Якого числа страсний тиждень в 2024 році

Дотримання великого поста вважається обов’язковою умовою передування свята світлого Великодня. Страсним тижнем прийнято вважати сім днів до її настання, в цей час православні повинні вести праведний спосіб життя і дотримуватися певних правил. Особливим днем ​​вважається страсний тиждень, у 2024 році страсний тиждень починається 29 квітня і закінчується — 4 травня.

Історія Страсної суботи

Християнському свята налічується не одна сотня років, він може похвалитися багатовіковою історією. Тиха або Велика субота завжди святкується напередодні Великодня. Святковий день є закінченням посту.

Цей час дається для завершення останніх приготувань до Світлого Воскресіння. Православні господині зазвичай вже з четверга седмиці запаслися пофарбованими яйцями, пасками та іншим пригощанням до свята.

Історично святкування почалося після того як Ісус був розп’ятий, Йосип звернувся з проханням до римського префекта Іудеї, про зняття розп’ятого з хреста для додання його землі.

В ті часи страчені залишалися на місці страти, їх клювали хижі птахи. Понтій Пилат дав дозвіл, після чого тіло зняли, завернули в плащаницю і помістили в печеру.

Фарисеї знали про те, що був пророкування про те, що Ісус повинен воскреснути, тому виставили біля входу охорону, щоб тіло не викрали його учні. Самого Ісуса поховали відповідно до традицій.

У біблійних переказах розповідається, що саме в Фарбувальну суботу відбулася знаменна подія – спуск Ісуса Христа в пекло для відпущення гріхів всіх мучеників. Таким чином, всі грішники змогли опинитися в раю, включаючи біблійних Адама і Єву.

Власне тому Велика субота символізує день, коли завершилися муки Господні і спокутувати їм все людські гріхи.

Страсна субота в 2024 році

Велика субота ще називається тихою, так як цей день прийнято проводити в молитві, роздумах про нагальну життя і таїнстві Порятунку. це одночасно траурний і святковий день, він призначений для замолювання гріхів, хрещення людей, які ще не пройшли це таїнство.

Також цей день присвячується приготуванню святкових страв до святкування Великодня.

Готуються подарунки напередодні пристрасної суботи 2024, листівки. Їх підносять разом з освяченими яйцями і пасками.

Цей день особливо тяжкий для багатьох віруючих, так як пост не дозволяє відчути всі приготовані ласощі. Раціон в останній день Страсного седмиці повинен складатися виключно з житнього хліба і води. До застілля можна буде приступати тільки після настання дванадцяти годин, після всіх богослужінь.

Всю їжу на святковому столі бажано освятити, традиційно пасхальний кошик складається з наступних продуктів:

 • крашанок;
 • сирної паски;
 • здобних пасок;
 • солі;
 • шматка м’яса;
 • вершкового масла.

В цей же день займаються прикрасою будинку, квартири квітами. Живі рослини є символом відродження життя, це знак того, що природа пробуджується від довгої зимової сплячки не тільки за календарем, а й в душі кожного православного віруючого.

Головне вчення Господнє грунтувалося на прояв милості, тому цей день потрібно присвятити добрих справ, допомоги всім, тим, хто її потребує.

Необхідно нести благо не тільки знайомим, але і стороннім людям, це зробить світ чистішим , краще, світліше і радісніше.

Що можна робити в Страсну суботу

У цей день священнослужителі рекомендують присвятити самоти, занурення у власні думки. У багатьох священних писаннях написано, що цей час для спомину Ісуса Христа, міркуванні про страждання і муки, які йому довелося пройти для здобуття спокою і воскресіння.

В цей день віруючі відправляються в храми для освітлення пасок , яєць та іншої святкової їжі.

У цей час прийнято сумувати про відхід Ісуса Христа, також варто присвятити цей день інших справах, а саме:

 • примиритися з недоброзичливцями і кривдниками;
 • отримати прощення у тих, кого навмисно чи ні образили;
 • по можливості роздати милостиню нужденним людям, допомогти в інших справах;
 • покаятися в проступки і визнати власні гріхи;
 • звернутися до духовного начала і відвідати священні місця для прослуховування літургій;
 • ввечері присвятити час на прочитання Діянь святих апостолів.

Свої суботи призначена для розпису крашанок. фарбування яєць займаються в чистий четвер відповідно до церковних традицій, а в останній день перед Великоднем бажаючі можуть вже розписати їх. Не дарма ж цей день здавна носить другу назву – Фарбувальна.

Що не можна робити в Страсну суботу

Існує цілий звід правил, яких потрібно дотримуватися протягом усього седмиці. Є свій список того, що не можна робити в Страсну суботу 2024.

Справжнім віруючим заборонено наступне:

 • проводити прибирання будинку, навіть сміття не варто виносити з квартири, заборонено проводити роботу в городі, садовій ділянці;
 • варто перенести на інший день прання і прасування білизни;
 • варто утриматися від походу в гості, розважальних і розважальних заходів;
 • веселитися, проводити свята, шуміти;
 • не можна допускати сварок, сварок або інших конфліктних ситуацій, навіть матом лаятися, лихословити заборонено;
 • забороняється позичати гроші або, навпаки, віддавати борги;
 • відвідувати кладовище, проводити поминки.

Незалежно від того, якого числа буде Страсна субота в 2024 році, не варто забувати про піст.

В цей день, як і в попередні, слід стежити за харчуванням, не можна займатися дегустацією страв, приготованих до святкування Великодня.

Прикмети

Християни відрізняються особливою спостережливістю, через що страсну суботу обросла всілякими прикметами. Самі цікаві з них такі:

 1. Якщо напередодні святкування на вулиці стоїть погода тепла і сонячна, то і літо буде таким же. Якщо ж день дощовий, то й літо не буде балувати сонячними днями.
 2. Щоб зберегти молодість і красу слід в останній день седмиці вмитися водою, в якій підлягало яйце, освітлене в церкві.
 3. Не рекомендується укладати шлюб у Велику суботу, якщо вірити повір’ям, то союз не буде щасливим і довгим. Незабаром молодят чекає розлучення.
 4. В ніч з суботи на неділю, перед святкуванням церковного свята Пасхи не варто лягати спати. Дотримання цієї традиції обіцяє отримання багатого врожаю, міцного здоров’я і вдалого заміжжя.
 5. Добрим знаком вважається народження дітей напередодні Великодня. Таких людей чекає щасливе майбутнє, гарне здоров’я і щаслива життя.

Страсна субота (Велика субота) в 2024 році буде проходити згідно з усіма традиціями.

У всіх церквах пройдуть урочисті богослужіння, в будинках православних віруючих обов’язково організовується святкове застілля.

Великдень символізує початок нового життя, щоб це сталося важливо дотримуватися посту, не забувати про християнські правила.

Цей день краще провести в домашній обстановці, не піддаватися розвагою і свята. краще побути в колі сім’ї, родичів, зайнятися останньою підготовкою до Великодня, якщо є можливість, то варто сходити до церкви на богослужіння і обов’язково помолитися .

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал