Курку можна готувати різними способами: смажити, тушкувати, готувати на грилі, на відкритому вогні, навіть коптити. Про останній метод приготування сьогодні і піде мова. Перед будь-яким приготуванням птицю потрібно замаринувати, інакше вона вийде жорсткою і сухою. Так, правильний маринад для копчення курки здатний пом’якшити м’ясні волокна, надати необхідний запах, наситити смаками. Рецепт маринаду – дуже простий, тому без зайвих слів – погнали готувати! 🙂
Маринад для копчення курки в домашніх умовах
Спочатку хотілося б відзначити, що маринади для курки холодного і гарячого копчення – нічим не відрізняються, по суті. Ми для Вас підготували простий, класичний рецепт, а потім ще розповімо, що можна додати в маринад. А поки давайте підготуємо необхідні продукти.
Інгредієнти:
На 2 тушки (по 1 кг кожна).
- очищена вода – 2 л;
- сіль – 2-2, 5 ст. л.;
- цукор – 1-2 ч. л.;
- лавровий лист – 3 шт.;
- гвоздика – 4 шт.;
- запашний перець – горошок) – 8 шт.;
- часник – 4-5 зубчиків;
- ялівцеві ягоди – 4 шт.;
- чебрець, чебрець – за смаком.
Як приготувати маринад для копчення курки?
Якщо якихось спецій у Вас немає – це не біда, можете їх не використовувати. Звичайно, краще використовувати всі інгредієнти з рецепта, тоді ви отримаєте повний повноцінний смак. Отже, швидкий покроковий рецепт маринаду для копчення буде виглядати наступним чином:
- Чисту воду вилити в каструлю, додати сіль, цукор, поставити на вогонь. Довести воду до кипіння.
- Поки вода закипає, очистіть часник і розріжте його уздовж на 4 частини.
- У киплячу воду додайте всі спеції: лавровий лист, гвоздику, запашний перець, нарізаний часник, чебрець, чебрець, ялівцеві ягоди. Все перемішайте.
- Каструлю накрийте кришкою, зменшіть вогонь, зробіть його трохи менше середнього. Прокип’ятіть воду зі спеціями хвилин 5-10. Потім розсіл потрібно зняти з вогню, остудити до кімнатної температури.
- Курячі тушки промити холодною водою, помістити в глибоку ємність, залити маринадом. Заготівлю помістити під прес таким чином, щоб тушки повністю були покриті розсолом, а гніт знаходився на курочці. Заготівлю в такому стані відправити в холодильник на 1-3 дні.
- Через необхідний час, курку дістати з маринаду, промокнути паперовими рушниками, можна залишити курку на протязі, щоб вони добре просохли (не менше 3-5 годин). Після тушку відправити в коптильню.
Ось і все. Розсіл для маринування курки для копчення повністю готовий. Це класична, якщо можна так сказати, варіація.
Уточнення на “всякий випадок”
Маринад виходить зовсім не солоний. До речі, якщо ви використовуєте домашніх (не магазинних) курей, кількість солі в маринаді краще відразу збільшити в 2-2, 5 рази (тобто 4-5 ст.л. солі на 2 л води).
Варіанти маринаду з додатковими інгредієнтами
В рецепті маринаду для копчення курки в коптильні, що вище, можна додавати додаткові інгредієнти на власний смак. Так, можна додати в маринад столову ложку (або 2) свіжовичавленого лимонного соку. Можна додати хмелі-сунелі, свіжий селера, кріп і петрушку. Можна навіть додати готову приправу для курки і куркуму, але варто враховувати, що в цьому випадку маринад буде «жовтим». 🙂 Колір обов’язково передасться курочці, що, до речі, додасть колір і готовому копченому продукту.
Ось такий Сьогодні вийшов простий і не хитромудрий рецепт. Маринад для копченої курочки обов’язковий до приготування, особливо, якщо ви любитель таких страв. А в коментарях поділіться, як ви зазвичай готуєте маринад для копченої курки. Що додаєте, які є фірмові секретики?
Ми підготували для Вас добірку маринадів для курки, яку можна приготувати вдома в духовці, або на сковороді.