Полум’яний салют, товариші квітникарі! Сьогодні на порядку денному-прискорення темпів зростання розсади петунії. Яка так часто засмучує власника тим, що сидить як укопана і неохоче випускає лист за листом. Але ж до літа-то залишилося зовсім недовго.
Хочете прискорити розвиток петунії? Полийте її розчинами, що дають”чарівний пендель”. Вони діють по-різному, але кожен здатний змусити розсаду швидше випускати нові листочки і бічні пагони.
Харчування, що дає речовини на “будівництво” кущистої розсади
Для чого потрібно: Петунія-рослина, здатне розвиватися зі швидкістю бігу гепарда. Але на зелений марафон розсада щогодини поглинає з землі поживні речовини. Немає харчування-зростання зупиняється, листя бліднуть і дрібнішають.
- Комплексні мінеральні добрива з мікроелементами “універсальне” (наприклад, з формулою NPK 20:20:20). Використовувати по інструкції.
- Якщо багато коренів, а зелені немає – обприскуй азотним добривом по листу. Наприклад, кальцієвою селітрою або комплексним мінеральним добривом для декоративно-листяних.
- Якщо поради підгодовувати “хімією” викликають відторгнення, зроби розчин дріжджів. Це не харчування. Але дріжджові грибки швидше переробляють грунт в поживні речовини.
Розчин дріжджовий підгодівлі – вміст пакетика 1 г (третина чайної ложки) + 1 столова ложка цукру +1 л води наполягають вночі в найтеплішому місці будинку. Наприклад, можна підсунути банку ближче в батареї опалення. Вранці прокинулися, потягнулися і розвели настій дріжджів ще раз. Так, щоб вийшло десь 1 до 5.
Додамо крапельку лимонного соку
Ніщо не ображає петунію так, як лужна земля. Полив водопровідною водою зазвичай веде саме до такої неприємної метаморфози з грунтом, навіть якщо спочатку його pH був прийнятним. Як результат-повна нездатність засвоювати з грунту поживні речовини і пригнічений ріст.
Найпростіший і ефективний спосіб зробити грунт слабокислою – додавати в воду для поливу 1-2 краплі лимона на 1 літр.
Але, якщо грунт під петунією вже покрився цим ось мерзенним білим нальотом з вишуканими вкрапленнями іржі – без пересадки в свіжий грунт не обійтися.
Шліфуємо бурштиновою кислотою
Хоча багато хто вважає полив бурштиновою кислотою Бабкіним методом, проведений агрономами експеримент показав: обробка збільшує інтенсивність фотосинтезу. І саме продукти цього процесу, що виробляються в листі природним чином, заткнуть за пояс будь-яку з підгодівлі.
Так чому ж, дорогі громадяни, не скористатися цією властивістю та не полити засумувала петунію розчином бурштинової кислоти. 1 подрібнена таблетка на 1 л.краще спочатку розчинити порошок в невеликій кількості теплої води, а потім влити у воду для поливу.