Прикмети на Великдень і Страсний тиждень на здоров’я, гроші, заміжжя

Великдень – одне з найважливіших свят у православних. Для них цей день знаменував особливий зв’язок з Богом, все, що траплялося – послання вищих сил. Так і почали з’являтися прикмети на Великдень.

Прикмети на Великдень і Страсний тиждень на здоров'я, гроші, заміжжя

Прикмети на Страсний тиждень 2021: вчення предків

Великдень, відзначався в День весняного рівнодення. По ньому визначали майбутнє: погоду, урожай, долю. Свято було веселим, щедрим на частування. Точні прикмети древніх допомагали всюди.

Прикмети про погоду

Люди завжди намагалися помічати погодні явища. Їх старання не були марними: багатовікові спостереження за погодою є багатий матеріал для вдалого врожаю, планування подорожей.

  • Сонячний, ясний теплий день на Великдень – спекотне літо,
  • Небо затягнуте хмарами – літо буде холодним і посушливим, гарного врожаю чекати не доведеться,
  • Зоряне небо – заморозки ще не пішли, зима пручається,
  • Земля очистилася від снігу повністю – багатий урожай,
  • Проливні дощі на Страсному тижні – заможний рік,
  • Гроза в святкові дні – суха, пізня осінь,
  • Яскравий, різнобарвний захід – щасливий рік,
  • Якщо святковий день виявився морозним і сніжним – це прекрасно, адже це означає, що буде хороший урожай.
  • Йде сніг у неділю? Вітаємо, літо буде теплим і сонячним, а урожай ситним.
  • У вівторок Страсного тижня дивляться на вітер: південний – до успіху і благополуччя в родині, східний – до народження дітей, західний – до поганих новин, північний – до хвороб.

Прикмети для діточок, народжених в Страсний тиждень

Народження дітей яскрава подія. Всім хочеться, щоб новий дитина росла міцною і розумною, радувала батьків.

  • Якщо малюк з’явився на світ в Світле Воскресіння, то йому відкриті всі дороги в світ популярності, як мінімум, серед своїх друзів вже точно.
  • Ще одна прикмета говорить про те, що дитина, якій пощастило народитися в ці світлі дні, буде наділена міцним здоров’ям, непробивним імунітетом.
  • А ось народжені в Страсну п’ятницю навпаки, буде кволим і хворобливим. Старі люди казали, що якщо дитинча, що народився в цей день переживе однорічний кордон, стане загартованою.
  • Якщо дитина народжувалася в полудень неділі в «сорочці», йому пророкували велику долю. Вважалося, що такі діти можуть змінити навіть хід історії.

Народні прикмети для незаміжніх дівчат і жінок

Засиджуватися в дівках – нічого хорошого. Дівчата ревно і трепетно ​​ставилися до питання шлюбу і сім’ї. Вдале заміжжя – це благополуччя, здоров’я, процвітання. Звичайно, на цей момент має дуже багато прикмет. Щоб вийти заміж, дівчата примічали багато:

  1. Якщо красуня забила лікоть в дні страсного тижня, вона обов’язково зустріне свого судженого.
  2. Якщо у дівчини напередодні Воскресіння засвербіли губи – це ознака того, що незабаром вони обов’язково відчують солодкий, що запам’ятовується поцілунок.
  3. Якщо у дівчини в дні служби зачешется брова – сміливо можна чекати романтичну зустріч.
  4. Якщо дівчина почує спів зозулі – її майбутній шлюб увінчається успіхом.
  5. У цей тиждень не можна торкатися і брати сіль – долоні будуть пітними і холодними, як у жаби. А якому молодцу такі дотики сподобаються?
  6. Комаха потрапило в святкове блюдо – свати на порозі, та весілля швидке.
  7. Почути зозулю – швидке весілля, та вдале заміжжя.
  8. Каркання ворони – до розставання з коханою.
  9. Цілуватися на порозі – до розриву відносин.
  10. Поцілунок під кроною дерева – благополуччя і щастя в сімейному житті.

Прикмети для сім’ї

Сім’я – це основа основ. Це надійний тил, підтримка. Міцна та дружна сім’я завжди бажана. Тому в цей світлий тиждень намагалися помічати багато моментів, які вказують на те, як правильно будувати сімейний уклад і зберігати домашнє вогнище.

  • Віск від догорілих свічок ні в якому разі не викидали. Їх весь рік зберігали до нового свята. Так будинок оберігали від пожежі
  • Молода, новоспечена сім’я, обов’язково випікала церковною свічкою хрест на одвірку. Так сім’ю берегли від невезіння, негараздів, сварок і чужого впливу,
  • Для поповнення в родині пекли окрему паску, ставили на стіл і примовляли: «Для діточок». Після трапези цю паску віддавали пташкам.

Щоб гроші водилися

Любов – любов’ю. А їсти завжди хочеться. Та й обновки членам сім’ї, так будинок міцний. А господарство? Курочки, скотина, город … Це вимагає чималих фінансових витрат. Але гроші відіграють важливу роль в житті будь-якого з моменту їх появи. Так ось для того, щоб в будинку гроші текли рікою, дотримувалися і примічали певні моменти.

  • Ні в якому разі не можна виносити сміття з дому в Світле Воскресіння – разом зі сміттям піде і достаток.
  • Крихітки після святкового обіду потрібно віддати пташкам
  • Під час служби не можна брати або давати гроші в борг – це до фінансових збитків.
  • Щоб в будинку рясно водилися гроші, прибираючи, поверхні потрібно мити за годинниковою стрілкою.
  • На церковну службу необхідно йти всім разом. По дорозі обов’язково роздати милостиню, обдарувати фарбованим яйцем і паскою. Повернувшись додому, господиня повинна погодувати всіх.
  • Щоб гроші водилися, є така великодня традиція. Потрібно приготувати Четвергову сіль і насипати трохи її в гаманець. Ще в давнину використовувалися змови на чистий четвер.

Прикмети для здоров’я

Здоров’ю завжди приділялося багато уваги. Якщо не буде здоров’я – піде благополуччя з дому.

  • У тих, хто на Страсному тижні буде активно дзвонити в дзвіночки, весь рік буде міцне здоров’я.
  • Всі недуги зникнуть із людини, якщо він вмиється чистою водою зі струмка.
  • Якщо в святковий тиждень уві сні прийшов померлий родич – це знак, що в цьому році сім’ю обійдуть стороною недуги, і всі залишаться живі
  • У Великдень всім, а особливо діткам, треба постояти на сокирі. Тоді всі хвороби підуть.

Що можна, а що не можна робити на Великдень?

Під час свята не повинно бути негативу, болю, гіркоти, смутку, тільки позитив, щастя і радість.

В святкові дні, а особливо на Страсному тижні, категорично заборонено лаятися, сваритися, ображати і ображатися, не можна з’ясовувати відносини, перебувати в розладі, скаржитися на проблеми, тим більше псувати настрій іншим. Кожному з нас під силу уникнути скандалів. Для цього достатньо знаходити компроміси, уникати неприємних тем, допомагати іншим, дарувати посмішки і отримувати їх в обмін.

В дні свята можна і навіть потрібно сходити до церкви, зустрітися з друзями, виконати разом сімейні традиції, що прекрасно зблизить членів сім’ї і створить теплу атмосферу. Творіть добро по відношенню до оточуючих, робіть світлі, хороші вчинки, допомагайте нужденним, простягніть руку допомоги тим, кому це потрібно. А старі прикмети на Великдень, зібрані з покоління в покоління, допоможуть в здійсненні заповітних бажань.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал