Мій гіппеаструм при домашньому цвітіння випускав одну стрілку, зрозуміла, що допускала помилки

Мій гіппеаструм росте в квартирі, а на літо я виводжу його на дачу та висаджую на ділянці. Цвітіння у відкритому ґрунті завжди радує – не менше двох стрілок та мінімум 3-4 квітконоси. А ось домашнє цвітіння було гіршим, минулого року я зрозуміла причину різниці, і вирішила це питання.

Мій гіппеаструм при домашньому цвітіння випускав одну стрілку, зрозуміла, що допускала помилки

Пересадка щороку – обов’язкова умова для викиду стрілки та цвітіння

Щоб гіппеаструм радував великим та яскравим цвітінням, йому потрібно оновлювати ґрунт не рідше одного разу на рік. На цвітіння йде багато сил, ґрунт у горщику швидко виснажується, рослині не вистачає поживних речовин і вона чахне. Тому я роблю щорічні пересадки, після літнього сезону у свіжий ґрунт.

Моя рослина зазвичай починає цвітіння взимку, у лютому. До кінця березня воно повністю завершується. У травні, коли встановлюється тепла погода, я виводжу гіппеаструм на дачу та висаджую його на клумбу.

Процедура пересадки гіппеаструму

Опишу процес пересадки. Обережно витягаю цибулину з горщика разом із земляною грудкою. Максимально акуратно звільняю рослину від землі, щоби зберегти ніжні коріння. Оглядаю кореневу систему. Старе та пошкоджене коріння прибираю секатором, присипаю зрізи порошком з деревного вугілля. Потім саджу рослину у відкритий ґрунт.

Ділянка, де зростатиме гіппеаструм, має перебувати в півтіні. Пряме сонячне проміння погубить квітку.

Мій гіппеаструм при домашньому цвітіння випускав одну стрілку, зрозуміла, що допускала помилки

Важливо! Приступайте до пересадки тільки після завершення цвітіння, а ще краще – через місяць після нього.

Влітку мій гіппеаструм набирається сил у родючому ґрунті, цибулина укрупнюється, рослина викидає квіткові стрілки і знову цвіте. Наприкінці серпня цвітіння остаточно завершується. До настання холодів я викопую цибулини, знову висаджую їх у горщик і виводжу додому, квартиру.

При пересадці в новий ґрунт додаю фітоспорин у порошку, або після того проливаю його розчином цього фунгіциду.

Зверніть увагу! Якщо ви, як і я, переносите гіппеаструм на літо у відкритий ґрунт, не забудьте повернути його до квартири на початку осені. Не чекайте на заморозки!

Якщо рослина постійно знаходиться в квартирі, то пересадки можна робити або навесні, після цвітіння, або взимку, у грудні, коли гіппеаструм знаходиться у стані спокою. Вам знадобиться готовий живильний ґрунт для квітучих рослин та об’ємний горщик.

Влітку, в умовах квартири, гіппеаструм можна і навіть потрібно винести на балкон, у півтінь. Свіже повітря піде на користь рослині. Тільки оберігайте квітку від попадання прямого сонця.

Просторий горщик – те, що потрібно для гіппеаструму

Раніше я вважала, що як і для багатьох рослин гіпоаструму потрібен тісний горщик, щоб він не витрачав багато сил на нарощування коріння. І не могла зрозуміти, чому при домашньому цвітінні буває завжди тільки одна стрілка, адже моя квітка здатна на більше, і у відкритому ґрунті ніколи не дає менше двох стрілок. Після вивчення цього питання, зрозуміла, що для формування цибулини та закладки стрілок йому навпаки потрібен простір та регулярні підживлення. Тому вибирайте просторі горщики для гіппеаструму.

Взимку дуже хочеться мати квітучий садок, гіпоаструм чудово вписується в нього.

Мій гіппеаструм при домашньому цвітіння випускав одну стрілку, зрозуміла, що допускала помилки
Минулого року я відповідальнішою підійшла до цього питання, і обрала відповідний горщик. Як результат – дві стрілки, на яких по три квітконоси.

Важливо! Не садіть по кілька цибулин в один горщик. Краще виділити для кожної окремий, з живильним ґрунтом.

Що стосується підживлення, то підійдуть будь-які комплексні склади для квітучих.

А вам подобаються гіппеаструми? Вирощує їх у себе на підвіконнях? Поділіться своїм досвідом у коментарях

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал