Що таке серотонін і як він працює

Розбираємось, що ховається під грайливою назвою «гормон щастя», як серотонін впливає на людину і як можна підняти свій настрій буквально за п’ять хвилин.

Що таке серотонін і як він працює

Що таке серотонін?

Серотонін – хімічна речовина, яка тісно пов’язана з психологічною та фізичною діяльністю людини, а саме з апетитом, настроєм, лібідо та поведінкою. Серотонін синтезується в нашому організмі: частина в головному мозку, а частина і кишечнику (близько 80-90%). Він необхідний підтримки психоемоційного балансу людини, тому його нерідко називають гормоном радості чи задоволення. І не дарма — згідно з деякими дослідженнями, його дефіцит призводить до депресії та проблем із сприйняттям світу.

Як він працює?

Серотонін є передавачем імпульсів між нервовими клітинами, він регулює їхню активність, віддаючи команди про ту чи іншу дію — радуйся, рухайся, не сумуй. Як наслідок, його правильна та безперервна робота забезпечує позитивний та стабільний емоційний настрій.

Наш настрій дуже залежить від коректної передачі сигналів та від рівня самого серотоніну в нашому організмі. Чим його більше, тим краще. Однак надлишок «гормону щастя», як і його недолік, може призвести до неприємних наслідків — передозування «радістю» може статися через неправильне поєднання медикаментів і призвести до запаморочення, сонливості, безсоння, різкої втрати ваги тощо. Нестача серотоніну відчувається через поганий настрій, слабкість і апатію.

До речі, для виробництва серотоніну необхідне сонячне світло — саме тому влітку нам життя здається чарівним, а взимку хочеться лежати під ковдрою та шкодувати за безглуздо витрачені роки.

Як допомогти організму виробляти серотонін?

Що таке серотонін і як він працює

Якщо ви відчуваєте, що життя стає не таким прекрасним, як вам здавалося ще вчора, не поспішайте сумувати та спалювати всі мости. Можливо, вся справа саме у недоліках серотоніну. Спробуйте допомогти організму заповнити рівень «гормону щастя», вдавшись до однієї з цих хитрощів.

  1. Їжте. Ваш вибір – продукти з високим вмістом триптофану, амінокислоти, яка є попередником серотоніну і без якої неможливий синтез нашого гормону. Отже, якщо ви вирішите «заїдати» смуток, то радимо звернути увагу на «червоне» м’ясо, рибу, сир і сир, гарбузове насіння, арахіс та кедрові горішки.
  2. Відмовтеся від кофеїну. Під забороною мають опинитися кава, чай, шоколад, деякі безалкогольні напої. Кофеїн не дає утворюватися серотоніну та знижує настрій.
  3. Говоріть. Доведено, що підвищити рівень серотоніну можна через самонавіювання. Цей гормон і настрій мають двосторонній зв’язок, а отже, можуть взаємно впливати один на одного. Психотерапія, розмова до душі, сміх – все це покращує ваш емоційний стан.
  4. Насолоджуйтесь сонцем. Як ми вже говорили, для утворення нашого гормону необхідне сонячне світло, яке прискорюватиме процес синтезу серотоніну. Тому частіше будьте на вулиці, не пропускайте добрих днів і гуляйте кожну вільну хвилину.
  5. Займайтеся спортом. Фізичні вправи прискорюють синтез серотоніну в мозку, тому так часто людям, які перебувають у депресії, радять записатися на фітнес або почати бігати. Спорт позитивно впливає як на нашу форму, а й наш емоційний стан.

Що таке серотонін і як він працює

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал