Догляд за алоказіями: корисні поради, які помилки в догляді ми допускаємо

Ледве не відмовилася від непоказної напівзасохлої алоказії, але змогла допомогти їй перетворитися на красуню з шикарним листям.

Іноді мені здається, що деякі мої рослини з іншої планети. І ця думка відноситься до алоказії – дуже цікава зі своїм характером і неземною красою. Я кілька років тому придбала цю тропічну капризницю — думала, що не впораюся з нею, але дізналася кілька хитрощів догляду за нею, і ми «подружилися». Мені алоказію, точніше те, що залишилося від неї, подруга віддала. Величезний горщик із землею і пара напівзасохлих листя. Я спочатку не хотіла брати, але листя таке цікаве було, що наважилася і не пошкодувала.

Удома я насилу витягла залишки коріння із землі, одразу викуповувала у фунгіциді. Вирішила все її пророщувати в кокосовому субстраті, він легший, ніж торф або проста земля. І дрібні цибулинки, які в горщику росли не стала викидати, теж устромила в кокоску — і пара штук проросла!

Для пересадки підібрала вазон відповідно до її кореневої.

Догляд за алоказіями: корисні поради, які помилки в догляді ми допускаємо

Проблема вирощування алоказії у нашому кліматі – ґрунт. Усі чомусь намагаються вибрати землю пожирніше, мало не чорнозем сиплять. А алоказії потрібно зовсім інше — щоб коріння дихало щохвилини. Тому кокоса з корою це прямо мастхев для алоказії та багатьох жителів тропіків.

За 2 роки, що вона в мене росте, я не натішуся – листя величезне, красиве, просто чудо! Мені казали, що вона шкідлива, примхлива — ну, не знаю, як на мене, звичайна рослина, до якої потрібний підхід.

Мені подруга сказала, що у ароїдних на одній рослині не буває багато листя. Як тільки вони випускають новий листочок, стару стразу починають відсушувати. І тому одночасно на алоказії не буває більше 2-х листків.

Я багато інформації про алоказію вивчила і зараз можу точно за своїм досвідом сказати, що 3-5 листів – це норма для цієї квітки. Більше він не потягне, навіть за ідеальних умов. Але не варто засмучуватися, це природа так передбачила. Якщо рослина почала відсушувати старий лист, то зачекайте, не поспішайте і не зрізайте його. Він повинен висохнути самостійно, інакше квітка погано зростатиме. І поки лист жовтіє, рослина забирає з нього всі накопичені поживні речовини – це теж плюс йому йде.

Для успішного вирощування алоказії раджу забезпечити гарну вологість. Щоб вона мала шикарне листя, я іноді ставлю її в неглибоку ємність з водою, коли бачу, що їй не вистачає зволоження від звичайного поливу.

Догляд за алоказіями: корисні поради, які помилки в догляді ми допускаємо

Буває так, що алоказія раптом відсушила все своє листя – вони пожовкли один за одним і відмерли. У цьому випадку квітку можна відправити на відпочинок. Тиждень не поливайте горщик і потім ставте в прохолодне місце, краще напівтемне. Чекайте приблизно 1 місяць. Поливати в цей час слід потроху, я набирала звичайний шприц 10 мл і без голки заливала воду прямо до коріння – їм багато не треба, тому що без листя випаровувати вологу рослині нічим. А потім діставайте горщик, ставте на яскраве світло і починайте поливати якомога більше — побачите, як ця тропічна капризниця одразу піде на зріст.

А у вас росте алоказія?

Дякую за увагу. Всього найкращого!

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал