До диких тварин потрібен персональний підхід. Адже живуть і харчуються вони в природному середовищі, по-цьому і м’ясо не жирне, а на смак зі специфічним ароматом. Але даний рецепт все виправить і готовий заєць ні коли не буде сухим, а залишиться соковитим і ніжним. Якщо хто ще жодного разу не пробував справжнього зайця, то на мою думку смак його нагадує щось середнє між куркою і печінкою.
Коли раніше гасили кролика в сметані або запікали його цілком в духовці, то я неодноразово повторював, що м’ясо не обов’язково вимочувати. З зайцем зовсім інша справа і щоб “збити” або хоча б знизити цей, ймовірно, не приємний присмак, перед приготування тушку добу вимочують у воді, періодично змінюючи воду на свіжу. І це обов’язкова умова! Залежно від віку тварини, можливо навіть доведеться потримати деякий час в молоці.
Покажу найсмачніший рецепт тушкованого зайця в сметані з часником від якого пальчики оближете. Таке блюдо готується не складно і можна поставити не тільки на повсякденний стіл, але і прикрасити святковий. Як гарнір підійде картопля, так і різні крупи.
Крім інгредієнтів, які вказані нижче, знадобиться казан або будь-яка інший посуд з товстим дном. Якщо є, візьміть каструлю від скороварки або навіть мультиварку.
Інгредієнти для гасіння:
- Заєць – 2.5 кг. (це вага мого зайця)
- Гірчиця – 3 ч. л.
- Часник – 5 зубчиків
- Сметана – 4 ст. л.
- Приправи – за смаком
- Лавровий лист – 2 шт.
- Вершкове масло – 1 ч. л.
- Рослинна олія – для смаження
Рецепт зайця тушкованого в сметані з часником
Крок 1. Вимочування тушки в холодній воді – Колір м’яса зайця значно темніше, ніж у кролика, але після доби вимочування, воно стане більш світлим.
Крок 2. Після вимочування, зачищаємо зайця – Зрізаємо всі зайві плівки, інші жилки і згустки крові. І якщо ще не поділили на складові, то ділимо зайця по суглобах на порційні шматочки. Найбільше м’яса в задній частині, але найцінніше — це спинна частина, менш м’ясиста — передня.
Крок 3. Всі частини зайця складаємо в каструлю, заливаємо холодною водою і на сильному вогні доводимо до кипіння і варимо 1 хвилину. Буде дуже багато піни, прибирати зовсім не обов’язково, адже першу воду зливаємо. М’ясо і каструлю промиваємо. Заливаємо знову водою і ставимо на вогонь вдруге.
Після закипання додаємо в каструлю сіль за смаком, приправи і овочі. За приправи для бульйону я взяв:
- перець горошком
- коріандр
- лавровий лист
а овочі:
- цибуля
- морква
Варимо м’ясо, поки не стане відділятися від кістки. Молодому зайцю досить 1 години, більш дорослому — довше.
Крок 4. Варене і готове м’ясо охолоджуємо і за бажанням відокремлюємо від кістки.
Крок 5. Далі на сильному вогні обсмажуємо все м’ясо на рослинній олії до золотистої скоринки.
Крок 6. Пробуємо і якщо необхідно солимо, хоча якщо раніше бульйон добре посолили, то більше і не потрібно. Найголовніше на цьому кроці — це приправи і сметана.
Додаємо гірчицю, подрібнений часник, кілька листочків лаврушки і сметану. Можна додати своїх улюблених приправ і цибулю. Якщо сметана магазинна і не жирна, то я кладу ще шматочок вершкового масла.
Зустрічаються рецепти, коли кухарі домагаються соковитості за рахунок свинячого сала. Вони просто нашпиговують їм м’ясо.
Перемішуємо і накриваємо кришкою і тушкуємо на повільному вогні 5-7 хвилин.
Крок 7. На цьому, приготування зайця закінчено. Можна відключати нагрів і подавати зайця на стіл.
М’ясо ніжне і соковите як в гарячому вигляді, так і в холодному, в якості закуски. До речі цей рецепт можна застосувати не тільки до зайця, але і до будь-якої іншої дичини. Також можна вносити в нього зміни. Наприклад, якщо додати різних ягід або фруктів, то отримаємо новий смак. Якщо хочете, то зайця можна не гасити, а запекти в сметанному соусі в духовці.