Скільки сонячних і лучного затемнень буде в 2022 році

Небесні світила – місяць і сонце – мають велике значення для життя людини. З давнини людей надзвичайно лякали такі явища природи, як затемнення. І зараз, в ХХІ столітті ми з побоюванням спостерігаємо небесні знамення, які мають вплив на долю і здоров’я людини.

Скільки затемнень буде в 2022 році

Астрономи говорять, що циклічність цих дивовижних явищ можна вирахувати заздалегідь і зазвичай вони відбуваються через кожні півроку, тобто двічі протягом року.

Затемнення у 2022 році будуть і повні, коли весь диск світила закривається, так і часткові, коли закрита тільки частина диска.

Якщо вас цікавить, скільки затемнень в 2022 році, то на це питання відповідають вчені таким чином: очікуються чотири місячних затемнення, але тільки 2 з них повних і 2 часткових, і два неповних сонячних затемнення.

Цікавий факт: ми могли б спостерігати кожен місячний місяць (тобто через кожні 29 діб) одне повне затемнення нічного світила (в період повного місяця) і одне повне затемнення денного світила (в період народження нового місяця), якби тільки наш природний супутник перебував в площини екліптики.

Сонячні затемнення

Це унікальне природне явище спостерігається, коли місячний диск повністю затьмарює сонячний диск від спостерігачів із Землі. Причому, сонячне затемнення буває тільки в момент першої місячної фази, коли Місяць повністю не видно з Землі, через те , що її сторона, звернена до нас, не освітлюється світлом сонця.

Повне затемнення буває в тому випадку, якщо Місяць стоїть між Сонцем і Землею, блокуючи його світло.

Часткове затемнення спостерігається в тому випадку, якщо Місяць блокує тільки частина світла, в цьому випадку ми бачимо Сонце у вигляді серпа.

Надзвичайно ефектне видовище кільцеподібне затемнення Сонця. У цьому випадку Місяць розташовується на найдальшому відстані від Землі і тому не здатна повністю закрити диск Сонця. Вона знаходиться попереду нього, а виступаючий край денного світила немов утворює вогняне кільце навколо чорного кулі.

Вчені-астрономи передбачають, що в 2022 році будуть два приватних сонячних затемнення: 30 квітня і 25 жовтня.

Цікавий факт: в період з 2000 по 2100 роки відбудуться, по прогнозам вчених, 224 сонячних затемнення , з них 68 будуть повними, які мають найбільший вплив на фізичний і психічний стан людини.

Місячні затемнення

Три тисячі років тому в Месопотамії та Єгипті були створені перші місячні календарі на основі спостережень за змінами Місяця. При цьому були відзначені чотири точних фази:

  • Молодик коли місячний диск практично не видно з землі;
  • 1 чверть ми бачимо тільки праву частину диска;
  • Повний місяць ми чітко спостерігаємо весь місячний диск цілком;
  • Остання чверть ми бачимо ліву частину диска, яка ніч від ночі зменшується, поки не зникне повністю.

Місячні затемнення спостерігатимуться в період повного Місяця, коли вона потрапляє на пряму лінію між Сонцем і Землею, і наша планета в свою чергу відкидає на неї тінь.

В 2022 році два повних місячних затемнення: 16 травня і 8 листопада, а також два приватних: 30 квітня і 25 жовтня.

Важливо: Місячний місяць триває 28 календарних днів і чотири фази станів. З однієї фази в іншу вона переходить за сім діб з невеликим. Вважається, що саме тому і в перших місячних календарях в тижні було вже сім днів.

Які затемнення у 2022 році можна буде спостерігати в Україні

Жителі України зможуть спостерігати сонячне затемнення 2022 роки 25 жовтня. Це таємниче природне явище почнеться в Ісландії, а закінчиться на берегах Аравійського моря. Найкраще його зможуть спостерігати жителі Ханти-Мансійського автономного округу, міст Нижньовартовська і Югри – це територія Росії.

А взагалі його зможуть побачити мешканці 89 країн світу.

Вплив затемнень на людину

Ці природні явища мають потужний енергетичний вплив на природу, адже два найпотужніших небесних тіла виявляються на одній лінії і їх гравітаційний вплив посилюється в рази. У цей період відлив і припливи досягають свого апогею. Тому метеочутливим люди відчувають погіршення стану здоров’я.

Здавна помічено, що сонячні затемнення впливають на фізичний стан людей, а місячні – на емоційний і психічний стан.

Саме тому особистостям, надмірно емоційним, що мають проблеми з психікою, а також серцево-судинні захворювання , лікарі радять дати собі перепочинок протягом семи днів до початку природного явища.

Вчені відзначають, що існує, так званий, коридор затемнень. Він починається за тиждень до цього природного явища і іноді триває після нього стільки ж часу.

Тиждень до затемнення характеризується збоєм планів, порушенням робочого ритму. Часом людина відчуває, що все виходить з-під контролю, а час немов би прискорюється. У цей період важливо взяти себе в руки, заспокоїтися і навчитися дивитися на все, що відбувається ніби збоку, з філософським спокоєм.

В день затемнення необхідно пам’ятати, що всі події є кармічні, тобто серйозно впливають на вашу майбутню життя. Ці події ми не зможемо контролювати, бо вони послані Вищими силами.

Час по закінченню затемнення – це період для роздумів, переосмислення, аналізу всього, що відбувається. Саме в цей період можна будувати плани на майбутнє, визначати цілі, намітити шлях, спробувати виправити вже зроблені помилки.

Але приступати до реалізації нових планів необхідно тільки поле закриття коридору затемнення і при цьому потрібно враховувати воші можливості і здатності .

все, що станеться під час цих загадкових природних явищ, здатне повністю змінити життя, а головне світогляд і світовідчуття, поставити все з ніг на голову. Не варто думати, що життя зміниться обов’язково в кращу сторону, все може бути якраз навпаки. АЛЕ головне, це вміти використовувати ситуацію на власну користь. А затемнення у 2022 році, сонячні і місячні, можуть подарувати шанс почати життя заново, з чистого аркуша.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал