Сучасні кухні 2023: нові тренди

Комфорт, функціональність, естетична краса – це основні вимоги, яким відповідають сучасні кухні. Дизайн виглядає свіжо, в ньому відсутні побиті шаблони. Він лаконічний, але функціональний і ретельно продуманий. Саме така кухня потрібна сучасній людині, який постійно в русі і не боїться всього нового.

Тим, хто хоче оновити інтер’єр, буде цікаво дізнатися, які нові тренди кухонь в 2023 році, і переглянути їх фото. Дизайнери знаходять нові способи дивувати, вони імпровізують, поєднують різні матеріали, комбінують модні відтінки. Стильна, ергономічні меблі допоможе грамотно облаштувати кухонний простір. А креативні декоративні елементи доповнять загальну картину.

Модний дизайн кухні: матеріали та дизайнерські рішення

Дизайн сучасної кухні 2023 дозволяє поєднувати метал, дерево, пластик, скло, гіпс, камінь. Можна взяти за основу один з матеріалів, а іншими доповнити інтер’єр. Головне стежити, щоб не було занадто багато акцентів.

В моді природність, тому дерев’яні фасади актуальні. Сучасні матеріали, обробка, елементи декору, побутова техніка зроблять дизайн кухні 2023 трендовим. А дерево наповнить простір «живий» енергетикою.

Якщо доповнити дерев’яний гарнітур металевими деталями, декоративними елементами, то обстановка кардинально зміниться. Тоді комфорт доповниться строгістю, витонченістю.

Завдяки склу модні кухні 2023 стають більш повітряними, легкими, вишуканими. Воно робить інтер’єр просторим, світлим. Можна придбати гарнітур зі скляними елементами, встановити панорамне вікно, використовувати декор зі скла.

Але, напевно, головний тренд сучасних кухонь 2023 років – це складні комбінації матеріалів. Можна використовувати мармур, граніт (або їх імітації), деревину, акценти з латуні і міді. А скляні та кам’яні деталі доповнять композицію.

В сучасних проектах дизайнери поєднують дерево з бетоном, метал з мармуром, комбінують різні породи каменю, плитку з різним орнаментом і т. Д.

Відмінне рішення – монолітна кухня. Це цілісна безшовна конструкція з одного матеріалу, яку прикрашають яскравими оздоблювальними матеріалами.

Для покриття підлоги можна використовувати ковролін, ламінат або паркет. Більш оригінально виглядає плитка або дерево. Пол може стати просто фоном або контрастувати з гарнітуром.

Нові тренди в дизайні кухонь 2023 вимагають поєднувати стильну естетику з якісними матеріалами.

Актуальні стилі дизайну кухонь

При плануванні дизайну стильних кухонь 2023 потрібно знати, які стилі оформлення зараз актуальні.

Природний і оригінальний лофт припаде до душі любителям експериментів. Його можна дізнатися за такими характерним прийомам:

  • цегляна кладка або груба обробка стін;
  • відкриті комунікації (труби, дроти);
  • видимі балки на стелі;
  • використання натуральних матеріалів (дерево, метал, скло, камінь), відсутність пластику;
  • меблі незвичайної форми;
  • оригінальний декор;
  • наявність сучасних приладів;
  • використання чорного, білого і коричневого кольору.

Серед новинок дизайну кухонь 2023 часто зустрічаються приклади в стилі хай-тек. Щоб йому відповідати, потрібно наповнити простір смарт-технікою (холодильник, плита, кухонний комбайн, мікрохвильова піч і т. Д.), Яка поєднується між собою матеріалом, кольором. Декор, дерево, обробку варто виключити або використовувати по мінімуму. Інші особливості стилю хай-тек: монолітні конструкції, блискучі поверхні, скляні, металеві, пластикові елементи, прямі лінії, контрастні кольори, багато світла (природного і штучного).

Неокласика виділяється такими характеристиками:

  • теплі відтінки, багато світла;
  • наявність масивної кришталевої або скляній люстри в центрі;
  • доповнення інтер’єру шторами, тюлямі, скатертиною, серветками з бавовни , льону, шовку;
  • меблі з округлими формами, вигинами;
  • наявність золотою або срібною обробки;
  • мінімум техніки на увазі.

Класика не дозволяє економити на матеріалах, меблів і техніки.

Чи не втрачає популярності скандинавський стиль. Його основні характеристики: простота, практичність, строгість ліній, стримана елегантність. Основа інтер’єру – світлі відтінки, які поєднують з іншими (в тому числі з яскравими акцентами). На кухонному просторі повинно бути мінімум меблів (вона функціональна), техніка вбудована, декор відсутній або його мало. Великі вікна, прикривають рулонними шторами або жалюзі. Освітлювальні прилади вбудовані в стелю або виступають як акценту.

Скандинавський стиль підходить власникам маленьких кухонь. Він допомагає візуально збільшити простір.

Тренди кухонь 2023 часто представлені дизайнами в стилі модерн. Він практичний, функціональний, лаконічний. Він відрізняється від інших контрастними кольорами, строгими лініями, дерев’яними меблями з металевими, скляними деталями. Техніка вбудована в гарнітур, світильники – в стелю або меблі. Поверхні можуть бути глянцевими або матовими.

Любителям французького шику припаде до душі стиль прованс. Він відрізняється м’якими пастельними відтінками, квітковими мотивами, вінтажним декором. За основу взято дерево, цегла, кераміка. Для декору використовується мозаїка, текстиль, освітлювальні прилади. Техніки, яка на увазі, повинно бути мінімум.

Тренди в обробці кухонного фартуха на кухні

Фартух не тільки захищає стіни біля плити від жиру, вологи і бризок, а й виконує функцію декоративного елемента. Це доводять нові тренди в дизайні кухні 2023:

  • Дзеркальна плитка. Розкішна новинка в люкс-інтер’єрах.

  • геометричність розкладка плитки з глазурованою покриттям.

  • Облицювання натуральним каменем (мармур, граніт, онікс або їх копія (керамограніт)).

  • Геометричні орнаменти на дзеркальній або керамічній плитці.

  • Оздоблення керамічною плиткою, яка імітує цегла. Іноді залишають чорновий цегла, але його потрібно правильно обробити.

  • Фартух контрастує з гарнітуром і стільницею.

  • Фартух і стільниця виконані з одного матеріалу, мають один колір.

  • Оздоблення загартованим ударостійким склом.

Оригінальна ідея – встановити цілісний фартух з полками. На них можна розставити спеції, столові прилади і інші дрібниці.

Які кольори в тренді для кухні в 2023

Як і раніше актуальні бежево-коричневі відтінки. Можна скомбінувати класичний беж з шоколадом, кавою, рожевого дерева, махагона. Цей варіант ідеальний для кухонь в європейському стилі.

Білий колір в якості фону можна комбінувати блакитним (різні відтінки) . Цей варіант доречний в неокласика, Провансі, мінімалізмі.

Біла основа відмінно поєднується з бежевим і рожевим відтінками. Такі колірні комбінації характерні для неокласицизму.

Бірюза добре вписується в екстравагантні стилі, наприклад, фьюжн. Використовується як акцент. Цей колір потрібно комбінувати зі світлими нейтральними відтінками (білий, беж, сірий).

Поєднання сірого з білим ідеально підходить для мінімалізму. Важливо дотримуватися колірні пропорції – 2: 1 (білий: сірий).

Пастельні відтінки – візитна картка нової класики і Провансу. Такий дизайн повинен мати яскравий акцент.

Білий з відтінками дерева виглядає контрастно і стильно. Також його можна комбінувати з сірим і чорним.

Для сімей ідеально підходять теплі пастельні відтінки. Можна скомбінувати білий з бежевим, гірчичним, рудим, оранжево-рожевим, сіро-рожевим, кавовим і т. Д. Вони відмінно поєднуються з мармуровою обробкою.

Строго, але вишукано і стильно виглядає дизайн з переважанням чорного і сірого кольорів. Монохромне поєднання підкреслює геометричність і стриманість інтер’єру.

Урочисто виглядає кухня, в якій переважає бежевий відтінок з золотими і срібними елементами.

Модні світильники для кухні

Нові тренди в дизайні кухонь 2023 торкнулися і освітлення. Популярні світильники з незвичайних матеріалів, наприклад, пластика, акрилу, кераміки, бахроми, дерева. Вони підходять для лофт, Провансу, еко. Використовуються прилади одного стилю з різних матеріалів або різних видів, але однакового кольору і декору. З їх допомогою можна зонувати кухонний простір.

Актуальні освітлювальні прилади оригінальних форм і кольорів:

  • грона лампочок;
  • плафони звичайної форми, але яскравих або контрастних кольорів;
  • незвичайні конфігурації, наприклад, спіраль, геометричні фігури;
  • з оригінальним декором (етнічні візерунки);
  • геометричні форми.

Новий тренд – світильники з клумбою. Це підвіси зі звисаючими зі стелі живими рослинами.

Вбудовані джерела освітлення роблять приміщення просторіше, виділяють окремі зони. За допомогою LED-світильників можна підсвітити стеля, полки кухонних шаф, створити ілюзію ширяння меблів (при монтажі джерел світла в підлогу), підкреслити незвичайний декор або форму гарнітура.

За допомогою переносних світильників на кронштейнах ділять приміщення на функціональні зони. А якщо вони будуть оснащені поворотними механізмами, то світлові потоки можна направити в потрібне місце.

Для освітлення обідньої зони використовують такі світильники і композиції з них:

  • споти з регулюванням положення плафона;
  • пара світильників одного дизайну, але різних габаритів;
  • ретро-світильники з абажуром у формі сфери;
  • ряд плафонів в формі лампочок;
  • стельові люстри оригінальної форми і конфігурації;
  • підвісні світильники-ліхтарі і т. д.

Освітлювальні прилади вибирають з урахуванням загального стилю.

Стильний декор для кухні

Різьблені елементи кухонного гарнітура ідеально підходять для сучасної класики. Вони можуть бути з позолотою або без неї.

Римські штори відмінно вписуються в стиль лофт, прованс, модерн, скандинавський.

 

Аксесуари з імітацією каменю виглядають дуже модно. Можна доповнити інтер’єр мармуровими дошками для оброблення продуктів, підставками під гаряче, вазами. Імітація мармуру використовується в дизайні посуду, столових приладів, побутової техніки.

Інтер’єр відмінно доповнять деталі золотистого кольору. З металу роблять ручки для гарнітура, каркаси для столів і стільців, змішувачі, посуд.

В елітні стилі (сучасна класика, арт-деко) відмінно вписуються м’які напівкрісла (з підлокітниками або без них). А оксамитова оббивка додасть шику дизайну.

Ефектно виглядає грифельна дошка в інтер’єрі. На ній можна написати рецепт, залишити важливе нагадування або повідомлення рідним.

Трендові меблі для кухні

Мода на об’єднання кухні з вітальні в загальний простір диктує придбати кухонний острів. Він є частиною композиції, ефектно виглядає і дозволяє економити площу кімнати, так як використовується в якості обіднього столу, робочої зони і системи зберігання.

На маленьких кухнях буде особливо актуальна висувна стільниця.

Шафа-буфет з легкістю замінить частину гарнітура. У ньому можна розмістити побутові прилади, продукти, спеції і т. Д. Але при цьому вся його «начинка» залишається прихованою від очей.

Ще один тренд – висувні ящики за одним фасадом. Така конструкція буде виглядати більш сучасно. Особливо стильно виглядає, якщо вона виконана з такого ж матеріалу, що і стільниця.

Яскравий тренд 2023 року – вбудовані шафи з різними типами обробки верхніх шафок. Вони можуть відрізнятися кольором, глибиною, матеріалом і т. Д.

Модні кутові кухні 2023 року дозволяють зробити дизайн більш ергономічним і помістити багато речей. Один з найяскравіших прикладів – П-подібний гарнітур з півостровом або барною стійкою.

Трьох, чотирьохкольорові гарнітури з’явилися зовсім недавно. Зазвичай 2 кольори мають глянсову або матову фактуру, третій імітує дерево, бетон або інший матеріал, а четвертий – це буфет.

При відкритому плануванні можна використовувати бічні шафи для зберігання. Їх розташовують в прохідній зоні.

Трендовий інтер’єр складно уявити без вбудованої побутової техніки. Цей варіант найбільш зручний і актуальний. Але при виборі комплекту техніки (холодильник, духовка, варильна поверхня з витяжкою і т. Д.) Потрібно заздалегідь замовити гарнітур під нього.

Тренди в кухонному дизайні у 2023 році

Дизайнери виділяють такі модні тенденції дизайну кухні в 2023 року:

  • Відкрита лінійне планування за схемою: кухня – їдальня – вітальня. Відмінний варіант для маленьких квартир.

  • Скляні двері-слайдери, які відокремлюють кухонний простір від інших кімнат. Характер расстекловки і тип стекол в кожному випадку відрізняється.

  • Кухонні фасади без ручок, Які працюють на системі push-to-оpen. Спеціальні пристрої допомагають відкривати/закривати дверцята, ящики одним натисканням.

  • Витяжка як акцент. Оригінально виглядає прилад у формі циліндра, з рельєфним фасадом і т. Д.

  • Верхні шафи до стелі або відсутні (у другому випадку потрібен місткий кухонний острів).

  • Частина конструкцій (витяжка, стелажі, шафи) вбудовані в стелю .

  • Приховувати панелі, які закривають гарнітур, робочу, варильну поверхню. Інший простір використовують, як вітальню.

  • Золоті мийки та змішувачі. Вони можуть поєднуватися з деталями в обробці гарнітура, світильниками, декоративними елементами.

  • Акцентний підлога і виступаюча мийка. Це 2 різних тренда, які можна використовувати окремо.

Знаючи основні тренди в дизайні кухонь 2023 року, буде простіше облаштувати простір або змінити планування. Головне вибрати варіанти, які дозволять відчувати себе комфортно і насолоджуватися навколишньою обстановкою.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал