18 березня 2024 року – яке сьогодні свято за церковним календарем

Йде перша седмиця Великого посту, християни посилюють молитву, роблять добро, виключають продукти тваринного походження зі свого раціону, читають канон Андрія Критського останній день, і щодня – молитву Єфрема Сирина.

Сьогодні в православній церкві вшановують ікону Богородиці «Виховання», пам’ять святих Онисія, Марка Постника, Адріана Пошехонского, Іоанна Міротворцева, мч. Іраїди.

День ангела (іменини) святкують 18 березня чоловіки з ім’ям Іван, Костянтин, Федір, Георгій, Кирило, Давид.

Почитайте, як правильно вибрати ім’я для дівчинки, орієнтуючись на православні святці.

Також православною церквою святкується набуття мощей Федора Чорного, князя Смоленського з чадами його Давидом і Костянтином, Ярославських чудотворців.

З ними ж Конона Ісаврийский, родом з Віфанії, замученого язичниками за віру християнську. Називають день в народі ще Конан Огородник, Градаря, страдник, День кругляки. Починають обробляти ґрунт, готувати насіння для майбутнього посіву.

Чому Огородник?

Жив в третьому столітті християнин Конан, їв тільки їжу, що на своєму городі виростив. Був добрим, смиренним, на прохання людей чуйним, вів життя богоугодне, тихе. До того часу, поки не з’явився в місто Мандон намісник Публій.

Дізнавшись про благовірного християнина, задумав він його в язичництво звернути і від віри своєї змусити відректися. Та не злякався Конан тортур жорстоких, і в муках помер, знайшовши вінець вічний за свою вірність Христу.

Тому в народі, шануючи пам’ять святого, намагаються скопати хоч шматочок городу, і щось там посіяти. За це святий віддячить хорошим урожаєм на все літо. Прийнято молитися за безвісти зниклих і покійних близьких людей.

Можна готувати салати, присмачуючи їх соком лимона, каші без олії, супи пісні, також без олію, мед, горіхи, будь-які фрукти, хліб.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал