Торт Опера, приготований за класичним рецептом, зазвичай прикрашений написом до своєї назви, зробленої кремом або королівською глазур’ю, а також шматочком блискучого їстівного сусального золота. Цей десерт легко зробити самостійно, проте знадобиться планувати все заздалегідь, оскільки на виготовлення всіх компонентів і їх складання і прикрасу потрібен час.
Кожен з елементів торта може бути приготований за 1 тиждень до передбачуваної подачі, за винятком бісквітних мигдальних коржів – їх слід випікати максимум за 1 день. Крім того, професійні кондитери рекомендують готувати шоколадну і королівську глазур безпосередньо перед використанням.
Рецепт класичних бісквітних коржів для торта Опера
Щоб спекти коржі для торта Опера, знадобляться 2 однакові прямокутні форми розміром приблизно 30х 42,5х 2,5 см. Перед наповненням їх необхідно змастити маслом і посипати борошном або застелити пергаментом, злегка покритим маслом.
Бажано використовувати досить великі листи пергаментного паперу, щоб їх було легше видалити після випічки. Початкове змазування форми утримує папір на місці. Потім знадобиться близько 1 ст. л. розплавленого масла, щоб змастити поверхню застелену пергаменту.
Які інгредієнти знадобляться
Для класичного мигдалевого бісквіта буде потрібно:
- 2 скл. мигдального борошна (бланшованого мигдалю дрібного помелу);
- 2 скл. просіяної цукрової кондитерської пудри;
- 6 великих яєць;
- 0,5 скл. універсального борошна;
- 3 ст. л. розтопленого і злегка охолодженого масла несолоного вершкового;
- 6 великих яєчних білків;
- 2 ст. л. цукрового піску.
Покроковий процес приготування
Торт Опера (класичний рецепт має в основі бісквітні коржі з ароматом мигдалю) готується поетапно:
- Духовку необхідно прогріти до 220 ° С заздалегідь, а також підготувати форми.
- У глибоку ємність слід всипати просіяну кондитерську цукрову пудру, мигдалеве борошно і вилити 6 великих яєць, і, використовуючи міксер з насадками-вінчиками, збивати на низьких оборотах близько 1 хв., або до однорідного стану, а потім збільшити швидкість електроприладу до високих об. і продовжувати збивання протягом 5-7 хв., або поки суміш не стане дуже густою і не почне повільно капати при піднятті насадок.
- Далі потрібно насипати в яєчну суміш приблизно половину борошна і збивати міксером на низькій швидкості, поки все не змішається рівномірно, після чого повільно додати решту борошна, не вимикаючи міксер. За допомогою гумової лопатки потрібно зішкребти вміст стінок і дна миски і знову збити, щоб забезпечити рівномірне змішування.
- В іншій великій мисці, з використанням чистих насадок-вінчиків, потрібно збити яєчні білки міксером до утворення м’яких піків. Потім потрібно поступово додавати до них цукровий пісок, продовжуючи безперервне збивання, поки не сформуються тверді піки, а білки не стануть блискучими і глянцевими.
- За допомогою дротяного вінчика балонного типу або великою гумовою лопаткою необхідно акуратно скласти приблизно четвертину збитих білків в мигдальне тісто, щоб воно стало світліше, а потім додати решту білків і дуже обережно змішати.
- Потім потрібно швидко налити розтоплене масло (струменем) на рідке тісто і розмішати, щоб повністю розчинити інгредієнти один в одному. Це займе не більше 15-20 сек., так як суміш може швидко луснути.
- Далі слід рівномірно розділити тісто між двома листами і розгладити його поверхню тильною стороною великої ложки або плоскою лопаткою. Рекомендується зважувати підготовлені форми на кухонних вагах перед наповненням, а потім знову – після розміщення в них рідкого тіста, щоб переконатися, що вони заповнені дійсно порівну. Для цього рецепта на кожну форму припадає близько 540 г тіста.
- Випікати коржі потрібно 7-10 хв., або поки їх верхня частина коржів не почне пружинити від легкого дотику. Після закінчення половини часу випікання потрібно повернути форми, щоб вироби випікалися рівномірно.
- Як тільки бісквіти будуть готові, слід вийняти їх з духовки і дати охолонути 5 хв.
- Потім необхідно помістити свіжий лист пергаментного паперу поверх кожного коржа і швидко перевернути форму, прибрати її і обережно зняти використаний пергамент з виробів, помістити замість нього новий лист і покласти бісквіти на решітку для охолодження, щоб вони повністю охололи.
- Коржі можна накрити поліетиленовою плівкою і поставити в холодильник на ніч.
Рецепт кавового сиропу для просочення коржів
Торт Опера, класичний рецепт якого передбачає додавання аромату кави до всіх частин десерту, неодмінно повинен включати в себе кавове просочення для коржів. Це простий сироп, який легко підготувати самостійно.
Які інгредієнти знадобляться
Для ароматного кавового сиропу знадобиться:
- 1 скл. води;
- 0,5 скл. цукрового піску;
- Торт Опера. Рецепт вимагає створення кавового просочення.
- 3 ст. л. розчинної кави еспресо або порошку.
Покроковий процес приготування
Приготування кавового сиропу здійснюється дуже просто:
- У маленькій каструлі, встановленої на помірному вогні, потрібно змішати воду, цукор і еспрессо, розігріти до кипіння, помішуючи гумовою лопаткою або дерев’яною ложкою.
- Потім потрібно зняти ємність з плити і остудити до кімнатної температури, відкласти в сторону або накрити кришкою і поставити в холодильник до використання.
При бажанні кавовий сироп можна приготувати заздалегідь, і поставити в холодильник на термін до 1 тижня. Його можна використовувати як охолодженим, так і при кімнатній температурі. За цим рецептом виходить близько 1,25 скл. сиропу. Потрібно використовувати весь цей обсяг для просочення торта, розділивши його порівну на 4 частини для кожного шару.
Рецепт шоколадного ганаша
Торт Опера, класичний рецепт передбачає створення 6 шарів, що обов’язково містить шоколадний ганаш в якості одного з них.
Які інгредієнти знадобляться
Для прошарку з ганаша потрібно:
- 300 г гірко -солодкого шоколаду (темного), порізаного невеликими шматочками;
- 1 скл. вершків для збивання (жирних і густих).
Покроковий процес приготування
Процес приготування ганаша виглядає так:
- Необхідно помістити подрібнений шоколад у термостійку миску середнього обсягу, відкласти в сторону.
- У невеликій каструлі з товстим дном на помірному вогні слід нагріти вершки, поки вони не почнуть кипіти, після цього відразу ж зняти їх з плити і вилити на підготовлені шоколадні шматочки.
- Необхідно постукати по ємності, що стоїть на столі, щоб шоколад осідав в вершках, а потім залишити на 1 хв., щоб він розтанув.
- Використовуючи гумову лопатку, потрібно повільно перемішати шоколад і вершки круговими рухами, починаючи від центру миски і рухаючись до країв. Потрібно продовжувати перемішування, щоб запобігти утворенню бульбашок повітря, поки весь шоколад не розтане.
- Далі слід дати ганашу постояти при кімнатній температурі, поки він не охолоне і не стане досить густим, щоб його можна було легко наносити на десерт. Рекомендується помістити ємність з ним у велику миску з крижаною водою, щоб прискорити охолодження і згущення, час від часу помішуючи, поки він остигає.
При бажанні ганаш можна приготувати заздалегідь і поставити в холодильник на строк до 2 тижнів. За цим рецептом виходить близько 2,25 скл., однак для нанесення на торт може виявитися достатнім 1,5-2 скл. Тому невелика кількість ганаша цілком може залишитися.
Масляний кавовий крем
Крем, який використовується в торті Опера, готують за класичним французьким рецептом. У такому вигляді його додають в багато десертів. Це простий вершково-заварний крем на основі масла, ароматизований натуральним еспресо.
Які інгредієнти знадобляться
Щоб зробити крем, знадобиться наступне:
- 1,5 скл. масла несолоного вершкового, порізаного кубиками і нагрітого до кімнатної температури;
- 1 скл . води;
- 1,25 скл. цукрового піску;
- 3 яєчних жовтки;
- 2 ст. л. міцної чорної кави, охолодженої.
Покроковий процес приготування
Приготування кавового крему здійснюється наступним чином:
- Необхідно помістити в каструлю цукор і воду, закріпити термометр для цукерок збоку ємності і нагрівати суміш на помірному або високому вогні, не перемішуючи, поки вона не досягне 115 ° С.
- Поки цукор вариться, потрібно збити яєчні жовтки з допомогою міксера з насадками-вінчиками на високій швидкості до побіління і густоти.
- Далі слід переключити електроприлад на низькі обороти і повільно додавати сироп, тонкою цівкою, не зупиняючи збивання, поки не вийде повністю однорідна маса.
- Потім потрібно продовжувати збивати, поки дно миски не стане повністю прохолодним. Це займе близько 5-7 хв.
- Коли суміш і миска перестануть бути теплими, необхідно встановити на міксер насадки-лопаті і повільно додавати масло, збиваючи, поки воно рівномірно не змішається з жовтковою масою.
- Після цього потрібно влити каву і збити ще раз до повного змішування. Якщо масляний кавовий крем не використовується відразу, потрібно накрити його і помістити в холодильник.
При бажанні вершковий крем можна приготувати заздалегідь і поставити в холодильник на термін до 1 тижня. Перед використанням потрібно довести його до кімнатної температури і збити міксером, щоб знову зробити з нього пухку масу. За цим рецептом виходить близько 4 скл. кавового масляного крему, якого буде достатньо для просочування торта Опера.
Рекомендується використовувати від 1,5 до 1,75 скл. крему для першого і третього шарів, і приблизно 0,5 скл. – на верхній шар. Можливо, деяка його кількість залишиться невитраченою після складання торта.
Шоколадна глазур
Глазур з натурального темного і гіркого шоколаду присутня на всіх версіях торта опера.
Вона відрізняється насиченим смаком і ароматом при високій щільності, і при цьому не стає жорсткою.
Які інгредієнти знадобляться
Щоб зробити шоколадну глазур для торта Опера, знадобиться наступне:
- 60 г гіркого шоколаду, порізаного невеликими шматочками;
- 60 г напівсолодкого (темного або десертного) шоколаду, порізаного дрібними шматочками;
- 1 ст. л. плюс 1 ч. л. масла несолоного вершкового;
- 1 ст. л. плюс 1 ч. л. світлого кукурудзяного сиропу;
- 1 ч. л. чистого екстракту ванілі;
- 1 ст. л. плюс 1 ч. л. темного рому (за бажанням);
- 1,3 скл. кондитерської цукрової пудри, просіяної;
- 3 ст. л. окропу, або більше при необхідності.
Покроковий процес приготування
Приготування шоколадної глазурі включає в себе кілька нескладних кроків:
- Потрібно розтопити гіркий і напівсолодкий шоколад у верхній частині пароварки над киплячою водою, покласти масло і перемішувати гумовою лопаткою або дерев’яною ложкою, поки масло не розтане і суміш не стане однорідною
- Далі потрібно зняти ємність з нагріву і додати кукурудзяний сироп , ванільний екстракт і ром і перемішувати до однорідного поєднання.
- Потім слід по черзі додавати просіяну цукрову кондитерську пудру і воду, добре збиваючи, поки все повністю не перемішається. Глазур повинна бути досить щільною, але не дуже густою.
- При необхідності потрібно додати додаткові кілька чайних ложок гарячої води, щоб рівномірно розподілити глазур на десерті.
За цим рецептом виходить близько 1 скл. глазурі. При відсутності пароварки можна використовувати звичайну водяну баню – фактично, це такий ж тепловий вплив. Для цього знадобиться налити в каструлю шар води висотою 5 см і закип’ятити її, потім вимкнути вогонь і поставити на поверхню ємності миску з нержавіючої сталі, кераміки або скла так, щоб її дно не стикалося з водою.
Королівська глазур
Класичний рецепт торта Опера в якості прикраси зазвичай містить напис, зроблений на його поверхні за допомогою королівської глазурі. Це легко можна зробити в домашніх умовах.
Які інгредієнти знадобляться
Для виготовлення королівської глазурі потрібно наступне:
- 1,5 ст. л. порошку безе;
- 2 скл. просіяної цукрової кондитерської пудри;
- 1-2 ст. л. теплої води.
Покроковий процес приготування
Приготувати королівську глазур для прикраси десерту можна так:
- У ємності середнього розміру слід об’єднати порошок безе і цукрову пудру.
- Туди ж слід додавати воду невеликими порціями, розмішуючи за допомогою гумової лопатки або дерев’яної ложки. Потрібно почати з вливання 1 ст. л. води, а потім, коли густота суміші наблизиться до потрібної консистенції, доливати її по 1 ч. л. або навіть по краплях, поки не вийде глазур, схожа на дуже густу сметану.
- Приготовану королівську глазур потрібно покласти в кулінарний шприц з невеликою простою декоративною насадкою для надписів.
Інші варіації десерту
Класичний торт Опера відрізняється ароматом еспрессо багато в чому – кава присутня в шарах бісквіта і кремі. Однак існують і інші варіанти десерту, мають зовсім інший смак і аромат.
варіант торта | З чого складається |
лимонно-лавандовий | мигдальний бісквіт з просоченням з лавандового сиропу, лимонний крем, ганаш і глазур з білого шоколаду |
шоколадно ягідний | мигдальний бісквіт з просоченням з ванільного сиропу, ванільний заварний крем, ягідний джем і шоколадний ганаш |
шоколадно-фісташковий | шоколадно-фісташковий бісквіт, фісташковий крем, ганаш з молочного шоколаду і шоколадна глазур |
Збірка і прикраса торта покроково
Щоб зібрати торт Опера, знадобиться виконати наступні кроки:
- Необхідно розрізати кожен бісквіт уздовж навпіл, щоб отримати 4 коржа.
- Один корж слід викласти на деко або піднос для торта, застелений листом пергаментного паперу, і за допомогою кондитерської кисті нанести на нього приблизно чверть кавового сиропу, ретельно просочивши його.
- Потім за допомогою лопатки потрібно рівномірно розподілити зверху 1, 5-1,75 скл. кавового крему, щоб створити шар товщиною 2-2,5 см. Якщо масляний крем занадто м’який, слід помістити його в холодильник приблизно на 20 хв., щоб він затвердів. При необхідності можна охолоджувати торт після змазування кожного коржа.
- Зверху необхідно помістити другий корж і змастити приблизно четвертиною кавового сиропу, рівномірно розподілити 1,5-2 скл. ганаша зверху, формуючи шар завтовшки 2-2,5 см.
- Далі слід викласти третій шар торта і просочити його такою ж кількістю кавового сиропу, рівномірно намазати зверху кавовим кремом (1,5-1,75 скл. ), щоб вийшов шар 2-2,5 см.
- Наверх потрібно покласти останній корж і переконатися, що торт виходить рівним. Якщо є виступи, потрібно злегка натиснути на них долонею.
- Верхній бісквіт необхідно просочити залишившим кавовим сиропом і нанести приблизно 0,5 скл. кавового крему на його поверхню, а також на бічні сторони десерту, заповнюючи всі нерівності.
- Потім необхідно помістити торт в холодильник приблизно на 1 год., щоб шари охолонули і зміцнилися перед глазурування.
- Після закінчення цього часу слід вийняти десерт і полити глазур’ю, рівномірно розподіливши її лопаткою, і знову охолодити протягом 1 год.
- Нарешті, потрібно обрізати нерівні краї торта і приступити до його прикрашання.
Щоб прикрасити торт і підготувати до подачі, необхідно зробити наступне:
- Гострим кухонним ножем потрібно обрізати всі чотири краї десерту, щоб оголити шари (обрізки рекомендується зарезервувати).
- Теплим зубчастим ножем слід розрізати десерт навпіл уздовж.
- Потім потрібно нарізати кожну половину на 6 рівних частин (або більше, за бажанням), після кожного надрізу умочати ніж в гарячій воді і витираючи насухо.
- За допомогою кондитерського шприца необхідно нанести слово Opera на кожен фрагмент десерту.
- Після цього рекомендується додати невеликий шматочок їстівного золотого листа до кожної порції. Для його нанесення краще використовувати невелику суху кисть, що дозволяє акуратно відокремити невеликі шматочки від листа сусального золота. Далі потрібно торкнутися сухозлітним золотом кожного шматочка торта, щоб зняти його з кисті. Не слід торкатися золотого листа пальцями, так як він прилипне і розпадеться.
Торт Опера, приготований за класичним рецептом, можна зберігати в холодильнику протягом 1-2 днів перед подачею. Цей десерт найкраще подавати охолодженим, або дістати з холодильника приблизно за 1 год. до подачі.
Відео про приготування торта Опера
Рецепт приготування торта Опера: