Кімнатні рослини взимку: догляд, полив, освітлення та інші тонкощі

Звичайно всі квіткарі знають, що кімнатні рослини потребують підтримки оптимальної температури. Влітку все більш-менш зрозуміло. А як бути взимку?

Зелений куточок

Кімнатні рослини взимку: догляд, полив, освітлення та інші тонкощі

Сьогодні ми поговоримо про зимовий догляд за домашніми улюбленцями.

Навіть початківці любителі квітів знають, що більшість кімнатних рослин при настанні календарної зими йдуть у стан спокою. Такою є фізіологія рослин. Зростання зупиняється, а деякі навіть листя скидають. Початківець квітникар у цей час нервує не один раз на добу.

Хоча якраз листопадні: ряд фікусів, той же жасмин, фуксії, камелії, вимагають всього прохолодних приміщень з потрібною температурою і грамотний рідкісний полив.

Кімнатні рослини на утепленій лоджії.

Кімнатні рослини взимку: догляд, полив, освітлення та інші тонкощі

Дуже важко втриматися квітникареві від підгодівлі та поливу тих рослин, які на його думку зовсім не пішли в стан зимової сплячки, а навпаки активні.

Як не парадоксально, у цей зимовий період найбільше можна зашкодити кактусам. Чомусь вважається, що раз кактус – яскравий представник посушливих ореолів проживання, дитя пустелі, наші люди тримають його в найтеплішому місці квартири і рясно поливають.

Від такої турботи кактус звичайно не загнеться, але ось квітів ви на ньому точно не дочекаєтесь. Майже всі представники роду кактусів вимагають суху та прохолодну зимівлю.

Кактуси більше потребують хорошого освітлення, ніж поливу.

Кімнатні рослини взимку: догляд, полив, освітлення та інші тонкощі

Але і в іншу крайність не варто впадати. Зовсім відмовитися від поливів у зимовий період не можна.

Поливаємо наші кімнатні рослини, які у прохолодному приміщенні (балкон, веранда, лоджія) лише водою кімнатної температури. Ну чи на пару градусів вище.

Найпростіший спосіб визначити, що ваша рослина потребує поливу – опускаємо палець у ґрунт квіткового горщика на пару сантиметрів. Грунт вологий – не поливаємо, сухий – потрібний полив.
До речі, взимку міняємо і час поливу. Влітку правильно поливати увечері, а взимку вранці.

Крім поливу рослин, важливо стежити за вологістю приміщення, в якому вони містяться. Взимку радіатори опалення не лише нагрівають приміщення, а й сушать повітря у ньому. Рослинам така справа м’яко кажучи не до вподоби.

Спатифілум, дуже чутливий до сухого повітря.

Кімнатні рослини взимку: догляд, полив, освітлення та інші тонкощі

Листя сохне, порушується теплообмін. Бажано листя рослини протирати чистою вологою тканиною, обприскувати, повісити вологі рушники на радіатори опалення, поставити поруч із рослиною зволожувач повітря або ємності з водою для випаровування.

Так ваші вихованці будуть почуватися набагато краще.

Не забуваймо, що крім правильного поливу є ще правильне висвітлення рослин. Для вихідців із тропіків нестача світла в зимовий період у наших широтах – справжнє випробування. І найімовірніше найважче. Нестача сонячного світла призводить до уповільнення вироблення хлорофілу. Хлороз – найчастіше явище в умовах поганого освітлення.

Вірна ознака цього захворювання – пожовтіння листя та поява яскраво виражених прожилок. Такі рослини мають якомога ближче до вікна, а при обприскуванні не забудьте додати препарати з вмістом заліза. Той самий феровіт або хелат заліза.

Хлороз листя кімнатних рослин.

Кімнатні рослини взимку: догляд, полив, освітлення та інші тонкощі

Рослини, які перебувають у стані спокою, обходяться світлом, що надходить із вікна. А для тих, хто продовжує цвісти, бажано влаштувати додаткове освітлення, штучно збільшивши світловий день. Фітолампи або люмінесцентні лампи допоможуть вирішити це завдання.

Турбота про ваших улюбленців неодмінно дасть свої плоди. Повірте, кімнатні рослини відчувають, що про них дбають і платять своїм власникам тією ж монетою – тішать око та піднімають настрій.

А як ви доглядаєте своїх вихованців взимку? Напишіть у коментарях.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал