рибу розморожуємо у природних умовах, чистимо і добре промиваємо під холодною водою.

    Крок 3. Потім нарізаємо шматочками скумбрію дуже гострим ножем, щоб не порушити текстуру м'яса.

    Крок 4. Шматочки скумбрії перекладаємо в каструлю з товстим дном та кришкою без отворів.

    Крок 5. Потім посипаємо рибу сіллю з цукром, насипаємо перець з коріандром і кладемо лаврові листи.

    Крок 6. У будь-якому посуді змішуємо 350 мл чистої води з олією.

    Крок 7. Цією сумішшю заливаємо рибну нарізку та каструлю ставимо на середній вогонь.

    Крок 8. Готуємо скумбрію на середньому вогні та без кришки протягом 15 хвилин. Потім каструлю щільно закриваємо, робимо мінімальний вогонь і тушкуємоо рибу, не відкриваючи кришку 1,5-2 години. Для вживання скумбрію бажано на всю ніч залишити у каструлі під кришкою.

    Крок 9. Для консервування завчасно готуємо чисті сухі банки та кришки, стерилізувати їх необов'язково.

    Крок 10. Шматочки приготовленої скумбрії укладаємо в банки разом із спеціями.

    Крок 11. Потім заливаємо шматочки маринадом, заповнюючи їх до верху, і банки щільно закриваємо.

    Крок 12. Зберігаємо консерви зі скумбрії тільки в холодильнику. Подаємо рибу до столу з червоною цибулею, що дуже смачно. Смачного!

    Смачні рибні консерви з овочами

    Риба, приготовлена будь-яким способом, добре поєднується з овочами, а рибні консерви з овочами виходять дуже соковитими та з насиченим смаком. Такі консерви подають до столу до відвареної картоплі, готують бутерброди, супи або додають у різні салати. У цьому рецепті готуємо консерви зі скумбрії з додаванням цибулі та моркви, у духовці у скляних банках.

    Час приготування: 1 година 20 хвилин.

    Час приготування: 20 хвилин.

    Порції: 1,5 л.

    Складові:

    • Скумбрія свіжоморожена – 1,5 кг.
    • Цибуля – 1 шт.
    • Морква – 1 шт.
    • Вода – 300 мл.
    • Сіль за смаком.
    • Перець чорний горошок – 15 шт.
    • Коріандр – 1 год.
    • Лавровий лист – 3 шт.

    Процес приготування:

    Крок 1. Заздалегідь розморожена в природних умовах скумбрія очищається від нутрощів, голови та плавців. Тушки промиваються холодною водою, нарізуються середніми шматочками та перемішуються із сіллю.

    Крок 2. Тонкими шматочками нарізається очищена цибулина.

    Крок 3. Морква чиститься, промивається та нарізується тонкими шматочками довільної форми.

    Крок 4. У сухі чисті півлітрові банки кладуться горошки перцю, коріандр та лаврові листи.

    Крок 5. Потім у банки компактно і впереміш з овочевою нарізкою, укладаються шматочки риби. Вміст банок заливається чистою водою.

    Крок 6. Банки закриваються металевими кришками без гумок. Потім банки ставляться в холодну духовку, яка вмикається на 150 градусів. Готуємо консерви протягом однієї години.

    Крок 7. Після цього банки з рибних консервів з овочами витягуються з духовки і відразу герметично закупорюються. Так як обсяг заготівлі невеликий, банки можна закрити пластиковими кришками і поставити на зберігання холодильник. Смачного!

    Домашні рибні консерви у каструлі

    Простим варіантом приготування домашніх рибних консервів буде гасіння риби в каструлі з додаванням овочів та спецій протягом кількох годин. Приготовлена риба розкладається банками. Тушимо рибу в маринаді з олією, оцтом і великою кількістю цибулі. Найсмачніші консерви виходять із річкової риби, і в цьому рецепті готуємо з товстолобика.

    Час приготування: 4 години.

    Час приготування: 1 год.

    Порції: 1 л.

    Складові:

    • Товстолобик – 1 кг.
    • Цибуля – 50 гр.
    • Олія – 200 мл.
    • Оцет 9% – 2 ст.
    • Вода – 500 мл.
    • Сіль – 2 ч. л.
    • Перець чорний – до смаку.
    • Лавровий лист – за смаком.

    Процес приготування:

    Крок 1. Насамперед потрібно ретельно підготувати рибу до консервування. Очищені, випатрані та промиті тушки товстолобики або іншої риби нарізати шматочками завтовшки до 2,5 см.

    Крок 2. Цибулю очистити від лушпиння і нарізати середніми кубиками.

    Крок 3. У каструлю з товстим дном або казанок налити олію.

    Крок 4. Потім у неї укласти шар риби.

    Крок 5. Посипати її сіллю з|із| чорним перцем і зверху покласти кілька лаврових листів.

    Крок 6. Шар риби засипати половиною цибульної нарізки.

    Крок 7. Поверх її викласти другий шар риби і посипати її сіллю з перцем і лавровими листами.

    Крок 8. Рибу засипати рештою цибулі.

    Крок 9. В окремому посуді приготувати маринад із чистої води з оцтом та невеликою кількістю солі. Приготованим маринадом залити рибу з цибулею і поставити каструлю на середній вогонь. Після початку кипіння каструлю прикрити кришкою і томити рибу на маленькому вогні протягом 3-4 годин, поки кістки не стануть м'якими.

    Крок 10. Після остигання рибні консерви, приготовлені в каструлі, можна їсти. Частину гарячої риби розкласти в сухі стерильні банки та герметично закупорити. Смачного!

    Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
    Коліжанка - жіночий інтернет-журнал