Домашні помічники: 3 рослини, які допоможуть утримувати квартиру в чистоті

Ці кімнатні рослини допомагають очищати приміщення від пилу та бруду, чадного газу, а також канцерогенів. При цьому не вимагають складного догляду та відмінно впишуться у сучасний інтер’єр.

Домашні помічники: 3 рослини, які допоможуть утримувати квартиру в чистоті

Кімнатні рослини це не тільки декоративний елемент інтер’єру. Вони також відомі своєю здатністю виробляти кисень і можуть допомогти видаляти частки пилу з повітря. Але які саме рослини варто вибирати тим, хто хоче мати чистий та акуратний будинок?

Як правило, найкращим рішенням для боротьби з пилом вважаються рослини з великим блискучим листям, яке за рахунок великої площі поверхні забезпечує максимальне захоплення частинок пилу. Деякі сорти кімнатних рослин затримують пилюку, одночасно випускаючи свіже повітря. Згідно з дослідженням 2015 року, проведеним у Китаї, листя з великою кількістю опушення та шорсткою поверхнею може збирати найбільшу кількість твердих частинок на кшталт пилу.

При цьому важливо не забувати регулярно протирати пил з листя кімнатних рослин, щоб назавжди позбавитися бруду і щоб він не продовжував перебувати в приміщенні. Для цього ви можете використовувати суху тканину з мікрофібри або звичайну ганчірку. Протирайте рослини так само часто, як інші поверхні у вашому будинку.

Тим не менш, почати варто з вибору оптимального кімнатного озеленення, яке забезпечить чистоту повітря та рятування від пилу. Наступні три рослини найкраще підходять для утримання будинку в чистоті.

Англійський плющ

Домашні помічники: 3 рослини, які допоможуть утримувати квартиру в чистоті

Всі різновиди англійського плюща хороші для збору порошинок. Також відомо, що вони поглинають вологу та випари з повітря, що робить їх чудовою зброєю проти цвілі. Саме тому цією рослиною нерідко прикрашають кухні та ванні кімнати. Він чудово виглядає в підвісних кашпо, невибагливий у догляді, а ще його досить легко знайти у продажу, що теж безперечний плюс. Англійський плющ ефективно поглинає канцерогени та вуглекислий газ, а також солі важких металів та формальдегід, що робить його ідеальним сорбентом. Вимагає обприскування двічі на тиждень і краще переживає посуху, ніж надто рясний полив, тому будьте уважні. Також до рослини потрібно поставитися з обережністю, якщо в будинку є тварини або маленькі діти, тому що його листя та плоди отруйні.

Фікус еластичний

Домашні помічники: 3 рослини, які допоможуть утримувати квартиру в чистоті

Популярність фікусів легко зрозуміла. Фікус каучуконосний або еластичний фікус — рослина з великим блискучим листям, ніби натертим воском. За рахунок цього воно добре поглинає забруднення та забезпечує чистоту повітря в приміщенні. Дослідження, проведене NASA, зробило висновок, що каучуконосний фікус можна принзать одним з декількох кімнатних рослин, найкраще очищають повітря від забруднювачів, на зразок пилу. Велике листя рослини ефективно вловлюють дрібні частинки, але ви можете підвищити їхню продуктивність. Обприскуючи еластичний фікус один раз на день, ви можете підвищити його ефективність у контексті збирання пилу.

Хлорофітум чубатий

Домашні помічники: 3 рослини, які допоможуть утримувати квартиру в чистоті

Хлорофітум чубатий або «павуча рослина» не має широке листя, як каучуконоси, проте його маса листя робить рослину відмінним варіантом для збору пилу. До того ж, це чудовий натуральний сорбент. Дослідження показали, що протягом двох днів павутинні рослини можуть усунути близько 90 відсотків токсинів у кімнаті. Його часто тримають у приміщеннях, де можлива присутність чадного газу, оскільки він нейтралізує продукти розпаду. Тобто, для кухні з газовою плитою це логічний вибір. «Павукова рослина» добре очищає повітря і видаляє з нього воду, як і британський плющ, перешкоджаючи відсиренню і утворенню цвілі. Сам хлорофітум, який в диких умовах росте в стовбурах і на корі дерев, досить невибагливий і може стерпіти як сире, так і сухе повітря і навіть комфортно почуватися в тіні, хоча віддає перевагу яскравому освітленню (але не пряме сонячне проміння).

Фото: stock.adobe.com

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал