Ось воно – горе кондитера. Адже я навіть не знала, як називається це диво. Знала лише, що воно “парве”. Тобто, виготовлене із молочних замінників у рамках законів кашруту. Що ще більше мене здивувало.
Ой, як я не люблю ці замінники, та й взагалі десерти парве. Ну, не смачні вони. Лише один раз за все життя, в ресторані у Меїра Адоні я їла справді смачний кашерний десерт. Все тому, що він майже не користувався замінниками, а вміло поєднував натуральні продукти. Але далеко не всі так уміють.
Моїй свекрусі довелося довго вмовляти мене скуштувати це маленьке тістечко, яке вона принесла мені після вечері в готелі Краун Плаза, де вони зі свекром зупинилися на кілька днів культурного відпочинку. Можна навіть сказати – перекинула через лінію фронту, як відважний розвідник, передаючи до моїх рук життєво важливе повідомлення. Скуштувавши його, я мала підтвердити, що вечеря в цьому готелі Краун Плаза незвичайно смачна.
Довелося куштувати. І як добре, що мене вмовили. Це був один з найсмачніших тістечок, які я коли-небудь пробувала. Соковите, рясно просочене кокосом, з дуже ніжною кремовою текстурою, що нагадує щось середнє між крем-брюле та збитими вершками. Усередині були шоколадні крапельки, а згори крем. Браво, маестро! А якщо приготувати такий самий, але з молочних продуктів… Ну, ви уявляєте що буде, в рамках кашруту та кількості. Тому сумнівів у мене не було – хлопці просто молодці! Вміють поєднати якість із кількістю, та ще й із величезною любов’ю до своєї справи.
А головний шеф-кондитер готелю, Ар’є Квітко заслуговує на окрему похвалу. У моїх очах він не тільки герой і кондитер від Бога, але і чарівник. І я просто щаслива, що він люб’язно погодився поділитися зі мною та вами рецептом цього тістечка під назвою “Піноколада”.
(приблизно 10 шт. форм діаметром 5 см)
- 250 мл молока
- 40 гр вершкового масла
- 85 гр цукру
- 4 жовтки
- 65 гр кокосової стружки
- Ваніль
- 20-30 гр вершкового масла для змащення
- Шоколадна крапля (шоколад чіпс або просто нарізаний темний шоколад)
- Збиті вершки з цукром для прикраси
Цей молочний рецепт. Для приготування версії “парве” молоко замінюємо на рослинне молочко (не вершки, а саме молоко. Можна і кокосове), а масло замінюємо на маргарин.
- У каструлю наливаємо молоко, додаємо до нього олію та майже весь цукор (2 ложки залишаємо, потім додамо до жовтків). Іноді помішуємо та доводимо до кипіння.
- Знімаємо каструлю з вогню та ставимо її на стіл. Всипаємо залпом кокосову стружку і добре розмішуємо.
- У мисочці розмішуємо жовтки з 2-ма ложками цукру, що залишився. Виливаємо всю цю масу залпом у каструлю з молоком та кокосом. Швидко та ретельно замішуємо.
- Додаємо трішки ванілі та розмішуємо.
- Готуємо маленькі форми для випічки (силіконові або з алюмінієвого паперу).
- В окремому ковші розтоплюємо 20-30 гр масла і розливаємо його рівномірно на дно кожної форми. Туди ж на дно кидаємо пару шоколадних крапельок і присипаємо дно щіпкою цукру. Якщо формочки силіконові – можна менше олії на дні.
- Формочки ставимо в глибоке деко або залізну форму для випічки. На дно цієї форми ми потім наллємо окріп, щоб одержати водяну лазню в духовці.
- У кожну форму виливаємо добре розмішану молочно-кокосову рідину. Заповнюємо приблизно наполовину. Маса буде дуже рідка, тому краще розливати зі глечика.
- Деко з формами ставимо в розігріту на 150 градусів духовку. Але перед тим, як закрити дверцята духовки, наливаємо з чайника окріп на дно дека. Щоб на 1/4 покривало висоту форм.
- Випікаємо 30-35 хвилин, поки поверхня десерту не буде достатньо пружною і трохи підрум’янитися.
- Дістаємо з духовки та з дека. Даємо охолонути.
- Коли вони повністю охолонуть, кожне тістечко дістаємо з форми і ставимо на тацю або тарілку для подачі в перевернутому вигляді. Тобто випечений верх буде внизу.
- Кожне тістечко прикрашаємо збитими вершками.