Чому батареї знизу холодні: можливі причини, рішення

Іноді користувач системи опалення під час її експлуатації стикається з цікавим моментом. Температура верху радіатора починає значно відрізнятися від температури в його нижній зоні. Для того щоб з’ясувати причину чому батареї знизу холодні, а зверху тепліші, ми розберемо механізм роботи радіатора.

Чому батареї знизу холодні: можливі причини, рішення
Чому батареї знизу холодні: можливі причини, рішення

У радіатор надходить нагрітий до певної температури теплоносій. Теплоносій, протікаючи через радіатор, поступово остигає і йде з радіатора охолодженим до певного значення. Чим повільніше протікає теплоносій через радіатор, тим більше різниця температур між верхом радіатора і його низом, так як теплоносій встигає більше охолонути за рахунок тепловіддачі радіатора.

Причин великої різниці температур між верхом і низом в радіаторі опалення може бути кілька.

Якщо радіатор так працює спочатку

  1. Радіатор з самого початку неправильно підібраний. Наприклад, розмір радіатора значно перевищує розрахунковий, і його підвищена тепловіддача занадто швидко охолоджує теплоносій.
  2. Неправильно розраховано гідравлічний опір гілки трубопроводів і запірних клапанів ведуча від котла до радіатора.
  3. Не відрегульовано гідравлічний опір системи опалення в цілому і кожного опалювального приладу зокрема.
  4. Неправильно підібраний циркуляційний насос, який повинен забезпечити необхідний (розрахунковий) витрата теплоносія через кожен радіатор системи опалення
  5. Завужені діаметри трубопроводів при монтажі.

Радіатор почав так працювати недавно

  1. Поява забруднень, як в радіаторі, так і в трубопроводах, що ведуть від котла до радіатора. Внаслідок чого зменшується витрата теплоносія через радіатор.
  2. Зниження / зміна продуктивності циркуляційного насоса. Тобто сам насос, може працювати не на повну.
  3. Вихід з ладу (закисання) регулюючих клапанів на радіаторі. Наприклад, термостатичні клапани з термоголовками часто цим грішать.
  4. Зміна теплових втрат приміщення в більшу сторону і як наслідок радіатор не може їх компенсувати.
  5. Зробили вітражні вікна, теплові втрати збільшилися.

Погано це чи добре?

Радіатор опалення підбирається проектувальником виходячи з декількох параметрів.

  1. Радіатор повинен забезпечити необхідну тепловіддачу, яка повинна повністю компенсувати теплові втрати приміщення
  2. Теплоносій в радіаторі повинен остигати в певній межі. Це пов’язано з вимогами до системи опалення для нормальної експлуатації котла. Різниця (ΔT) між температурою трубопроводу, що подає і зворотного не повинна перевищувати 20 – 30 град С.
  3. Швидкість теплоносія в радіаторі не повинна перевищувати певної межі, щоб уникнути утворення шуму в опалювальному приладі.

Якщо ви спостерігаєте значну різницю між температурою верхньої частини радіатора і нижньої це може бути сигналом того що ваша система опалення працює не штатно. Радіатор може не забезпечувати необхідну теплову потужність.

При великій ΔT в котлі може почати утворюватися конденсат, який в свою чергу може привести до передчасного виходу котла з ладу.

Відео: причини, та рішення

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал