Як розвести спирт: таблиця розведення спирту

Багатьом хоч один раз доводилося розбавляти спирт водою для отримання домашньої горілки. Але для того, щоб продукт був смачним і якісним, слід враховувати ряд нюансів, виконуючи які ви і отримаєте бажане. Сьогодні ви дізнаєтесь, як правильно розводити спирт, за рахунок таблиці.

УВАГА! Матеріал містить інформацію про товари, вживання яких може нашкодити вашому здоров’ю.

Як розвести спирт
Як розвести спирт

Якими бувають спирти?

Це рідина з вмістом алкоголю не менше 96%. Навіть ті, що належать до харчової групи, діляться на сорти, в залежності від ступеня очищення, та й міцність у них різна.

  1. Альфа. Кращий у своїй групі. Виготовляється виключно зі злакових культур, міцність 96,3°.
  2. Люкс. Крім злакових, в сусло дозволено додавати до 35% картоплі. Ті ж 96,3°.
  3. Екстра. Картоплі при його виготовленні може бути використано до 60%. 96,3°.
  4. Базис. Картоплі також може бути до 60%. міцність – 96°.
  5. Вищої очистки. При виготовленні використовується рослинна сировина в довільній пропорції. міцність 96,2°.
  6. 1 сорт. Також з рослинної сировини, але міцність – 96°.

Увага. Спирти під номерами 5 і 6 для виробництва горілки промисловим способом взагалі не використовуються.

Саме оманлива назва – у продукту вищої очистки. Побачивши його, необізнаний користувач думає, що до нього в руки потрапив продукт кращий з можливих. Насправді це не так. Його призначення – дезінфекція (в основному – при ін’єкціях), а не вживання всередину. Хоча, звичайно, це і не технічний спирт.

Те ж саме можна сказати і про те, що називається 1 сорт. Якщо їх і використовують, наприклад, для настоянок, так адже мова йде про дози, вимірюваних краплями, а не склянками. Хоч ви ними і не отруїтеся, як, скажімо, метиловим, але і горілки хорошої якості не отримаєте. Жорсткість і сильний спиртовий запах залишаться навіть в обробленому продукті.

Тому, якщо у вас є вибір, постарайтеся, щоб до вас в руки потрапив хоча б Базис. Краще, природно, Люкс або Альфа, саме з них сьогодні в основному виробляють горілки.

Вибір води

Технологи лікеро-горілчаних заводів воді приділяють уваги не менше, ніж вибору сорту спирту. Від неї залежить органолептика майбутньої горілки, її м’якість і смак. Звичайно, навряд чи у кого є можливість використовувати воду зі справжніх льодовиків, але застосовувати очищену, а ще краще – дистильовану, можуть всі.

Найгірший варіант – з-під крана. Чи не добре – і відстояна вода без очищення хоча б за допомогою побутового фільтра.

Змішування

Залежно від бажаної міцності, необхідно підрахувати точну кількість води. Робити це можна декількома способами.

Важливо. Лити необхідно спирт у воду, і ніколи-навпаки. Від цього залежить якість горілки, її прозорість, і багато в чому – жорсткість. Вода повинна бути охолодженою, тоді всі реакції пройдуть правильно.

Співвідношення рідин

Цей спосіб не зовсім правильний, оскільки не так просто вирахувати кількість води. Справа в тому, що якщо змішати по 100 мл спирту і води, ви не отримаєте рівно 200 мл рідини.

Тому лити доводиться воду в спирт, що абсолютно неправильно. Для того, щоб отримати 40-градусний алкоголь за цим способом, необхідно в 1 літр 96-градусного спирту додавати воду до тих пір, поки загальний обсяг не досягне 2,4 літра.

Формула

Згідно з формулою, кількість води можна вирахувати так:

  • 100 помножити на міцність спирту, на коефіцієнт (кількість спирту в мл розділити на 100), розділити на необхідну міцність і відняти тисячу.
  • Поясню на прикладі. У мене є 1 літр 96-градусного спирту. Мені потрібен 50-градусний розчин. 100х96х10: 50-1000=920. Тобто, потрібно взяти 920 мл води, і додати до неї 1 літр спирту.

Таблиця Фертмана

Як розвести спирт: таблиця розведення спирту
таблиця розведення спирту

Вона розрахована на спирт міцністю 95° і нижче. Також ви можете розрахувати аж до отримання 15-градусної настоянки. Хоча спочатку рослинна сировину потрібно настоювати при тій міцності, що вказана в рецепті.

По Менделєєву

Кращими пропорціями для змішування спирту (96°) з водою Менделєєв вважав 2 до 3, де береться 2 частини спирту і три – води. Але це-не зовсім точно, тому краще скористатися іншими способами.

Калькулятор самогонника

Щоб не морочитися підрахунками, найлегше скористатися калькулятором самогонника. Особливо корисний він, Якщо у нас кількість спирту не літр, два або п’ять, а скажімо, 425 мл.користуватися ним можна онлайн, а розрахунок найбільш точний.Як розвести спирт: таблиця розведення спирту

Очищення та пом’якшення

Створюючи домашню горілку, подбайте про її чистоту, м’якість і приємний смак. Відразу після змішування бажано додати пару таблеток активованого вугілля на літр горілки і залишити на 2-8 годин, потім процідити.

Для поліпшення смаку також важливі пропорції, адже поклавши надлишок меду ви досягнете не пом’якшення, а неприємно-солодкого присмаку. Це ж стосується і кислот.

Чого і скільки можна додавати?

  1. Мед – традиційний пом’якшувальний продукт. Але його повинно бути не більше ніж 1 частина на 10 літрів горілки.
  2. Цукор – досить 1 столової ложки на трилітрову банку.
  3. Глюкоза – 10-15 мл на літр вже готового продукту.
  4. Лимонний сік – до 1 ст. ложки на літр.
  5. Апельсиновий сік – як і лимонний.
  6. Оцет – 1 ч.л. на літр.

Відстоювання

Після розведення і добавки різних інгредієнтів (якщо є така потреба), горілка повинна відстоятися. Більш-менш придатною до пиття вона стає через пару днів, але для того, щоб правильно пройшли всі реакції, краще залишити її в спокої в прохолодному місці, наприклад у підвалі на тиждень. Температура в приміщенні повинна бути більше + 4°с.

Як правильно розводити спирт водою: відео

Якщо інформація вам корисна-ставте лайки, діліться з друзями.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал