Коли мої фікуси втрачали декоративність, я обрізала їм верхівки, і бічні пагони починали зростати. Але, як показала практика, цей спосіб працює не завжди. Начебто і догляд хороший, і світла вистачає, але ті фікуси, яким багато років, не хочуть давати пагони, а витягуються вгору.
Нещодавно я дізналася цікавий спосіб, за допомогою якого можна змусити фікус розгалужуватися. Напевно, багато хто з вас чув про нього, адже метод, як виявилося, далеко не новий. Полягає він у використанні цитокінінової пасти. Вирішила поділитись з вами моїм досвідом застосування цього засобу.
Цитокінінова паста – досить потужний гормональний стимулятор росту рослин.
Він будить сплячі нирки, активує цвітіння. Мене більше зацікавила можливість стимулювати зростання бічних пагонів, щоб мої фікуси знову стали пухнастими. Тому я вирішила випробувати цей метод і купила пасту в інтернет-магазині.
На стовбурі фікуса я знайшла кілька сплячих бруньок, які з’явилися вже давно, але зростання так і не дали. Вибрала 2 найбільш сподобалися і акуратно нанесла на них цитокінінову пасту. Більше мазати не стала. Штучна стимуляція зростання – це стрес для рослини, тому я відмовилася від ідеї пробудити всі наявні нирки відразу.
Важливо! Стимуляцію краще проводити у активний період вегетації. Рослини в цей момент необхідне тепло, велика кількість яскравого розсіяного світла, тривалий світловий день.
Додатково фікус можна підгодувати мінеральним складом. Якщо нирки приховані під шкіркою стовбура, що одеревіло, їх рекомендую дуже акуратно звільнити, щоб намазати пасту саме на нирку.
Наносила пасту за допомогою звичайної зубочистки. Обробила її спиртовою серветкою, зняла шкірку зі сплячої нирки і злегка подряпнула нирку зубочисткою. Потім цією ж зубочисткою нанесла на бруньку невелику кількість пасти. Товщина шару приблизно міліметр. Зверніть увагу, паста обов’язково має потрапити на відкриту ділянку сплячої нирки.
Приблизно через 10 днів після обробки, я звернула увагу, що нирки стали набухати. Сусідка порадила обробити їх ще й епіном, що я й зробила. І ось минув уже місяць, обидві бруньки дали молоді пагони. Поки це дуже маленькі, тендітні й слабкі паростки, побачимо, що з них вийде далі. Періодично ділитися з вами результатом мого міні-експерименту.
А чи ви користувалися властивістю цитокінінової пасти? Дивно, що за багато років свого квітництва, я про неї не знала, адже ефект справді очевидний. Прочитала, що можна з її допомогою стимулювати цвітіння орхідей, теж хочу спробувати, тому обов’язково повторю покупку та протестую її дію на інших своїх рослинах.