Щоб молоді орхідеї швидко наростили листя і почати цвісти, дотримуюсь 3 нескладних правил

Молоді рослини, що вкоренилися, – це не гарантія красивої квітки в майбутньому. І нерідко бувають ситуації, особливо з орхідеями, коли начебто все гаразд, але немає приростів із нових листочків і тим більше квітконосів. З покупки моєї першої орхідеї пройшло більше 7 років, і за цей час, методом спроб і помилок, я виділила для себе кілька правил, які тепер завжди дотримуюся при вирощуванні молодняку ​​фаленопсисів.

Щоб молоді орхідеї швидко наростили листя і почати цвісти, дотримуюсь 3 нескладних правил

Відповідний грунт, орхідеї досить вибагливі до його складу

Орхідея не буде рости в щільному грунті, що складається з чорнозему та торфу, а в магазинних сумішах це головний інгредієнт. З готових субстратів досить хороший склад у Цеофлори, він пухкий, в міру поживний і містить мікоризу.

Щоб молоді орхідеї швидко наростили листя і почати цвісти, дотримуюсь 3 нескладних правил

Може бути більшим, а може бути і дрібнішим. Різниці у використанні я не помітила,
Зверніть увагу! Транспортувальний ґрунт у покупних екземплярів не підходить для подальшого вирощування від слова «зовсім». У тропічних квітів досить жирне коріння і від надлишку азоту та інших радощів вони починають гнити.

Оптимальний склад – це:

  • соснова кора;
  • дрібний чи середній керамзит;
  • цеофлора або цеоліт як покращувачі;
  • кокосові чіпси;
  • вугілля (можна взяти шашличне, але перед цим роздробити його на дрібні шматочки);
  • сфагнум.

Змішайте всі компоненти. На дно горщика насипте вугілля, він відіграватиме роль дренажу та антисептика.

Особливий горщик спеціально для орхідеї, і головне, щоб він підходив за розміром для конкретної рослини

Популярна помилка квітникарів-початківців – широкий горщик без дренажних отворів. Зараз у магазинах можна придбати спеціальні подвійні горщики під орхідеї. Зовнішній (основний) трохи ширший за діаметром і без дренажних отворів. У нього вставляється внутрішній горщик на ніжках із дірочками для стоку води.

Щоб молоді орхідеї швидко наростили листя і почати цвісти, дотримуюсь 3 нескладних правил

Зверніть увагу! Діаметр горщика повинен перевищувати обсяги кореневої всього на 2-3 см. Широкі ємності призведуть до того, що орхідея зростатиме коріння, а не листочки і квітконоси.

Таким чином, коли ви поливаєте розтюшку, вода омиває коріння та стікає у накопичувач. А надалі коріння вбирають випари з основного горщика, не торкаючись води. Спосіб називається “метод мокрих п’ят”.

Але 1 раз на два тижні основний горщик потрібно зняти і завантажити квітку в ємність з теплою водою. Дати стекти зайвої рідини та поставити на колишнє місце.

Якщо ви не змінили грунт при пересадці, то повністю занурювати її не можна, тому що торф’яний «посадковий» стаканчик під шийкою насичує вологу і загниє. Просто поставте горщик у невисоке блюдце, щоб орхідея наситилася води.

Систематично протираю листя розчином лимонної кислоти

Рекомендую вам робити це для стимуляції росту рослини. Крім того, згодом на листі з’являється наліт, і виходить закупорка. Але це топічна рослина отримує харчування не тільки через кореневу систему, у тому числі і зовнішні коріння, але і через листові пластини. Саме тому за ним так само потрібний догляд.

Щоб молоді орхідеї швидко наростили листя і почати цвісти, дотримуюсь 3 нескладних правил

Розчин готую просто: у літрі води розчиняю 13 чайної ложки порошку лимонної кислоти. Змочую в ньому ватяний диск і протираю листя.

І маленька порада: Якщо у вашої орхідей росте листя, але немає квітконосів – влаштуйте їй стрес. Помістіть горщик на 1 або 2 тижні у темне, прохолодне місце та не поливайте. Потім відновіть звичні умови. Зазвичай після такої процедури рослини випускають квітконоси.

Дякую за увагу! А у Вас є правила догляду за кімнатними рослинами? Ділиться у коментарях, буде цікаво почитати. Всього найкращого!

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал