Як приготувати кролика: тушкований в сметані або страва з кролика

Перше правило даного рецепта, це вибрати хорошого кролика. Він повинен бути молодим і звичайно ж свіжим, тобто недавно «забитим».

Щоб бути впевненим, що ви дійсно купили кролика, а не щось інше, продавці на ринках залишають одну не оброблену лапку. По ній ви зрозумієте, що це саме кролик, а не інша тварина не придатне для їжі.

Друге правило смачного кролика, це правильно його обробити. Кістки у нього трубчасті і їх ні в якому разі не можна рубати, щоб надалі під час їжі, не отримати травму від осколків. Працювати потрібно тільки ножем, а різати тільки по суглобах.

Ну і нарешті третє – правильне його приготування. У кролика як і іншого м’яса є свій запах. Комусь він може подобається, а комусь ні. Адже баранину теж не кожен любить. Так ось, при приготуванні цей аромат нейтралізуємо спеціями, а якими читайте нижче…

Як приготувати кролика: тушкований в сметані або страва з кролика
Як приготувати кролика

Рецепт приготування кролика в сметані

В першу чергу розберемо детально список продуктів, які потрібно купити. Насправді він не такий великий і більшість інгредієнтів вже є в холодильнику.

  • Кролик
  • Сіль
  • Борошно
  • Морква
  • Цибуля
  • Гриби (Печериці)
  • Часник
  • Сметана
  • Лавровий лист
  • Рослинна олія
  • Вершкове масло
  • Розмарин

Приготування покроково

  1. Обробляємо кролика відрізавши спочатку передні і задні лапи по суглобах. З передніми все просто, відрізаємо їх по лопатках, а з задніми трохи складніше. Тут спочатку потрібно намацати суглоб рукою, а потім тільки відрізати.
  2. За гортань дістаємо нутрощі і звільняємо їх від внутрішнього жиру. Знову ж таки, щоб мінімізувати запах кролика жир слід прибрати з усієї тушки.
  3. Акуратно відрізаємо очеревину, її так само будемо готувати.
  4. Від останнього ребра робимо надрізи до хребта з двох сторін. Рубати нічого не потрібно! Хребет на стільки крихкий, що досить поламати його руками.
  5. Філейну частину також ділимо на трохи менше.
  6. Грудку розрізаємо уздовж навпіл і тепер відміряємо по два-три ребра, і точно також ділимо по хребту.

З обробленням закінчили, а це значить переходимо до другого етапу нашого рецепта — гасіння.

  1. Посипаємо м’ясо кролика сіллю і борошном. Ретельно перемішуємо. Борошно потрібно як для соусу, так і для скоринки на м’ясі.
  2. У казані або сковороді розігріваємо рослинну олію і частинами обсмажуємо м’ясо на сильному вогні. Починаємо з самих м’ясистих: з лап і філейної частини.
  3. Обсмажили їх з кожного боку, витягли і обсмажуємо інші шматочки, також до скоринки. За необхідності додаємо рослинну олію.
  4. Потім все разом з’єднуємо в глибокій сковороді і додаємо шматок вершкового масла. Кролик, як і курка відмінно поєднується з вершковим маслом. Але якби ми його додали раніше, відразу з рослинним, воно б почало “горіти”.
  5. З казана повіяв специфічний аромат кролика, приглушимо його часником і декількома гілочками розмарину. Немає розмарину, замініть його на чебрець.
  6. Також зверху на кролика викладаємо великими шматочками гриби, у мене печериці, морква і цибуля. Для більшого аромату, цибулю і моркву я підсмажив на сухій сковороді до легкої скориночки.
  7. Щоб кролик під час гасіння не пригорав і не висихав, а з 100% ймовірністю залишився соковитим, м’ясо рекомендую викладати на овочі. Тобто першими в казан відправляємо овочі, а на них вже кролика.
  8. Сметану змішуємо з невеликою кількістю борошна, буквально столова ложка і ретельно перемішати. Якщо виходить занадто густо, то допускається додати воду. Я розводжу до стану густих вершків.
  9. Поливаємо сметанним соусом м’ясо і овочі, а також кладемо зверху кілька листочків лаврушки.
  10. Залишається накрити кришкою і тушкувати на середньому вогні в районі 1 години. Якщо кролик зовсім молодий, то досить і 40 хвилин.
  11. За 20 хвилин до кінця приготування, можна відкрити кришку і покласти зверху кролячі легені, серце і печінку. Це побажанням, якщо звичайно вони у вас є.
  12. В кінці приготування посипаємо страву подрібненим часником і зеленню.

Розмарин відмінно поєднується з м’ясом кролика, а сметана дає легку кислинку. Іноді замість неї додають біле або червоне вино, а в деяких випадках помідор, але тоді це вже не фрикасе, а просто рагу з кролика. У будь-якому випадку наше м’ясо відмінно загасилося і тепер саме відходить від кістки. Воно стало ніжним і зберегло всю соковитість.

Кролик в сметані – мій улюблений РЕЦЕПТ: Відео

Якщо ви до сих пір боялися готувати кролика з якихось причин, то тепер сміливо користуйтеся даними рецептом. А якщо у вас є свої побажання, пишіть про них в коментарях.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал