Вишневе конфі для торта з желатином, крохмалем, агар-агаром

Вишневе конфі є яскраво ягідний прошарок для десертів. Воно відмінно підходить для тістечок, печива та, звичайно, тортів. Конфі можна приготувати з різних вдалими рецептами. Кращі з них зібрані далі в статті.

«Конф» – це французький термін, означає будь ягідне або фруктове пюре з додаванням цукру, яке попередньо було Уваров до стану желе. В результаті маса виходить досить густий і її зручно використовувати кондитерам для самих різних ласощів. Як загусник конфі найчастіше використовується желатин або агар-агар. Обидва варіанти виходять однаково вдалими.

Конфі з желатином

Вишневе конфі для торта, рецепт якого вийде відшукати нижче в статті, готуватися легко і швидко. Для нього рекомендується брати саме свіжі ягоди. Але якщо такого продукту під рукою не виявилося, то підійде і заморожений. Дуже важливо вибрати для конфі якісний желатин. Такий продукт не повинен збиратися великими грудочками. Його вдається повністю розпустити в рідини. Калорійність готового конфі виявиться приблизно 63 ккал на 100 г.

БЖУ страви становить:

БЖУ Значення в г (на 100 г)
Білки2,1
Жири0,3
Вуглеводи13,4

Склад інгредієнтів

Для страви треба взяти:

  • вишню – 330-350 г;
  • цукор – 65-70 г;
  • желатин – 13-15 г ;
  • воду теплу – 45-50 мл.

Кількість цукру знадобиться регулювати з урахуванням інших компонентів в десерті. Якщо конфі буде в торті сусідити з солодким кремом, то краще за все зменшити порцію піску. Нехай вишнева маса виявиться злегка кислуватою. Тоді десерт в результаті не вийде нудотним.

Покроковий процес приготування

Процес приготування включає в себе кілька етапів:

  1. Свіжу вишню слід промити водою і пересипати в сотейник. Зручно використовувати для приготування конфі і невеликий ківш. Якщо ягоди заморожені, то їх також слід обов’язково промити попередньо і дати стекти зайвої рідини.
  2. Після до вишні буде вводитися пісок. Разом компоненти слід відправити на плиту і томити при середньому нагріванні до тих пір, поки ягоди не пустять сік. Обов’язково в процесі перемішувати інгредієнти. Важливо стежити, щоб вміст посуду на плиті не підгорає.
  3. Варитися маса в сотейнику буде протягом 6-7 хв. За цей час ягоди вже повинні достатньо розм’якшити. При необхідності можна додати ще пару хвилин на варіння.

  4. У теплій воді слід розпустити желатин. Ще один варіант – висипати сухий компонент в холодну рідину, а вже потім відправити в мікрохвильовку прогріватися приблизно на 1 хв.
  5. Отриману вишневу м’якоть необхідно перебити. Зробити це найкраще разом з соком. У підсумку в ємності залишиться однорідна маса. Уже на цьому етапі можна вливати воду з розпущеним в ньому раніше желюючий компонентом. Далі знову потрібно повторити обробку блендером.
  6. Обрану форму обов’язково потрібно покрити харчовою плівкою. Після в неї буде вливатися вся вишнева маса.
  7. Конфі на цьому етапі виявиться практично готовим. Потрібно лише відправити його в морозилку приблизно на 50-60 хв.

По закінченню зазначеного часу можна витягувати вишневий шар з морозилки.

Як подавати страву на стіл

Конфі з обговорюваного рецептом буде використовуватися при формуванні торта. Його можна укладати цілим пластом прямо поверх коржів, промазаних кремом. Наприклад, дуже смачно брати шоколадні основи.

З крохмалем

Конфі з вишні для торта з густою і зручною в роботі консистенцією вийде приготувати навіть без желатину. В цьому випадку для маси за рецептом береться крохмаль. Його потрібна чимала порція – 1 ст. л. Але ця кількість актуально для кукурудзяного крохмалю.

Вишневе конфі для торта, рецепт приготування з крохмалем.

Якщо береться картопляний, то його знадобиться 1 ч. л. Ягоди допускається використовувати як свіжі, так і заморожені. Важливо, щоб вони були вже визволені від кісточок. Зі свіжими плодами зробити цю буде зручно за допомогою спеціального інструменту. Він моментально при натисканні видаляє кісточки з стиглої вишні.

Склад інгредієнтів

Для страви треба взяти:

  • свіжі/заморожені ягоди – 230- 250 г;
  • цукор – 130-150 г;
  • крохмаль з кукурудзи – 1 ст. л.;
  • воду – 3,5-4 ст. л.

Замість звичайної води для рецепта допускається використовувати і ягідний сік. Цей компонент потрібний для розчинення крохмалю. Рідина обов’язково повинна бути крижаний.

Покроковий процес приготування

Процес приготування включає в себе кілька етапів:

  1. Все ягоди слід промити. Коли з них стече зайва рідина, можна відправити плоди в сотейник/ківш і залишити нудитися на малому вогні. Якщо використовуються свіжі ягоди, які були промиті заздалегідь і вже досить висохли, то варто поміщати їх в посуд з невеликою кількістю води. Це потрібно, щоб плоди не підгоріли.
  2. Через пару хвилин нагрівання в ємність на плиті можна відправляти весь пісок. Він при нагріванні сприятиме активному виділенню ягідного соку. Обов’язково в процесі часто помішувати масу. Бажано злегка натискати на продукт і розтирати ягоди. У результаті повинно вийти неоднорідне пюре з невеликими шматочками вишні. Саме за таким рецептом вдається приготувати особливе конфі – з явно відчувається ягодами. З цієї прошарком вдасться сформувати яскравий апетитний торт.
  3. В окремий посуд слід всипати обраний крохмаль. Він буде розлучатися до однорідної консистенції. Можна використовувати і ягідний сік для цього. Обов’язково ретельно перемішати всі компоненти, щоб вийшло однорідне пюре без грудочок.

  4. Коли крупинки желірующої речовини повністю розчиняться в рідині, можна переміщати його в ягідну масу, яка ще не встигла охолонути. Важливо ретельно з’єднати компоненти.
  5. Маса буде продовжувати варитися на плиті протягом ще 6-7 хв. При цьому важливо постійно помішувати компоненти. Не можна робити занадто сильне нагрівання плити і допускати закипання маси. За основою конфі слід уважно стежити. Необхідно дочекатися бажаної консистенції маси.
  6. Уже повністю готова суміш в гарячому вигляді повинна перекладатися в підходящий посуд. Найкраще взяти круглу ємність і покрити її плівкою. Тоді в результаті вдасться отримати відразу готове додаток до торту.
  7. У форму виливається вишнева маса. Після її можна відправити в морозилку і дати конфі повністю охолонути і стати гущі.

Чи залишиться тільки перекласти ягідний шар на торт. Якщо немає часу довго охолоджувати конфі, то можна використовувати його і відразу гарячим. Тоді знадобиться масу розподілити ложкою/лопаткою по коржам.

Як подавати страву на стіл

Вийшло конфі можна тривалий час зберігати в холодильнику. Поступово охолоджуючись, маса буде набувати все більш густу форму. Надалі їй можна доповнювати торти, робити начинку для пирогів або кексів.

З листовим желатином

Вишневе конфі для торта (рецепт його зустрічається в різних варіантах) може готуватися з листовим желатином. Його використовувати зручніше. Правда, відшукати такий продукт у продажу складніше, ніж звичайний сухий.

Склад інгредієнтів

Для страви треба взяти:

  • пюре зі свіжої/замороженої вишні – 270-300 г;
  • цукор – ½ ст.;
  • желатин листовий – 13-15 г;
  • крохмаль – 12-14 г;
  • воду – ½ ст.

Крохмаль для такого частування рекомендується брати саме кукурудзяний. Він коштує трохи дорожче картопляного, зате набагато краще вписується в десерти.

Покроковий процес приготування

Процес приготування включає в себе кілька етапів:

  1. Желатин знадобиться залити холодною водою і залишити в такому вигляді, поки готуються ягоди. Пластинки желюючий маси попередньо варто поламати.

  2. Якщо використовується свіжа або заморожена вишня, то в будь-якому випадку ягоди потрібно спочатку промити, а потім – перебити блендером. У результаті повинно вийти ніжне однорідне пюре.
  3. Після до вже підготовленим ягодам можна висипати обраний крохмаль і весь пісок. Кількість останнього допускається змінювати на свій смак. Все залежить від того, наскільки солодку прошарок хочеться отримати. Часто для торта прекрасно підходить трохи кислувате вишневе конфі.
  4. Вийшло солодке пюре далі знадобиться перемістити на плиту. Наприклад, в сотейнику або кухлик. На невеликому вогні вишнева маса буде доводитися до закипання. Вже далі можна знімати її з вогню і змішувати з підготовленим в першому кроці желатином. Він уже встигне набрякнути.
  5. Потім знову варто взяти блендер і переробити всі компоненти разом. Ці дії дозволять желатину добре розійтися по всій масі.
  6. Конфі майже готове, потрібно лише розлити його по формам або відправити в одну велику широку. Обрану ємність попередньо рекомендується обмотати харчовою плівкою або пакетом.

Як тільки вдасться розрівняти конфі по ємності, саме час переміщати його в морозилку.

Як подавати страву на стіл

Коли конфі вже застигне, стане густим і зручним в роботі, можна переміщати його на торт. Наприклад, вийде зробити такий шар самим верхнім. Він прикрасить торт і додасть йому ягідного смаку.

З пектином

Вишневе конфі для торта (рецепт якого публікується далі в статті, включає в себе пектин. З цим варіантом прошарку дуже зручно працювати. Маса швидко застигає. Надалі її допускається навіть розігрівати.

Пектину на рецепт береться за все 6 м Також він буде доповнюватися інвертним сиропом. Останній допускається замінювати і глюкозою.

Склад інгредієнтів

Для страви треба взяти:

  • вишню (вже без кісточок) в свіжому або замороженому вигляді – 230-250 г;
  • інвертний сироп/глюкозу – 45-50 мл;
  • цукор – 1-1,5 ст. л.;
  • пектин – 6 г.

Можна замість ягід взяти вже готове вишневе пюре. Кількість цукру вибирається за смаком. Мінімально варто взяти його 1 ст. л.

Покроковий процес приготування

Процес приготування включає в себе кілька етапів:

  1. У невеликій сотейник або ківш слід висипати все ягоди або перекласти вишневе пюре. Дуже важливо зробити мінімальний вогонь. Маса повинна прогріватися до того моменту, поки ягоди не стануть м’якими.
  2. На наступному етапі знадобиться обробити ягоди підходящою насадкою блендера. У підсумку в ємності повинна залишитися однорідна маса.
  3. В окремому посуді буде змішуватися весь заявлений в рецепті пісок з пектином. Останній повинен рівномірно розподілитися по цукру.
  4. Отриману суху масу необхідно перекласти в ягідне пюре. Ці компоненти слід прогрівати на малому вогні, не припиняючи постійне помішування. У підсумку потрібно домогтися того, щоб солодкі кристали повністю розчинилися в суміші.
  5. Після можна вимикати вогонь, а суміш повторно обробляти блендером. Якщо такого «кухонного помічника» під рукою не виявилося, то підійде і дрібне сито. Через нього знадобиться протерти ягідну масу, щоб видалити всі грудочки.

Залишається дати конфі охолонути. Для цього можна залишити масу просто на столі або ж відправити її в холодильник.

Як подавати страву на стіл

Вийшло за таким рецептом конфі актуально використовувати для просочення коржів торта. Якщо маса стане застигати занадто швидко, то її допускається додатково розігрівати. Наприклад, зручно робити це в мікрохвильовці або на водяній бані.

З вишневого варення

Якщо потрібно приготувати відразу велику кількість конфі для ласощі, а свіжих плодів в запасі не залишилося, то можна використовувати навіть вишневе варення. Бажано, щоб продукт не був засахарівшимся. Щоб конфі вийшло в підсумку густим, варто використовувати будь-який харчовий загущувач. Наприклад, желатин. На ½ ст. варення рекомендується взяти 3 г загустителя.

Склад інгредієнтів

Для страви треба взяти:

  • вишневе варення – 400 г;
  • желатин – 12 г.

Покроковий процес приготування

Процес приготування включає в себе кілька етапів:

  1. Варення необхідно прогріти. Зробити це можна на плиті або в мікрохвильовій печі. У підсумку основа повинна стати рідкою.
  2. За бажанням частування вийде зробити ще смачніше. Для цього підійдуть різноманітні додаткові добавки. Наприклад, дрібку свіжого імбиру, гвоздики, кориці або цедри апельсина. Можна додавати 2-3 зерна кардамону. Цікаво будуть відчуватися в конфі шматочки горіхів. Найкраще для цього підійдуть волоські. Будь-які добавки всипаються в уже прогріту суміш.
  3. Якщо хочеться отримати більш багату оксамитову структуру конфі і додати йому легкий вершковий смак, то в масу потрібно покласти невеликий шматочок вершкового жиру.
  4. Підготовлену суміш необхідно помістити в форму, застелену плівкою. Можна брати навіть кулінарне кільце.
  5. Желатин в окремому посуді знадобиться залити водою. Його потрібно розмочити по інструкції на упаковці. Коли желатин розбухне, допускається використовувати його далі.
  6. Добре перемішане варення з добавками можна змішувати з масою з минулого кроку. Потрібно повністю розпустити желатин в суміші. Але при роботі з желатином важливо стежити за температурним режимом. Не можна нагрівати компоненти з ним до температури вище 60 градусів. Інакше желатин втратить свої головні властивості, і маса з ним вже не застигне.
  7. Після масу з варенням можна розподіляти в формі, покритої плівкою.

  8. Нехай вона охолоне і затвердіє.

Як подавати страву на стіл

Так як в складі конфі за таким рецептом є желатин, то розподіляти масу рекомендується вже за цілком остиглим коржам. Тоді вона не буде розтікатися.

З агар-агаром

Вишневе конфі для торта, рецепт якого стане в нагоді багатьом кулінарам, відмінно густіє з агар-агаром. Ця добавка гарна ще й тим, що з нею масу допускається розподіляти навіть по гарячих коржам торта. Агар-агар не завжди вдається відшукати в звичайних супермаркетах. Але він зазвичай є у відділах зі спеціальними товарами для кондитерів і на ринках.

Склад інгредієнтів

Для страви треба взяти:

  • ягоди вишні – 270-300 г;
  • цукор – 70-90 г;
  • агар-агар в порошку – 1,5 ч. л.

Сахара допускається взяти для рецепта трохи менше або трохи більше, ніж рекомендовано в рецепті.

Покроковий процес приготування

Процес приготування включає в себе кілька етапів:

  1. Якщо ягоди вирішено взяти свіжі, то їх попередньо знадобиться промити проточною водою і злегка обсушити. Заморожений продукт спочатку потрібно розморозити. Сік, який виділиться в процесі, найкраще зберегти. У ньому в охолодженому вигляді буде зручно розводити агар. Якщо соку в запасі не виявилося, то можна взяти і звичайну воду.
  2. Вишню потрібно обробити блендером. Ягоди при цьому повинні бути без кісточок. У підсумку вийде однорідне пюре. При бажанні вдасться обійтися і без блендера. Тоді вишню буде досить обробити просто товкачем.
  3. Щоб отримати масу з однорідною консистенцією, можна також протерти її через металеве сито з мініатюрними поділами.
  4. Після можна з’єднувати компоненти між собою. У вишневу масу слід відправити розведений в соку агар, весь пісок.

  5. При постійному помішуванні частування після буде прогріватися на мінімальному вогні. На процес піде приблизно 6-7 хв. Час варіння може знадобитися збільшити. Ця вимога буває зазначено на упаковці загустителя.
  6. Залишається перелити масу в підготовлену форму відповідного розміру. Спочатку потрібно дати конфі охолонути при кімнатній температурі. А вже після можна переміщати ласощі в прохолоду.

Досить дочекатися, поки конфі почне легко відділятися від стінок.

Як подавати страву на стіл

Одержаний ягідний шар можна укладати на коржі для торта з кремом. Його можна зробити як зовсім тонким, так і досить товстим.

Корисні поради

Потрібно пам’ятати, що будь-яка прошарок для торта повинна виходити приблизно на 2 см менше в діаметрі, ніж коржі. Якщо планується пекти торт у формі з діаметром в 22 см, то для конфі знадобиться ємність в 20 см. Найпростіше для обговорюваної прошарку вибирати вже очищену вишню. Якщо таку відшукати в продажу не вдалося, то підійде і звичайна. Але обов’язково доведеться самому видалити з неї кісточки. Це можна зробити і до, і вже після томління ягід.

Агар-агар не тане при дотику з теплими коржами і кремом або глазур’ю. А вже вийшло конфі не потрібно попередньо заморожувати. Пектин перед додаванням в загальну масу обов’язково потрібно змішати з цукром. Інакше можуть з’являтися грудочки. Крім того, без такої підготовки загущувач може не спрацювати.

Щоб вишневе конфі не сповзали з коржів для торта, варто зробити на них невисокий бортик з крему. Ця рада підійде для будь-якого рецепту десерту. Якщо потрібно перетворити конфі в тонку плівку, то розливати ягідну масу можна по листу. Далі з неї вийде вирізати красиві яскраві заготовки.

Відео про приготування вишневого конфі для торта

Рецепт приготування вишневого конфі:

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал