Мої помилки, через які фікус скручував листя. І що я роблю зараз, щоб його крона розкішно виглядала
Фікус завжди для мене був якоюсь загадковою рослиною – я її навіть трохи боялася. Знаєте, всі ці прикмети, що фікус — мужегон і таке інше. Довго не могла знайти підхід, він не хотів рости, скручував листя і я вже хотіла його позбутися, але дала останній шанс. Розповім, чому я полюбила цю квітку і як тепер її доглядаю.
Важливо! Фікус каучуконосний родом із вологої та теплої Індії, тому йому важливо забезпечити комфортні умови для життя. Фікус не переносить сухого повітря та холодів, а також короткого зимового світлового дня.
Які помилки в догляді я робила через незнання і до чого це призвело:
- Занадто мало поливати квітку, або влаштовувати в горщику болото, заливаючи його. При некомфортному режимі поливу фікус може висушувати листя. Влітку земля в горщику має бути помірно вологою і ніколи не пересихати повністю. Просто зануріть у ґрунт дерев’яну шпажку, і якщо до неї прилипла земля, значить поливати ще рано. Вода не повинна застоюватись у піддоні. Взимку полив можна зменшити, але допускати пересихання земляної грудки не можна. Молоді рослини поливайте 1 раз на 2 дні.
- Мало сонячного світла. Спочатку я розмістила його в кутку кімнати, де світла від вікна майже не потрапляла. Мені так було зручно, а ось рослині – ні. Фікуси не ростуть у темряві. Без сонця або в півтіні фікуси тягнуться, відрощуючи негарні та кволі пагони. Тому сміливо ставте його ближче до сонця, щоб він ріс яскравим та красивим. Іноді можна повертати горщик, щоб квітка не схилялася в один бік.
- Переміщення з місця на місце та протяги. Мені взагалі властиві часті перестановки в будинку (привіт моєму чоловікові, якому доводиться активно брати в них участь). Не люблю те саме. А ось фікуси звикають до одного місця, орієнтуючись на сонце, тому якщо їх часто переставляти, вони припиняють рости. Протяги згубні для більшості фікусів – вони скидають листя при найменшому подиху холодного вітерцю.
- Нестача або надлишок добрив. Перегодовування або нестача поживних речовин призводить до скручування листя та його опадання. Це вже є почуття міри, а раніше все хотілося «допомогу» своїй рослині добривом, особливо, якщо він почувається неважливо. Удобрюйте правильно і тільки підгодівлями для фікусів – в них оптимальна концентрація корисних речовин. Я підгодовую свій фікус 2 рази на місяць, починаючи з березня та по середину вересня, тобто весь теплий сезон. Взимку підживлення рослині не потрібні, оскільки світловий день невеликий, зростання квітки знижується.
Для того щоб фікус відчував себе відмінно і нарощував жирне зелене листя, його необхідно обприскувати, особливо взимку, коли повітря сушить опалення. Я влаштовую моєму красеню справжній душ – у ванній поливаю з лійки теплою водою.
Важливо! Після водних процедур не забувайте витирати листя ганчірочкою, інакше влітку вони згорять на сонці.
Можна обприскувати квітку з пульверизатора. Якщо ви не витерли листя і на них утворилися білі розлучення від води, усунути їх можна водою з лимонною кислотою.
За фікусом легко доглядати, якщо дотримуватися цих нескладних правил.
А ви вирощуєте фікуси? Чи є секрети догляду за ними?
Усього Вам доброго, і дякую, що виявили інтерес до моєї статті!