Маринований буряк у банках на зиму – 10 дуже смачних рецептів з фото покроково

Маринований буряк у банках на зиму – гарний спосіб збереження цього чудового овочів, що дозволяє на його основі швидко приготувати різні страви: від салату до борщу. Для заготівлі вибирається якісний буряк, відварюється і маринад готується зі спеціями та прянощами, що вибирається господаркою за своїми смаковими уподобаннями.

Маринований буряк з оцтом на зиму

Маринуємо буряки згідно з цим рецептом з оцтом, що робить смак і колір овочу більш насиченим. Маринад доповнимо горошками чорного перцю і лавровим листом. Буряки відварюємо, нарізаємо кубиками і готуємо без стерилізації, що максимально збереже корисні властивості овочів. Банки для заготівлі стерилізуємо.

    Маринований буряк на зиму для холодного борщу

    Рецепт маринування буряка для холодного борщу дуже зручний для швидкого приготування цієї страви будь-якої пори року. Маринуємо буряк без попереднього відварювання овочів, що зробить колір його в холодному борщі яскравим і насиченим. Маринад доповнимо прянощами, що буде доречним як для холодного, так і для класичного борщу. Готуємо зі стерилізацією.

    Час приготування: 40 хвилин.

    Час приготування: 15 хвилин.

    Порції: 1 л.

    Складові:

    • Буряк – 2 шт.
    • Вода – 0,5 л.
    • Сіль – 1 год.
    • Цукор – 1 ч.л.
    • Оцет 9% – 50 мл.
    • Перець чорний горошок – 5 шт.
    • Перець запашний горошок – 5 шт.
    • Лавровий лист – 2 шт.

    Процес приготування:

    Крок 1. Вибраний для заготівлі буряк ретельно промити під проточною водою та очистити від шкірки. Нарізати її ножем або за допомогою кухонних гаджетів шматочками, як для борщу, або натерти на великій тертці.

    Крок 2. В окремий посуд налити воду з розрахунком на об'єм заготовки, розчинити в ній сіль із цукром, додати прянощі та поварити пару хвилин. До кінця варіння до маринаду налити столовий оцет.

    Крок 3. У киплячий маринад перекласти подрібнений буряк, перемішати і довести до кипіння на невеликому вогні, а не варити. Потім нарізку разом із маринадом перекласти у чисту банку.

    Крок 4. Банку прикрити кришкою та простерилізувати заготівлю в окремій каструлі, як і звичайні консервації, протягом 15 хвилин. Потім мариновані буряки для холодного борщу герметично закупорити, остудити і переставити на зберігання в будь-яке місце, навіть у комору. Смачних та вдалих заготовок!

    Маринований буряк цілком на зиму

    Маринування буряка цілком на зиму зручне, коли після збирання врожаю залишається багато дрібних коренеплодів цього овочу, а зберегти їх у свіжому вигляді непросто. Та й заготівля буряків цілком дозволить господині вибрати тип нарізки овочів до будь-якої страви. Буряк відварюємо та готуємо зі стерилізацією.

    Час приготування: 1 година 10 хвилин.

    Час приготування: 20 хвилин.

    Порції: 1,5 л.

    Складові:

    • Буряк невеликий – 1 кг (скільки увійде до банку).
    • Вода – 1 л.
    • Сіль – 2 ст.
    • Цукор – 1 ст.
    • Оцет 9% – 2 ст.
    • Перець чорний горошок – 5 шт.
    • Лавровий лист – 1 шт.

    Процес приготування:

    Крок 1. Вибраний для заготівлі невеликий буряк очистити від залишків листя, добре промити під проточною водою і відварити до повної готовності або напівготовності в окремій каструлі, важливо не переварити буряк.

    Крок 2. З відвареного буряка злити воду та коренеплоди остудити. Потім їх очистити від шкірки та кінчики плодів відрізати.

    Крок 3. Банки для заготівлі заздалегідь промити з харчовою содою та простерилізувати будь-яким способом. Кришки прокип'ятити. У банки покласти горошки перцю з лавровим листом і компактно укласти підготовлені буряки, заповнюючи їх тільки до рівня плічок.

    Крок 4. В окремій каструлі зварити маринад із зазначеної в рецепті пропорції води та спецій. Прокип'ятити маринад на маленькому вогні кілька хвилин, влити оцет і вогонь вимкнути. Гарячим маринадом залити буряки у банку.

    Крок 5. Потім банку прикрити кришкою, що прокип'ятить, поставити в іншу глибоку каструлю, дно якої застелити рушником і простерилізувати протягом 25 хвилин.

    Крок 6. Потім мариновану буряк у банку герметично закупорити, поставити на кришку і остудити під «шубою». Такі буряки добре зберігаються і при кімнатній температурі. Смачних та вдалих заготовок!

    Сирий маринований буряк без варіння на зиму

    Варіанти маринування сирих буряків відносяться до рецептів швидкого приготування, а для зими заготовку зберігають лише в холодильнику та протягом кількох місяців. Такі буряки можна простерилізувати, але смак буде інший. У цьому рецепті маринуємо буряк з оцтом і прянощами і овоч нарізаємо тонко, щоб буряк промаринувався рівномірно.

    Час приготування: 20 хвилин.

    Час приготування: 20 хвилин.

    Порції: 2 л.

    Складові:

    • Буряк – 2 кг.
    • Вода – 1 л.
    • Сіль – 2 ст.
    • Цукор – 1/2 ст.
    • Оцет 9% – 1/2 ст.
    • Перець чорний горошок – 10 шт.
    • Лавровий лист – 6 шт.

    Процес приготування:

    Крок 1. Два кілограми буряків невеликого розміру ретельно промиваємо під проточною водою, видаливши залишки бадилля.

    Крок 2. Потім буряки очищаємо від шкірки і нарізаємо тонкими слайсами або невеликими шматочками іншої форми для рівномірного маринування.

    Крок 3. В окремій каструлі варимо маринад з 1 літра води з додаванням цукру, солі та прянощів. У киплячий маринад наливаємо столовий оцет і вогонь вимикаємо.

    Крок 4. Нарізання буряків укладаємо в заздалегідь простерилізовані скляні банки та заливаємо гарячим маринадом.

    Крок 5. Банки з сирим буряком щільно закриваємо прокип'яченими кришками і після остигання маринаду ставимо на зберігання холодильник. Смачних та вдалих заготовок!

    Маринований буряк з цибулею на зиму

    Маринований буряк з цибулею на зиму буде у вас чудовою закускою до будь-якої страви та доповненням до різних салатів. Маринад варимо із прянощами та заготівлю стерилізуємо. Буряк вибираємо хорошого сорту і беремо невеликі коренеплоди, а цибуля підходить будь-який.

    Час приготування: 2 години.

    Час приготування: 20 хвилин.

    Порції: 1 л.

    Складові:

    • Буряк – 5 шт.
    • Цибуля велика – 1 шт.
    • Вода – 0,5 л.
    • Сіль – 100 гр.
    • Цукор – 100 гр.
    • Оцет 9% – 100мл.
    • Перець запашний горошок – 6 шт.
    • Лавровий лист – 2 шт.
    • Гвоздика – 3 шт.

    Процес приготування:

    Крок 1. Буряк обережно очищаємо від бадилля, щоб не пошкодити шкірку, і коренеплоди добре промиваємо під проточною водою.

    Крок 2. Перекладаємо буряки у велику каструлю і відварюємо у воді до повної готовності протягом 1 години, не менше.

    Крок 3. Відварений буряк охолоджуємо в холодній воді, очищаємо від шкірки і нарізаємо шматочками довільної форми, а краще слайсами.

    Крок 4. Цибулю очищаємо від лушпиння і нарізаємо тонкими кільцями.

    Крок 5. У чисті банки пошарово укладаємо слайси буряків, чергуючи з нарізкою цибулі.

    Крок 6. Із вказаної в рецепті кількості води, спецій та прянощів варимо маринад. Оцет маринад наливаємо після початку кипіння. Гарячим маринадом заливаємо буряки з цибулею в банках і після остигання ставимо в холодильник.

    Крок 7. Через дві доби буряк з цибулею промаринується і його можна подавати до столу, заправивши зеленню та кисломолочними продуктами.

    Крок 8 Для зимової консервації в глибоку каструлю налити воду, застелити дно рушником і поставити в неї банки з буряком. Вода в каструлі повинна бути не вище рівня плічок. Стерилізувати буряки протягом 15 хвилин півлітрові банки та 25 хвилин літрові.

    Крок 9. Потім банки герметично закупорити, поставити на кришки та накрити теплим покривалом до повного остигання.

    Крок 10. Зберігати мариновані з цибулею буряки в підвалі або іншому холодному місці. Смачних та вдалих заготовок!

    Маринований буряк з лимонною кислотою на зиму

    Варіанти маринування на зиму буряків із лимонною кислотою призначені тим, кому не подобається в заготовках специфічний присмак оцту. Сама по собі ця кислота є гарним і кориснішим консервантом, добре зберігає смак і насиченість кольору буряків. У цьому рецепті готуємо маринований буряк для гарніру до м'ясних і рибних страв і доповнимо його часником.

    Час приготування: 2 години.

    Час приготування: 20 хвилин.

    Порції: 2 л.

    Складові:

    • Буряк – 1 кг.
    • Часник – до смаку.
    • Вода – 1 л.
    • Сіль – 2 ч. л.
    • Цукор – 2 ст.
    • Лимонна кислота – 1 год.
    • Олія – 100 мл.

    Процес приготування:

    Крок 1. Насамперед готуємо, згідно з рецептом, буряки, часник та спеції. Буряки добре промиваємо і протягом години відварюємо до готовності. Часник (кількість визначаємо на свій смак) чистимо від лушпиння.

    Крок 2. Зварений буряк охолоджуємо в холодній воді, очищаємо від шкірки і видаляємо кінчики. Банки та кришки стерилізуємо будь-яким способом.

    Крок 3. Підготовлені буряки нарізаємо середніми кубиками і розкладаємо по банках і поверх кладемо очищений часник. У кожну банку насипаємо по одній чайній ложці солі та одній столовій ложці цукру. Потім наливаємо олію.

    Крок 4. Кип'ятимо чисту воду та окропом заливаємо буряки в банках, заповнюючи їх до самого верху.

    Крок 5. Банки прикриваємо кришками та готуємо велику каструлю для стерилізації.

    Крок 6. Буряк у банках ставимо в каструлю, дно якої встеляємо рушником, заливаємо водою до рівня плічок банок і стерилізуємо протягом 20 хвилин від початку кипіння води в каструлі. Потім мариновані буряки з лимонною кислотою герметично закупорюємо. Банки ставимо на кришки і накриваємо до повного остигання будь-якою «шубою». Такі буряки добре зберігаються і в умовах квартири. Смачних та вдалих заготовок!

    Буряк у маринаді з часником

    Буряк з часником відмінно поєднуються смаком і на основі цього тандему готуються різні страви, а в цьому рецепті вам пропонується замаринувати буряк у маринаді з часником, і маринад доповнимо цибулею та прянощами. Цей варіант застосовується для швидкого маринування буряків, але при зберіганні в холодильнику заготовка не втрачає своїх смакових якостей і до зими. Готуємо без стерилізації.

    Час приготування: 1 година 30 хвилин.

    Час приготування: 20 хвилин.

    Порція: 750 мл.

    Складові:

    • Буряк – 600 гр.
    • Кмин – 2 ст.л.

    Для маринаду:

    • Вода – 350–400 мл.
    • Овочевий кубик для бульйону – 1 шт.
    • Часник – 2 зубки.
    • Цибуля – 2 шт.
    • Сіль за смаком.
    • Цукор – 3 ст.
    • Зерна гірчиці – 1 год.
    • Оцет 9% – 100мл.

    Процес приготування:

    Крок 1. У каструлі ставимо для кип'ятіння чисту воду, в якій варитимемо буряк. Одночасно стерилізуємо в мікрохвильовій печі банку для заготівлі.

    Крок 2. Буряки добре промиваємо під проточною водою і кладемо в окріп. Насипаємо до буряків столову ложку кмину із сіллю за смаком і варимо коренеплід протягом 45 хвилин від початку кипіння під прикритою кришкою та на невеликому вогні.

    Крок 3. Зварений буряк остудити в холодній воді, очищати від шкірки і нарізати шматочками довільної форми.

    Крок 4. Очищаємо від лушпиння часникові зубки та цибулини. Цибулю нарізаємо тонкими кільцями, а часник слайсами.

    Крок 5. Для маринаду кип'ятимо в іншій каструлі 350-400 мл чистої води, розчиняємо в ній бульйонний овочевий кубик. Потім у маринад насипаємо сіль із цукром, наливаємо оцет і кладемо зерна гірчиці з рештою кмину.

    Крок 6. Після повторного закипання маринаду кладемо нарізку часнику з цибулею і варимо маринад протягом хвилини.

    Крок 7. Потім у маринад перекладаємо нарізку буряка, перемішуємо та варимо буряк на невеликому вогні кілька хвилин. Буряк із цибулею та часником перекладаємо шумівкою в стерильну банку.

    Крок 8. Маринад втретє доводимо до кипіння, переливаємо його в банку і щільно закриваємо кришкою. Буряк у маринаді з часником охолоджуємо до кімнатної температури та ставимо на зберігання в холодильник. Для маринування буряків потрібно три дні. Смачних та вдалих заготовок!

    Буряк у маринаді з хріном на зиму

    Варіант буряків із хроном відноситься до гострих закусок, гострота яких визначається пропорцією цих інгредієнтів. У цьому рецепті буряки та хрін готуємо в маринаді та зі стерилізацією, що дозволяє консервації зберігатися і в умовах квартири. Буряк із хроном беремо у співвідношенні 3:1.

    Час приготування: 1 година 30 хвилин.

    Час приготування: 20 хвилин.

    Порції: 1 л.

    Складові:

    • Буряк – 750 гр.
    • Хрін – 250 гр.

    Для маринаду:

    • Вода – 500 мл.
    • Сіль – 15 гр.
    • Цукор – 25 гр.
    • Оцет 9% – 100мл.

    Процес приготування:

    Крок 1. Буряки для цієї заготовки добре промити під проточною водою і відварити до повної готовності. Корінь хрону заздалегідь замочити і потім очистити від шкірки.

    Крок 2. Відварені буряки остудити, очистити від шкірки і натерти на середній тертці.

    Крок 3. Очищений корінь хрону подрібнити зручним і прийнятним для вас способом, що допоможуть зробити кухонні гаджети.

    Крок 4. Подрібнені буряки з хріном перекласти в окремий посуд і добре перемішати. Із вказаної в рецепті кількості води та спецій зварити маринад. Банки заздалегідь простерилізувати та прокип'ятити кришки.

    Крок 5. Буряк з хроном розкласти по стерильним банкам, залити маринадом і прикрити кришками. Потім банки протягом 15 хвилин і у великій каструлі простерилізують, як і звичайні домашні консервації. Мариновані буряки з хроном герметично закупорити, остудити і перенести на зберігання в темне прохолодне місце. Смачних та вдалих заготовок!

    Буряк маринований з гвоздикою в банках

    Буряк маринують у банках на зиму для різних цілей: салатів, вінегрету, холодних та гарячих борщів і просто для смачної закуски. У цьому рецепті приготуємо буряки в пряному маринаді, основною пряністю в якому може бути або одна гвоздика, або в суміші з чорним перцем і лавровим листом, що визначається смаком господині. Готуємо закуску з відвареного буряка та з пастеризацією.

    Час приготування: 1 година 30 хвилин.

    Час приготування: 20 хвилин.

    Порції: 2 л.

    Складові:

    • Буряк – 2 кг.

    Для маринаду:

    • Вода – 1 л.
    • Сіль – 1 ст.
    • Цукор – 1 ст.
    • Оцет 9% – 70 мл.

    Прянощі на півлітрову банку:

    • Гвоздика – 2 шт.
    • Лавровий лист – 1 шт.
    • Перець чорний горошок – 9 шт.
    • Перець запашний горошок – 2 шт.

    Процес приготування:

    Крок 1. Насамперед підготувати згідно рецепту, буряки та спеції з прянощами.

    Крок 2. Буряк очистити від залишків бадилля, промити під проточною водою і протягом однієї години відварити до м'якості.

    Крок 3. Зварені буряки остудити в холодній воді і акуратно очистити від шкірки.

    Крок 4. Півлітрові банки промити з содою і простерилізувати в мікрохвильовій печі.

    Крок 5. Закочувальні кришки просто прокип'ятити.

    Крок 6. На дно кожної банки покласти прянощі згідно з рецептом.

    Крок 7. Буряк нарізати шматочками довільної форми.

    Крок 8. Потім нарізку буряків розкласти по банках, залити окропом і, прикривши кришками, залишити на 10 хвилин.

    Крок 9. Після цього часу воду з банок перелити в каструлю, визначити її об'єм і доповнити до 1 літра чистою водою.

    Крок 10. У воді розчинити сіль із цукром, довести до кипіння, влити оцет і вогонь вимкнути.

    Крок 11. Гарячим маринадом залити буряки в банках і одразу герметично закупорити. Потім банки поставити на кришки, накрити «шубою» та залишити до повного остигання.

    Крок 12. Маринований буряк із гвоздикою в банках добре зберігається як у підвалі, так і до 6 місяців в умовах квартири. Смачних та вдалих заготовок!

    Маринований буряк з морквою на зиму

    Буряк з морквою консервують у різних видах: салатом, ікрою, заправкою для борщу і навіть соком, а в цьому рецепті ці овочі замаринуємо. Овочі вийдуть смачною закускою та доповненням до інших страв, адже маринуватимемо у пряному маринаді. Для неї підійдуть і некондиційні коренеплоди, дрібні та нерівні, тому що їх відварюватимемо і нарізатимемо. Рецепт простий та зручний для переробки великої кількості цих овочів. Співвідношення буряків та моркви може бути будь-яким.

    Час приготування: 1 година 30 хвилин.

    Час приготування: 20 хвилин.

    Порції: 1,5 л.

    Складові:

    • Буряк – 1 кг.
    • Морква – 1 кг.

    Для маринаду на 1,5 літра заготовки:

    • Вода – 1 ст.
    • Сіль – 15 гр.
    • Цукор – 30 гр.
    • Оцет 9% – 1 ст.
    • Гвоздика – 2 шт.
    • Лавровий лист – 1 шт.
    • Перець чорний горошок – 5 шт.
    • Перець запашний горошок – 2 шт.

    Процес приготування:

    Крок 1. Вибраний для заготівлі буряк з морквою добре промити під проточною водою і відварити до м'якості в каструлі або мультиварці, що буде швидше.

    Крок 2. Потім відварені овочі остудити в холодній воді та очистити від шкірки.

    Крок 3. Очищену моркву нарізати кухлями будь-якої товщини.

    Крок 4. Такими ж слайсами нарізати очищений буряк.

    Крок 5. В окремій каструлі зварити маринад із зазначеної в рецепті кількості води, солі, цукру та прянощів.

    Крок 6. Банки та кришки заздалегідь простерилізувати. У підготовлені банки компактно укласти нарізку буряка та моркви, заповнюючи банки до рівня плічок. Залити овочі гарячим маринадом та банки герметично закупорити кришками. Після остигання мариновані буряки з морквою поставити на зберігання або в холодний льох, або в холодильник. Вдалих та смачних заготовок!

    Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
    Коліжанка - жіночий інтернет-журнал