Більшість людей знаходять задоволення, коли вони здатні бути найкращими у своїй галузі. Деякі навіть впевнено стверджують, що зосередження на роботі та витрата фізичної та розумової енергії виключно на кар’єрні цілі має бути єдиним способом досягнення успіху. Однак вони не згадують, що, щоб зробити це можливим, ви повинні сприймати інші аспекти свого життя як належне, особливо своє здоров’я.
Трудоголіки погоджуються, що вони проводять більший відсоток свого дня, дотримуючись термінів і побиваючи свої особисті рекорди щодо кількості годин, які вони проводять в офісі. Як би ідеально це не звучало, багато досліджень довели, що працювати більше, ніж те, що може ваше тіло, очевидно нездорово не тільки фізично, але й психічно та емоційно.
Тривожні знаки, які свідчать про перевтому
Як дізнаєтесь, чи занадто багато ви працюєте? Ці ознаки можуть допомогти вам розпізнати тривожні ознаки того, що вам не вдається знайти балансу між роботою та життям.
Щоб почуватися щасливим, потрібно докласти чимало зусиль.
Хоча є лише кілька незаперечних доказів того, що існує сильний зв’язок між перевтомою та депресією, дослідження 2012 року показало, як затримка в офісі занадто багато годин може спричинити серйозні депресивні епізоди у працівників середнього віку.
Почуття нещастя може бути нормальним для будь-кого, але часті випадки нещастя у людини є чіткою ознакою того, що розум і тіло говорять вам, що щось не так.
Знаки, які свідчать про вашу фізичну та емоційну втому:
- Найпростіші помилки вдома дратують вас.
Втрата спокою щодо найдрібніших речей, особливо вдома, є загальним сигналом того, що ви згораєте на роботі. Здебільшого співробітники не мають можливості висловитись і навіть скаржитися на проблеми, пов’язані з роботою, тому вони легко запалюються, як тільки повертаються додому.
- Ви стали менш впевненими в собі і більш тривожними.
На думку експертів з психології, більшість трудоголіків стають залежними від інших, як їх колеги та начальники, щоб визначити власну гідність. Через це параноя виникає щоразу, коли вони стикаються з вимогливими термінами та складними проектами, що єдиний спосіб врегулювати мозок – це працювати все активніше і наполегливіше, поки він не витратить всю свою енергію.
- Ви вважали алкоголь своїм найкращим другом.
На відміну від того, що люди вірять, випивка та вечірки після довгого і напруженого робочого дня можуть принести більше шкоди, ніж користі. Окрім впливу алкоголю на ваше здоров’я, чим більше часу ви проводите на вулиці, тим менше часу для того, щоб відпочити.
- Цей вічний головний біль.
Мігрень може бути ознакою перевтоми. Напруження очей від занадто сильного впливу екранів комп’ютерів на роботі може спричинити вічний головний біль, який може бути частим відвідувачем. Цей знак настільки поширений, що більшість робітників часто ігнорують або навіть вважають його частиною денної роботи.
- Ваші терміни “болять у грудях” буквально.
Важка робота може вбити вас – згідно з дослідженням, яке показало, що занадто багато годин роботи може призвести до серцевого нападу. Подробиці цього звіту стверджують, що робота в 11-годинну зміну збільшує ризик серцевої недостатності. Крім того, дослідження показало, що стрес відіграє важливу роль у розвитку цієї хвороби.
- Біль у шиї та спині – це вже частина вашого повсякденного життя.
Скільки разів ви думали зробити масаж після робочого дня в офісі? Болі в шиї і спині можуть здаватися менш серйозними і навіть вважаються частиною повсякденної роботи, але більшість людей сходяться на думці, що страждання від них викликало непродуктивні та болючі робочі дні.
- Ви використали всі свої лікарняні.
Привілей використовувати дні хвороби настільки втішні, що більшість людей думає брати лікарняні, навіть при найменших ознаках хвороби. Однак якщо ви використали свої лікарняні на справді серйозні проблеми зі здоров’ям, то знаєте, що пора щось з цим робити.
- Ви покладаєтесь на каву, яка допоможе вам витримати день.
Здоровий сон – це спати вісім годин на день, але для більшості робітників спати навіть лише шість годин щоночі – це привілей на мільйон доларів. Оскільки лягати спати пізно або взагалі не спати через роботу, нормалізована суспільством, ви з найбільшим задоволенням визнаєте, що кава – це чарівне зілля, яке змусить вас почуватись непереможними – і тривалими. Однак занадто багато кави може дати вам більше, ніж просто розширені зіниці.
- Ви перестали спілкуватися з друзями та родиною.
Здебільшого надмірна робота не лише впливає на ваше соціальне життя, але й напружує ваші стосунки з родиною та вашими друзями. Трудоголіки, як правило, ставлять пріоритети на роботі і сприймають проблеми сім’ї та стосунків як належне. Це справді самотньо на вершині.
- У вас коливається рівень апетиту.
Уявляєте, як ви відкусили улюблену страву і зрештою втратили інтерес до чогось, що раніше любили? На думку експертів, надмірна робота може бути однією з причин, через яку люди страждають від втрати апетиту. Що ще більше викликає занепокоєння, якщо людина нарешті втрачає інтерес їсти що-небудь навіть з порожнім шлунком. То як пройшла ваша обідня перерва?
- Ви схожі на когось, хто пережив апокаліпсис.
Стрес впливає на ваш зовнішній вигляд, а перевтома є його найпотужнішим пусковим механізмом. Подивіться на себе в дзеркало і подумайте про побачене. Подивіться на ці втомлені очі та мішки під очима. Що станеться з цими зморшками, якщо ви виспитеся і нарешті зробите тривалу та розслаблюючу перерву в роботі?
Люди, які вважають, що успіх залежить від кількості годин, які вони проводять в офісі, мають рацію. Однак людський організм не призначений для тривалого фізичного та розумового використання. До того ж, занадто велика праця спричиняє у нас лише хвороби, які можуть вплинути на нашу продуктивність. Отже, не позбавляйте себе омолоджуючих канікул. Товстий банківський рахунок із виплати за надурочний час вражає, але здоровіший розум і тіло завжди повинні бути на першому місці.
Тож бережіть своє здоров’я, бо це те, що за гроші не купите ніколи!