Як я врятувала спатифілум від щитівки, який вже хотіла викинути

У мене вдома росте розкішний спатифілум. У народі ця рослина більш відома під назвою “жіноче щастя”. Своє жіноче щастя я знайшла буквально на порозі квартири. Ну, про все по черзі.

Як я врятувала спатифілум від щитівки, який вже хотіла викинути

Якось, виходячи з ліфта на своєму поверсі, я помітила горщик із кімнатною рослиною. Він самотньо стояв біля дверей міжквартирного холу. Підійшовши ближче, я важко дізналася в рослині спатифілум. Виглядав він на той момент, звичайно, плачевно. Половини листя не було, а ті, що залишилися, зів’яли.

Як виявилось, поставили його туди сусіди. Вони збиралися викинути горщик у сміттєвий бак, тому що квітка облюбувала щитівка, і вона гинула. Я попросила не викидати рослину, а віддати її мені. Сусіди з радістю вручили мені цей подарунок.

Вдома я насамперед ізолювала нового мешканця від інших своїх зелених вихованців, щоб не заразити їх щитівкою. Щитівка – це комаха-шкідник, яка часто вражає кімнатні квіти. Його легко помітити – маленькі круглі жучки коричневого кольору заполонюють листя рослини. Комахи нагадують опуклі бляшки чи щитки. Заражене листя набуває характерної липкості.

Щитівка харчується соком квітки. Личинки та дорослі особини витягують із рослини більшу частину корисних речовин. В результаті чого починає жовтіти, в’янути і опадати листя, зупиняються зростання і цвітіння. Якщо не вжити заходів щодо боротьби зі шкідником, рослина гине. Я вирішила поборотися за спатіфіллум та подарувати йому шанс на друге життя. Розповім, що я зробила, щоб позбутися щитівки.

Спочатку помістила горщик із рослиною у ванну і гарненько промила спатифілум теплою мильною водою. Після миття уважно оглянула кожен листок на наявність шкідників. Ті щитівки, які я виявила, прибрала за допомогою ватного диска, що змочила в «Акторі».

Як я врятувала спатифілум від щитівки, який вже хотіла викинути

Потім акуратно витягла рослину з горщика, очистила коріння від старої землі та пересадила квітку. Удома в мене був чистий горщик і мішок з ґрунтом для кімнатних рослин – все це добро залишилося після пересадки моєї колекції.

Новий ґрунт у горщику після посадки пролила «Актарою», цим же препаратом ретельно обробила всі надземні частини рослини. Зверху одягла прозорий пакет. Залишки інсектициду використала для обробки кімнатної троянди на балконі, яку подолав павутинний кліщ.

Як я врятувала спатифілум від щитівки, який вже хотіла викинути

Хочу сказати, що історія закінчилася успіхом. У мене вдалося реанімувати рослину. Згодом воно викинуло нові пагони, набрало сили і відновило свою колишню красу. Дуже люблю свій спатифілум і ретельно доглядаю його. В подяку він тішить мене частим і рясним цвітінням.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал