Як правильно діяти, коли різко піднявся, артеріальний тиск?

Як правильно діяти, коли різко піднявся, артеріальний тиск?

Більшість людей з віком починає скаржитись на підвищений. Головною причиною є гіпертонічна хвороба або гіпертонічний криз. У кожної людини може бути своя причина підвищеного тиску, підвищений це коли тиск, вище норми на 40 одиниць, але якщо стрибок перевищує 80 одиниць, слід викликати швидку допомогу і лягти, поклавши тіло на голову і холод на ноги. А ось знижений тиск – це гіпотонія, позначки складають 110/70.

Якщо тиск піднявся не сильно, але відчувається як нездужання, можна знизити його самостійно і без ліків.

Основні прийоми:

  1. Тепло + холод. Це основний і найдієвіший прийом. Потрібно лягти, знявши одяг, на лоб покласти теплий компрес, а на ноги – грілку з льодом.
  2. Масаж. Розтираючими рухами потрібно промасажувати комірцеву зону (шию, плечі, голови), потім грудну клітку і живіт. Після масажу необхідно полежати.
  3. Контрастні ванночки для ніг. Стопи на 2-3 хвилини опускаються поперемінно в холодну і гарячу воду. Процедура закінчується через 20 хвилин, холодною водою.
  4. Гаряча ванночка для рук. Кисті потрібно опустити в помірно гарячу воду на 10-15 хвилин.
  5. Прогулянка. Якщо погода не спекотна, а підйом тиску невеликий, можна вийти на свіже повітря, посидіти на лавці. У будь – якому випадку, необхідний приплив свіжого повітря-зняти одяг, відкрити вікно і т. д.
  6. Затримка дихання. Цей прийом застосовується при різких, але невеликих скачках артеріального тиску. Дихання затримується на 8-10 хвилин, протягом 2-3 хвилин. Процедуру потрібно припинити, якщо починається запаморочення. Після цього необхідно лягти і залишатися 10-15 хвилин в стані спокою.
  7. Несильний потік гарячої води. Метод також застосовується при несильному стрибку тиску. При сильному підйомі АТ нахилятися ні в якому разі не можна. Несильний потік гарячої води направляється на потилицю протягом 5-7 хвилин.
  8. Компрес з яблучним оцтом. Марля або інша натуральна тканина змочується яблучним оцтом і прикладається до ступень на 10-15 хвилин.
  9. Сечогінний. З не лікарських засобів хорошим сечогінним ефектом володіють липовий і брусничний чай, чай з ягід шипшини і листя мучниці, відвар петрушки.
  10. Напій з лимоном і медом. 200-250 мл мінеральної води змішується з 1/2 лимона і ложкою меду.
Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал