Що робити, щоб розсада помідорів росла товстенькою і кремезною?

Практично кожен городник вирощує томати, і у всіх є свої способи, тонкощі і секрети догляду за ними. Але, як не крути, цей шлях завжди починається з вирощування розсади. І саме на цьому етапі багато хто стикається з проблемами.

Справа в тому, що в домашніх умовах молоді томати дуже схильні до витягування. А в такому вигляді їх вкрай складно утримувати. До того ж, пересаджувати такі томати на постійне місце буде досить проблематично: довгий стовбур можна легко зламати при заглибленні, а це може позначитися на швидкості адаптації рослини до нового місця.

У цій статті я розповім, як потрібно доглядати за розсадою томатів, щоб вона росла міцною, кремезною і не витягувалася. Є кілька дуже простих правил, які допоможуть цього домогтися.

Що робити, щоб розсада помідорів росла товстенькою і кремезною?

1. Вибір сорту

Як не дивно, багато що залежить від самого сорту томатів. Якщо ви хочете без зайвого клопоту отримати кремезну і товстеньку розсаду, то можете просто відразу вибирати супердетермінантні або Штамбові сорти томатів. Вони спочатку сильно обмежені в зростанні, тому і на етапі розсади теж не будуть занадто активно рости вгору.

Якщо ж ви виберете інші сорти, то доведеться зробити додаткові зусилля для того, щоб отримати хорошу і приземкувату розсаду томатів.

2. Низький посів

Перше, про що потрібно подбати при посіві індетермінантних або детермінантних сортів томатів, — це висота посіву насіння і можливість додаткового підсипання грунту в міру зростання розсади.

У домашніх умовах розсада томатів буде витягуватися з дуже високою часткою ймовірності, тому краще заздалегідь до цього підготуватися і залишити в ємності вільне місце.

Я, наприклад, зазвичай сію насіння томатів десь посередині глибини ємності, а потім у міру росту рослин просто підсипаю свіжий грунт. Завдяки цьому розсада завжди виглядає презентабельно і прекрасно себе почуває. Звичайно, чим вище ємність для розсади, тим довше можна буде містити в ній томати, регулярно підсипаючи грунт.

3. Освітлення

Якщо ви хочете зовсім звести до мінімуму ризики витягування, то обов’язково подбайте про те, щоб розсаді вистачало освітлення. А в умовах короткого світлового дня це можна зробити тільки за допомогою фітолампи. Головне, щоб вона була досить потужна і перебувала не дуже високо над рослинами.

Як показує мій досвід, без такого досвічування не обійтися, навіть якщо розсада росте на сонячному підвіконні. Їй просто не вистачає тривалості весняного світлового дня, і вона гарантовано починає витягуватися. Тому зараз томати у мене ростуть тільки під фітолампою (мінімум по 12 годин на день).

4. Температура повітря

Ще один важливий момент-це температура повітря в приміщенні, де росте розсада томатів. Чим вище температура повітря, тим більше світла потрібно розсаді. І якщо його сильно не вистачає, то вона починає не просто витягуватися, а цілком може почати навіть закручуватися.

Тому якщо у вас все-таки немає хорошої досвітки, то потрібно помістити розсаду на підвіконня або хоча б відставити якнайдалі від батареї опалення. Тоді витягування розсади можна помітно скоротити.

5. Підгодівля

А ось з підгодівлею все не так однозначно. Багато хто бачить, що розсада починає витягуватися і вважають, що це відбувається через нестачу харчування. Однак у більшості випадків це не так. Як я вже пояснила вище, у всьому, як правило, винна нестача світла.

Тому не варто екстрено вносити великі дози підгодівлі, щоб розсада стала відчувати себе краще. Швидше за все, це спрацює у зворотний бік і тільки погіршить стан розсади. Давати підгодівлю варто тільки тоді, коли ви бачите явні проблеми з пігментом листя: наприклад, вони стали занадто блідими або почали жовтіти.

Отже, резюмуючи все вище сказане, можна зробити наступні висновки. Щоб розсада томатів росла міцною і кремезною, потрібно посіяти її якомога нижче і забезпечити баланс між температурою повітря в приміщенні і освітленням. Як бачите, в цьому немає нічого складного 😉

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал