Малиновий конфітюр для торта. Рецепт з фото

Малиновий конфітюр, призначений для використання в якості начинки для торта, зазвичай відрізняється по консистенції і густоті від звичайного джему або варення. Оскільки його найчастіше наносять в якості окремої прошарку, він повинен бути досить густим і однорідним, не розтікатися і не мати в складі грудок і не подрібнених шматочків ягід.

Тому більшість рецептів пропонують приготувати конфітюр спеціально для додавання в десерт, а не використовувати наявні ягідні заготовки, не призначені для цього спеціально. Малиновий конфітюр для торта, зробити дуже просто, для цього у нас є покрокові фото рецепти.

Загальні принципи приготування конфітюру для торта

Малиновий конфітюр зазвичай готують зі свіжої або замороженої ягоди. У сезон краще використовувати малину в свіжому вигляді, вибираючи найбільш стиглу і соковиту. Поза зазначеного періоду рекомендується купувати заморожену ягоду, а не тепличну. По-перше, заморозка набагато дешевше і доступніше. Крім того, її можна придбати заздалегідь і зберігати тривалий час до потреби.

По-друге, для заморозки ягоду зазвичай збирають на піку стиглості, а для продажу в свіжому вигляді (поза сезоном) – до того, як вона повністю дозріла, щоб полегшити транспортування. Тому заморожена малина зазвичай відрізняється більш яскравим смаком і ароматом.

Незважаючи на те, що кісточки в малині дуже дрібні і м’які, і багато хто любить їх хрустку текстуру в вареннях і джемах, в начинці для десертів вони будуть зайвими. Позбутися від них можна досить просто: відварити ягоди в невеликій кількості води, а потім протерти суміш через дрібнопористий сито з допомогою гумової лопатки. Цей процес займе всього кілька хвилин, але тільки завдяки йому ягідний шар торта стане повністю однорідним і ніжним.

Крім гладкою текстури, важлива густота конфітюра. Якщо він буде занадто рідким, то після додавання почне витікати по краях, зіпсувавши зовнішній вигляд десерту. Він може розбавити крем або надмірно просочити коржі, що зробить негативний вплив не тільки на оформлення торта, але і на його смак і якість в цілому. Тому малиновий конфітюр необхідно згустити, щоб при охолодженні його консистенція нагадувала желе.

Універсальний і найбільш поширений інгредієнт для цього – кукурудзяний крохмаль. Буде потрібно підготувати суспензію (змішати його з невеликою кількістю води), а потім додати в частково приготовану малинову начинку. Додавати крохмаль безпосередньо в конфітюр не рекомендується, оскільки велика ймовірність утворення грудок, які неможливо розбити або розчинити.

Як інші загусники використовують пектин, агар і желатин, проте їх властивості та особливості мають занадто сильні відмінності , що не дозволяє розглядати їх як повноцінні аналоги один одного:

Загущувач
Отримана суміш Рекомендоване застосування

Кукурудзяний крохмаль

Кремоподібна і м’яка.Прошарок між коржами і/або кремом.
ПектинКремоподібна, але досить щільна, що нагадує м’який мармелад.Прошарок між коржами або муссовимі шарами, поверхневий шар, особливо для закріплення на місці скибочок ягід і фруктів і збереження їх привабливого зовнішнього вигляду.
ЖелатинЩільна, але при цьому м’яка, легко кришиться і швидко тане в роті.Прошарок між коржами або муссовимі шарами, декоративний поверхневий шар.
Агар-агарЩільна і тверда, що нагадує жувальний мармелад.Декоративний поверхневий або внутрішній шар (як альтернатива Коржу).

Малиновий конфітюр для торта можна згустити за допомогою крохмалю.

Існують і інші загусники – крохмаль тапиоки, порошок аррорута, насіння Чіа і так далі, проте вони поширені не так широко. При приготуванні конфитюра з малини рекомендується додавати трохи свіжого лимонного соку і/або цедри. Це помітно підсилює смак ягід і додає яскраву нотку аромату. Однак лимон повинен створювати акцент, а не домінувати, тому важливо правильно розрахувати його кількість.

Класичний рецепт на кукурудзяному крохмалі

Малиновий конфітюр для торта, приготований за класичним рецептом, має ідеальну консистенцію і володіє чудовим кисло-солодким смаком. Його можна використовувати з будь-якими коржами і кремом. За даним рецептом виходить приблизно 1,5 ст. малинового конфітюру, якого достатньо, щоб створити 2-3 прошарку в торті діаметром близько 20 см.

Які інгредієнти знадобляться

  • 4 ст. свіжої або замороженої малини (500 г);
  • 0,75 ст. цукрового піску (150 г);
  • 1 ст. л. лимонного соку (12 г);
  • 2 ч. л. свіжої лимонної цедри (5 г);
  • 0,5 ст. води, розділеної навпіл (118 г);
  • 0,25 ст. кукурудзяного крохмалю (31 г).

Покроковий процес приготування

  1. Помістити заморожену або свіжу малину, цукровий пісок, лимонний сік і цедру і 0,25 ст. води в каструлю і нагріти на помірному вогні, помішуючи, поки суміш не закипить.

  2. Далі зменшити нагрів до середньо-слабкої і дати їй покипіти 10-15 хв.
  3. Потім вимкнути вогонь і зняти каструлю з плити, перелити суміш в металеве сито, підвішене над мискою середнього обсягу, і просуньте через осередки, використовуючи гумову лопатку. Знадобиться докладати значних зусиль і стискати малину досить щільно, щоб видавити всю рідину (зверху повинно залишитися всього близько 0,5 ст. Насіннєвий маси).
  4. В окремій невеликій мисці приготувати суспензію, змішавши залишилися 0,25 ст. води з кукурудзяним крохмалем до повного розчинення, і додати її в проціджений малинову суміш, перемішати до однорідності.
  5. Промити каструлю і повернути в неї ягідну суміш, нагріти на помірному вогні і варити, постійно помішуючи, щоб запобігти пригорання. Як тільки вона закипить, прикрутити нагрів до середньо-слабкої і продовжувати приготування ще кілька хвилин при безперервному помішуванні.
  6. Вимкнути плиту і перекласти малиновий конфітюр в окремий посуд, щоб він охолов, потім накрити поліетиленовою плівкою і помістити в холодильник мінімум на 1 год, а краще на ніч.

На пектині

Малиновий конфітюр для торта з додаванням пектину складається всього з 4 інгредієнтів. Він може зберігатися в холодильнику дуже довго – близько 3 тижнів в холодильнику і до півроку в морозильній камері (без стерилізації та інших прийомів, спрямованих на забезпечення тривалого зберігання), тому можна приготувати його заздалегідь і використовувати в будь-який відповідний день.

Які інгредієнти знадобляться

  • 1,1 кг малини, найкраще використовувати свіжу сезонну;
  • 360 г білого або іншого цукру (наприклад, нерафінованої коричневого і т. Д.);
  • 2 ст. л. пектину;
  • сік з 1 лимона, свіжовичавлений або бутильований.

Покроковий процес приготування

  1. Подрібнити малину в пюре у великій мисці за допомогою картопляного преса або іншими інструментами.

  2. Змішати цукор і пектин в окремій мисці.
  3. У каструлю середнього обсягу покласти малину, цукрово-пектинову суміш і лимонний сік. В якості альтернативи, щоб приготувати конфітюр з меншою кількістю кісточок, спочатку додати тільки розім’яту ягоду і лимонний сік, варити кілька хвилин, щоб вони пом’якшали, а потім протерти через сито, покласти в протерту суміш 2-3 ст. л. насіннєвої маси і розмішати, після чого додати пектин з цукром.
  4. Нагріти суміш на слабкому-середньому вогні, постійно помішуючи, щоб розчинити весь цукор (інакше може вийти зернистий продукт, на поверхні якого будуть утворюватися цукрові кристали), потім закип’ятити і варити протягом приблизно 5 хв. без перемішування. Можна лише занурювати ложку і м’яко проводити їй по дну ємності, щоб переконатися, що конфітюр не пригорає і не прилипає (якщо це відбувається, прикрутити нагрів і одноразово перемішати вміст каструлі).
  5. Щоб продукт не вийшов каламутним, рекомендується знімати піну, що утворюється у верхній частині суміші. Крім цього, в кінці варіння можна додати в каструлю дуже невелика кількість вершкового масла, щоб піна зникла.
  6. Нарешті, зняти конфітюр з плити і дати охолонути приблизно 10 хв. в каструлі, не перемішуючи. Це дозволить запобігти відділення шматочків ягід і кісточок від рідини і отримати однорідний продукт.
  7. Після закінчення зазначеного часу розкласти конфітюр по чистим банкам і поставити в холодильник.

Як забезпечити тривале зберігання конфітюра

  1. Промити всі банки і кришки мильною водою, а потім помістити в духовку, прогріту до 160ºC, приблизно на 10 хв., щоб повністю обсушити їх.
  2. Поставити ємності на дерев’яну поверхню або кухонний рушник (щоб уникнути розтріскування скла при додаванні гарячого продукту) і розлити по ним конфітюр (бажано використовувати для цього спеціальну воронку).
  3. Чи не торкаючись руками до внутрішньої поверхні банок і кришок, обтерти їх зовні вологою тканиною, а потім закрити.
  4. Помістити закриті ємності в каструлю з киплячою водою, попередньо застеливши її дно кухонним рушником, і простерилізувати 15-20 хв.
  5. У результаті конфітюр буде зберігатися до 2 років без холодильника.

На агар-агар

Малиновий конфітюр для торта на агар-агар слід готувати безпосередньо перед використанням, оскільки він застигає при кімнатній температурі і стає дуже щільним.

З нього виходить відмінна тверда прошарок, яку можна використовувати як в чергуванні з коржами, так і в якості заміни деяких з них, міцно з’єднує шари десерту між собою.

Які інгредієнти знадобляться

  • 1 ст. свіжої або замороженої малини;
  • 0,5-0,75 ст. натурального підсолоджувача з кореня цикорію або цукру;
  • 1 ч. л. чистого екстракту ванілі;
  • 2 ч. л. свіжовичавленого соку лимона або лайма;
  • 1 ст. л. пластівців агар-агар;
  • 3 ст. л. фільтрованої води.

Покроковий процес приготування

  1. Покласти малину в друшляк, щоб злити всю зайву рідину (особливо якщо вона розморожена після заморозки).
  2. Помістити малину, підсолоджувач, ванільний екстракт і лимонний сік в чашу блендера, збити в однорідне пюре, перелити в каструлю і нагріти до легкого кипіння, варити кілька хвилин до розчинення всіх твердих і кристалічних частинок. Потім при бажанні перелити ягідну масу в ситечко середнього розміру, встановлене над мискою, і розтирати гумовою лопаткою, постукуючи, поки не пройде вся м’якоть без кісточок.
  3. У невеликій каструлі на невисокому вогні змішати агар-агар з водою і варити, акуратно перемішуючи, протягом 2-3 хв., поки суміш не стане пухирчастої і липкою, а пластівці не почнуть розчинятися.
  4. Потім повернути малинову масу в чашу блендера, додати агарове суміш і добре перемішати, щоб виключити утворення грудочок.

Перелити суміш у невелику миску і остудити протягом 1 год, щоб вона загусла, після чого рівномірно нанести на коржі і дочекатися повного застигання.

На желатині

Малиновий конфітюр для торта, який має желеподібну консистенцію, може бути використаний як для створення внутрішнього прошарку десерту, так і для прикраси його поверхні.

Він являє собою свіжовичавлений малиновий сік, підсолоджений дуже невеликою кількістю цукру, кленового сиропу або меду, заправлений желатином. Цей рецепт пропонує приготувати конфітюр в кількості, достатній для нанесення 1-2 шарів в торті діаметром 20 см.

Які інгредієнти знадобляться

  • 250 мл/г (1 ст.) Малинового соку (для його отримання потрібно протерти 340-400 г свіжої малини через сито, щоб віджати її і видалити кісточки);
  • 30 г (2 ст. Л.) дрібного цукру (бажано нерафінованої темного), або стільки ж рідкого меду або кленового сиропу;
  • 2,5 листа желатину (5 г).

Покроковий процес приготування

  1. Замочити листи желатину в мисці з великою кількістю холодної води приблизно на 5-10 хв., Поки вони не стануть м’якими.
  2. У невеликій каструлі перемішати малиновий сік і цукор або кленовий сироп/мед і нагріти до кипіння, потім відразу зняти з плити.
  3. Замочений желатин стиснути рукою, щоб видалити зайву воду, потім додати до малинової суміші і енергійно перемішувати, поки він не розчиниться.
  4. Перелити масу в чисту миску і почекати, поки вона охолоне до кімнатної температури або 30 ° C, потім обережно вилити у форму для випічки (якщо вона починає занадто сильно застигати, знову нагріти її на водяній бані і перемішати, щоб повернути назад в більш рідкий стан ).
  5. Помістити в холодильник для застигання на період від 30 хв. до 4 ч (в залежності від товщини шару), після чого вийняти і додати між коржами торта або на його поверхню.

На крохмалі тапіоки

Це один з найпростіших рецептів домашнього малинового конфітюру, який готують з додаванням крохмалю тапіоки.

Ця добавка забезпечує густоту, перетворюючи будь-яку рідину в киселеподібну масу.

Які інгредієнти знадобляться

  • 300 г замороженої малини;
  • 3 ст. л. кленового сиропу;
  • 1 ст. л. крохмалю тапиоки плюс стільки ж води.

Покроковий процес приготування

  1. У невелику каструлю покласти заморожену малину і кленовий сироп, нагріти до кипіння, помішуючи.
  2. Змішати крохмаль тапіоки приблизно з 1 ст. л. води, щоб зробити однорідну кашку, і додати її в каструлю до ягід, розмішати. В результаті малинова суміш швидко загусне.
  3. Далі варити конфітюр на низькому вогні близько 1 хв., Часто помішуючи, після чого зняти з плити і дати охолонути.

  4. У міру остигання продукт загусне ще сильніше.

З насінням Чіа

Ця версія конфітюра є однією з найздоровіших, оскільки містить корисні аналоги білого цукру і кукурудзяного крохмалю.

Які інгредієнти знадобляться

  • 500 г малини, свіжої або розмороженої після заморозки;
  • 0,5 ч. Л. ванільного екстракту;
  • 1 ч. л. кокосового цукру;
  • 2 ст. л. насіння Чіа.

Покроковий процес приготування

  1. У середню миску покласти 400 г ягід, ванільний екстракт і кокосовий цукор, збити занурювальним блендером або міксером на високій швидкості протягом 5 сек.
  2. Далі додати решту 100 г малини і насіння Чіа, змішати ложкою, перекласти в каструлю, нагріти до кипіння і варити 8 хв., Постійно помішуючи проти годинникової стрілки.
  3. Потім зняти з плити і остудити. При охолодженні конфітюр стане більш густим.

На порошку аррорута

Це універсальний конфітюр, який відмінно підходить не тільки для тортів і тістечок, а й для багатьох інших десертів. Його можна приготувати про запас і заморозити в невеликих щільних зіп-пакетах на термін до півроку. Завдяки порошку аррорута, використовуваному в якості згущувача, продукт збереже желеподібну консистенцію навіть після розморожування.

Даний рецепт пропонує приготувати 1,5 ст. конфітюра з вказаної кількості інгредієнтів.

Які інгредієнти знадобляться

  • 1,5 ст. свіжої малини або 1 пакет (360-400 г) замороженої, попередньо розмороженої;
  • від 0,25 до 0,3 ст. легкого нектару агави;
  • 1 ч. л. порошку аррорута, розчиненого в 1 ст. л. холодної води;
  • 0,5 ч. л. ванільного екстракту.

Покроковий процес приготування

  1. Малину протерти через сито і викинути кісточки.
  2. Помістити малинове пюре і нектар агави в невелику каструлю, нагріти майже до кипіння, спробувати при необхідності додати ще трохи підсолоджувача.
  3. Додати кашку з порошку аррорута і води і варити конфітюр, постійно помішуючи, поки він не загусне (це відбудеться досить швидко).
  4. Зняти з плити, змішати з ванільним екстрактом і остудити перед використанням.

Корисні поради та рекомендації

Поради по приготуванню і використанню малинового конфітюру для торта виглядають наступним чином:

  • При використанні крохмалю рекомендується приготувати продукт хоча б за день до додавання в торт, щоб він добре загус і розкрив свій аромат.
  • Екстракт ванілі пом’якшує яскравий і злегка терпкий смак малини, в результаті чого вона стає солодшим. Тому слід використовувати його в невеликій кількості, а при бажанні зробити кислий конфітюр – не додавати зовсім.
  • Лимонний або лаймовий сік і/або цедра повинні бути свіжими, щойно отриманими з стиглих плодів. Це гарантує найбільш яскравий аромат і смак.

  • У процесі приготування рекомендується процідити малинову м’якоть через дрібнопористий сито, щоб видалити кісточки і надати конфітюр шовковисто-гладку текстуру.
  • Приготований по більшості рецептів продукт можна зберігати в закритій ємності в холодильнику 2-3 тижні, а в морозильній камері (при використанні герметично закривається контейнера або щільного зіп-пакета) – від 1 до 6 місяців, в залежності від складу.
  • Перед додаванням в торт слід перемішати конфітюр з допомогою гумової лопатки, щоб його було легше намазувати і розподіляти.
  • Під час варіння малиновою суміші необхідно підтримувати невисокий вогонь. Якщо нагріти ягоди занадто сильно, вони можуть пригоріти, а кристали цукру – не розплавиться належним чином. В результаті продукт не досягне потрібної консистенції.
  • Якщо конфітюр на крохмалі став дуже густим, потрібно енергійно перемішати його. На відміну від версій на пектині, агар-агар або желатині, його не слід нагрівати, щоб зробити більш рідким (оскільки він не застигне повторно).
  • Більшість рецептів пропонують приготувати конфітюр в кількості, достатній для додавання в торт діаметром 20-23 см в 1-3 шари. Для більших десертів або для більшої кількості шарів слід пропорційно збільшувати кількість використовуваних ягід та інших інгредієнтів.
  • Щоб уникнути витікання малиновою прошарку з боків, потрібно покрити бічні грані зібраного торта добре застигає щільним кремом (на основі вершкового масла, крем-сиру або збитих білків)
  • Додавання загусники допомагає конфітюр застигнути. Проте, малина є ягодою з високим вмістом пектину, а цукор здатний зробити рідина більш вузький, тому можна спробувати приготувати продукт без додаткових добавок. Якщо в результаті він вийде дуже рідким, його можна прокип’ятити ще раз, додавши крохмаль або інший загущувач.
  • Перед складанням торта необхідно дати коржам і конфітюри повністю охолонути (за винятком продукту на агар-агар, який твердне при кімнатній температурі).

  • У будь-якому рецепті можна регулювати додавання цукру на свій розсуд. Однак слід при цьому мати на увазі, що менше його кількість вплине на густоту конфітюра і швидкість його застигання. Щоб продукт вийшов густим, але менш солодким, можна замінити частину цукру вдвічі більшою кількістю 100% замороженого концентрату яблучного соку, збільшивши тривалість варіння на 1-2 хв., Щоб дозволити википіти лишків рідини.
  • Допускається використовувати різні різновиди цукру, в тому числі нерафінований коричневий, кокосовий і так далі.
  • При використанні кукурудзяного крохмалю потрібно варити суміш 2-3 хв. після його додавання, щоб його специфічний запах міг повністю випаруватися. Однак інші крохмалі (рисовий, тапиоки) є абсолютно нейтральними, тому не потребують кип’ятінні. Вони не здатні вплинути на аромат кінцевого продукту навіть без термічної обробки.

Відео про приготування малинового конфітюру

Рецепт приготування малинового конфітюру:

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал