Особливості клімату і прогноз погоди на зиму 2023 в Україні

Положення територій України, близькість морів, наявність височин і різноманітний характер атмосферних процесів є причиною відрізняються від міста до міста погодних умов. В Україні чітко виражені сезони погоди. Найтеплішим періодом є літо. Середня річна температура + 18-24 ° С. У більшій частині міст самим теплим літнім місяцем є липень. Зима в Україні настає з середини по кінець листопада в залежності від регіону. М’які зими спостерігаються на півдні і заході країни, а більш холодні на півночі і сході.

Зміни клімату

Жителі України давно стали помічати, що температура зими змінилася, а зими стали теплішими в порівнянні з минулими роками. Тому для українців стало важливо заздалегідь дізнатися прогноз погоди на зиму 2023 в Україні.

Проте зміни клімату торкнулися не тільки Україну, але весь світ в цілому. Зміни саме в українському кліматі почалися в 1989 році. Той рік став одним з найтепліших в історії спостережень, і після нього практично кожен рік перевищував температурну норму. В наші дні середньорічна температура на 1,5 градуса вище кліматичної норми.

Всесвітня метеорологічна організація стверджує, що останнє десятиліття по всьому світу стало найтеплішим в порівнянні з попередніми. Підвищення середньорічної температури призводить до посухи або ж навпаки проливним злив там, де ці явища раніше не зустрічалися. Це стає причиною повеней, загибелі живих організмів, проблем в сільському господарстві, зниженні врожаю зерна.

Одним з основних винуватцем такого швидкого зміни клімату, є діяльність людини, пов’язана з використанням нафти, газу, вугілля, а також вирубкою лісових масивів.

Прогнози астрологів

Сукупність методів, які астрологи використовують для передбачення погоди, називається астрометерологія. Ще в давні часи до появи сучасного обладнання люди хотіли знати своє майбутнє, особливо це стосувалося погодних змін. Адже від погоди залежав урожай, а недостатня підготовка до суворої зими могла привести до загибелі.

Тому великі астрологи виробляли різні обчислення і передбачали погоду, грунтуючись на рух планет і вплив Місяця на зодіакальні знаки. Так, наприклад, якщо Місяць проходив через вогненні знаки, то це обіцяло суху, безвітряну погоду. Якщо на шляху Місяця вставали повітряні знаки – це обіцяло посилення вітру і похолодання. Найбільше число дощів випадало при Місяці в водних знаках, а при земних зберігалася спокійна погода без змін. Особливо помітні переходи і «сухого» Овна в самий дощовий знак – Риби. Тоді посуха змінювалася зливами. Однак місячний вплив на погоду швидкоплинно і за її прогнозами потрібно стежити постійно.

Астрологи, що займаються передбачення погоди по руху планет, передбачили, яка буде зима в Україні в 2023. Вони розрахували, що зима не принесе ніяких аномальних сюрпризів. В цілому зимовий період буде нагадувати погоду 2021-2022 років. Опади будуть у межах норми, однак, в Чернігівській і Сумській областях проллється більше дощів, ніж на решті території країни. Січень порадує морозами і снігом, проте можливі часті відлиги, які перетворять сніг в сльоту.

Чи варто чекати аномальних морозів?

Зими поділяють на аномально теплі або аномально холодні. Поділ відбувається в залежності від особливостей циркуляції повітряних потоків. Теплі зими відбуваються при наявності атлантичних або середземноморських циклонів. Холодні зими бувають при появі арктичних повітряних мас. Такі морозні зими складають чверть з усіх зим країни. Температура в такі зими опускається до -30 ° С, але більш до півночі.

У 2022-2023 роках синоптики не прогнозують аномальних морозів в Україні. Пов’язано це зі зміною клімату зими в країні.

Прогноз погоди на зиму 2022-2023 в Україні

Велика частина України знаходиться в помірно-континентальному кліматичному поясі. Такий клімат характерний жарким літом і холодною зимою з невеликою кількістю опадів. Євразія є материком з найбільш поширеним континентальним кліматом. У південних і західних регіонах України клімат м’якше, ніж на півночі і сході. У зв’язку зі змінами погоди по всій планеті клімат набуває рис морського. Для того щоб дізнатися яка буде зима 2023 в певному місті, потрібно більше дізнатися саме про клімат цього населеного пункту.

Клімат Києва. Клімат столиці помірно-континентальний з м’якою зимою без рясних опадів і теплим літом. В останні роки набуває рис морського. Взимку середній показник температури – -3 ° С, а влітку близько + 19 ° С. Середньорічна температура – + 8.4 ° С. Київ розташований на півночі України. Взимку на околицях холодніше, ніж в центрі. Це обумовлено щільністю забудови. Найбільш холодна погода в Києві взимку приблизно з 26 січня по 6 лютого. Сама спекотна погода в Києві в період з кінця липня по перші числа серпня. Температура повітря в Києві підвищується. Протягом останніх ста років середня температура зросла на півтора градуси. Найбільше підвищення температури припадає на зимовий період.

Кліматична зима в Києві тривала, але не дуже холодна. Сніговий покрив з’являється в грудні.

Клімат Львова. Наявність морозної зими відносить клімат до континентального, а рясні цілорічні опади – до морського. Середньорічна температура + 7.8 ° С. Середня температура зими близько -2 ° С, річна – близько + 17 ° С. У холодну півріччя часто трапляються тумани через високу відносної вологості повітря. Львів можна охарактеризувати найбільшою кількістю опадів і найнижчими температурами в порівнянні з іншими обласними центрами України. Також тут спостерігаються ураганні вітри.

Клімат Одеси є помірно-морським з рисами субтропічного. В Одесі м’яка зима і тривалий і тепле літо. Розташування на березі моря і відкритість міста в усі напрямки позначається на кліматі. Середньорічна температура близько + 11 ° С. Самим прохолодним місяцем є січень з температурою близько 0 ° С. Найтепліший – серпень з температурою близько 28 ° С. Багато сонячних днів, близько 250-300 за рік. Основна частина міста розташована на рівнині. Перше похолодання відбувається в жовтні. Зима м’яка і малосніжна.

Дніпро – місто в центральній частині України. Клімат тут вологий континентальний. Середньорічна температура повітря +9 ° C. А в році в середньому 260 сонячних днів.

Львів характерний найбільшим розміром опадів і найменш низькими температурами влітку. Взимку температура опускається до -20 ° C. Влітку часто відбуваються грози і різкі перепади температур.

Маріуполь – найбільше місто на Азовському морі. Клімат Маріуполя є помірно-континентальним. Тут часто зустрічаються посухи. Зима м’яка і малосніжна.

Середньорічна температура Донецька +9 ° C. Зимова погода починається в середині грудня. Зима м’яка з відлигами. Найбільш холодними місяцями вважаються січень і лютий з середньою зимовою температурою – 3 ° C.

Погода в Україні

Щоб дізнатися яка зима буде в 2023 в Україні, потрібно звернутися до прогнозів минулих років і провести аналіз погоди.

Грудень 2022

У Києві погода буде коливатися від -5 ° C до + 5 ° C, вночі температура буде опускатися до -8 ° C. Більшість днів очікується хмарних.

У Харкові буде лише невеликий мінус вночі, а вдень переважно + 1 ° C – -1 ° C. Перша декада буде сонячною і з середньою температурою + 2 ° C.

В грудні в Одесі середня температура буде + 5 ° C. Практично без опадів. Погода більшу частину місяця буде або сонячної, або з мінливою хмарністю.

У Дніпрі температура повітря складе близько 0 ° C, а вночі -1 ° C. Найчастіше очікується похмуре небо, але близько 4 днів на місяць доведеться сонячних. Днів з опадами близько 8.

У Львові температура в основному плюсова, але вночі трапляються заморозки. 1/3 місяця сонячна проти 2/3 похмурих.

У Маріуполі вдень близько + 3.5 ° C, а вночі 1 ° C. Опади будуть йти не більше декількох днів.

Частим запитом є «Яка буде зима 2021-2022 в Донецьку?». Температура Донецька вдень складе близько + 1 ° C, а вночі опускатиметься до -9. ° C

Січень 2023

Січнева температура Києва вночі опускатиметься до -7 ° C, а вдень середньою температурою стане -2 ° C. Причому найтеплішою обіцяє бути 2 тиждень січня.

Січнева температура в Харкові буде в проміжку між -1 ° C і-6 ° C вдень і до-11 ° C вночі. Опадів буде небагато, як і сонячних днів. Самою морозної обіцяє бути третій тиждень місяця.

В січні в Одесі буде кілька дощових днів, але в основному погода залишиться сонячної. Середня температура вдень + 2 ° C, а вночі температура буде опускати до -4 ° C.

В Дніпрі денна температура -1, а нічна -7. Середня кількість днів з опадами 9.

Львів в січні буде похмурим і сніжним. -3 ° C вдень і до -13 ° C вночі. Вітер близько 5 м/с протягом усього місяця.

В Маріуполі + 1 ° C … -1 ° C вдень і близько -2.5 ° C вночі. Вітер 6 м/с. Остання тиждень січня прогнозується найтеплішою. Температура весь тиждень залишиться плюсовою.

В Донецьку буде близько -2 ° C вдень і -4 ° C вночі.

Лютий 2023

В лютому в Києві вночі буде до -7 ° C, а вдень – коливатися від -3 ° C до + 3 ° C. Великої кількості опадів не очікується.

Лютий в Харкові очікується практично без опадів. Денна температура від +3 ° C до -4 ° C, а вночі до -8 ° C.

В лютому в Одесі прогнозується багато сонячних днів. Температура буде триматися від + 3 ° C до + 5 ° C. А вночі максимальний мінус досягне -3 ° C. Сильних вітрів протягом усієї зими не очікується.

В лютому в Дніпрі вдень + 1 ° C … -1 ° C. вночі до -10 ° C. Опади будуть тривати 8 днів.

Лютий у Львові – самий сонячний з зимових місяців. Денна температура близько +3 ° C. Максимально + 10 ° C. вночі в середньому 0 ° C … -1 ° C. Присутній холодний вітер до 10 м/с.

В Маріуполі температура підніметься до +9 ° C вдень. Вночі залишаться морози і до -13 ° C.

Днем в Донецьку буде доходити до мінімального плюса, а вночі близько -5 ° C.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал