Якого числа буде Великдень в 2024 році в Україні, як її відзначають?

Свято Великодня щороку чекають сотні тисяч християн. Завершальне Великий піст Світле Христове Воскресіння вважається головною подією церковного календаря. Воно знаменує собою перемогу Життя над Смертю.

Тому православні християни готуються до нього сорокаденним говінням. Щороку Світле Христове Воскресіння відзначається в різні дні. Його дата розраховується за місячно-сонячним календарем.

Багато православні християни вже зараз дізнаються, якого числа буде Великдень в 2024 році. Дізнаємося, на які дні випаде свято Христового Воскресіння у православних християн, католиків, євреїв і вірменів в наступному році, а також розглянемо список страв, які можна приготувати на Великдень.

Якого числа буде Великдень в 2024 році?

Свято Великодня у православних, католиків і євреїв завжди проходить в різні дні. У наступному році православні християни відзначатимуть Христове Воскресіння 5 травня.

Православна

kakogo chisla budet pasha v 2022 godu kak ee otmechajut db0b462

Як уже зазначалося вище, християни готуються до православної Пасхи в 2024 році 40 днів. Початок передує Масляний тиждень, іменована у віруючих людей. У ці сім днів в середу і п’ятницю немає поста, однак, забороняється куштувати м’ясні продукти.

Завершується Масляний тиждень Прощеною Воскресінням. На вечірній службі в цей день здійснюється особливий чин прощення. Священики і парафіяни просять один у одного пробачення, примиряються зі своїми близькими.

У перші чотири дні Великого посту в усіх храмах читається Великий Покаянний канон Андрія Критського. За ним згадуються події, описані в Новому і Старому Завіті. Зворушливі піснеспіви, що закінчуються словами: «Помилуй мя, Боже, помилуй мя», налаштовують православних християн на довгий сорокаденний шлях, під час якого вони повинні поститися не тільки тілесно, але й духовно: бути більш терпимими до своїх кривдників, допомагати нужденним, жити в світі з ближніми.

Кожна з семи тижнів Великого посту має свою особливу назву. Перша називається Торжеством Православ’я і присвячена перемозі православних християн над іконоборчою єрессю, друга присвячена святителю Григорію Палама, відомому своїм вченням про Фаворського світла. Третій тиждень називається Хрестопоклонну. Під час Всенощного пильнування православним християнам виносять для поклоніння Хрест, що нагадує про страждання Христа.

На четвертому тижні згадують великого Іоанна Лествичника, який трудився 43 роки на Синайській горі в постійних духовні подвиги. Цей великий християнський подвижник відомий також своєю книгою «Лествиця», яку читають постом.

П’ятий тиждень присвячена ще одній християнської подвижниці Марії Єгипетської, хто в боротьбі пустелі. Будучи великою грішницею Преподобна Марія змогла встати одного разу на праведний шлях і завдяки своєму покаяння знайти святість.

І, нарешті, в неділю, що передує Великодню, згадують Вхід Господній в Єрусалим, який має назву в Україні Вербною неділею. В цей день всі віруючі зустрічають за Святкової службою Спасителя з букетом верб в руках.

Останній тиждень посту іменується у православних християн Страсним. Кожен день присвячений якому-небудь події, що сталася в останні дні земного життя Христа. Прочани намагаються в ці святі дні відкласти всі свої справи і прийти на службу, щоб разом з Христом пройти цей скорботний шлях.

Суботнім ранком після Служби Божої починається освячення пасок і яєць, яке триває протягом усього дня. У суботу ввечері відбувається святкове Пасхальне Богослужіння, за яким православні християни вітають один одного радісними криками: «Христос Воскрес!».

У день Великодня прийнято христосуватися один з одним: вітати зі Святом, співати великодні пісні, битися яйцями, є паски. В Україні також свято Христового Воскресіння – найулюбленіший і довгоочікуваний, тому багато хто питає вже зараз, якого числа в Україні Великдень в 2024 році.

Католицька

kakogo chisla budet pasha v 2022 godu kak ee otmechajut b7a0ab3

Католики святкують Христове Воскресіння зазвичай за сім до православних християн . Така розбіжність в святкуванні пов’язано з календарями, якими користуються концесії. Якщо католицька церква звіряє дати за григоріанським календарем, то православні християни досі користуються юліанським. Великдень католицька в 2024 році припадає на 31 березня.

Як і у православних християн, католицький Великдень передує Великий піст. Представники помісної Римської церкви починають готуватися до свята за сім тижнів, в Попільну середу.

В цей день віруючим людям під час богослужіння наносять хресне знамення золою, яку освячують за службою. Священик звертається до прочан зі словами: «Покайтеся і віруйте в Євангеліє». Ці слова закликають віруючих покаятися в раніше скоєних гріхах, щоб з чистими серцевими намірами вступити у Великий піст.

Як і православні християни, в цей період католики намагаються приділяти особливо багато часу молитві та милостині. Якщо говорити про гастрономічною складовою посту, то у християн, які перебувають під заступництвом папи Римського, поділяються визначення «піст» і «не куштування м’ясних страв».

Утримуватися від м’ясних страв в ці дні необхідно тільки по п’ятницях. В Попільну середу і Страсну П’ятницю прочани постять строго.

Також католицький Великий піст має і вікові обмеження. Утримуватися від прийняття м’ясної їжі можуть віруючі, які досягли 14 років. Строгий піст дозволяється тримати тільки з 21 року і до 60 років.

Відзначати наступ Великодня католики починають вже з четверга. З цього дня і до вечора суботи в храмах служаться святкові служби. В ніч з суботи на неділю на церковному подвір’ї палять багаття. Від їх полум’я запалюється великодня свічка. Парафіяни обступають священика і запалюють свої свічки від великої пасхальної свічки. Отриманий в пасхальну ніч вогонь католики несуть в будинок.

Також в суботу все увірували в Христа люди можуть прийняти хрещення. У католиків цей день вважається особливим, тому увійти в лоно католицької церкви у Велику Суботу особливо почесно.

Всі під час посту католики не дзвонять у дзвони. На Великдень над церквою знову лунає дзвін, що сповіщає всім вірним про Христове Воскресіння. Віруючі люди розговляються за пишним столом, обмінюються один з одним яйцями.

Єврейська

kakogo chisla budet pasha v 2022 godu kak ee otmechajut aca98c7

Багато віруючих люди цікавляться, якого числа єврейська Пасха в 2024 році. Єврейська Пасха, звана Юдейський Песах, також пов’язана з подіями земного життя Спасителя.

Це свято відзначають навесні, в 14-й місяць нісана, з якого починається єврейський рік. Песах триває цілий тиждень. Святкування єврейського Великодня проходить по всій території Ізраїлю.

У 2024 році почало свята випадає на 21 квітня і триватиме аж до 29 числа. Саме слово песах перекладається з єврейського як «перестрибнути». Підставою для свята послужили події, що відбулися в далекій давнині під час життя пророка Мойсея. В одній з книг Старого Завіту під назвою «Вихід» розповідається про життя євреїв в Єгипті. Єврейський народ 400 років був в полоні у єгиптян.

Під проводом Мойсея богообраний народ залишає країну фараона Рамзеса Другого. Однак перед цим єгиптяни були покарані 10 стратами, кожна з яких була ознаменована великим лихом. Під час останньої кари Господь повбивав усіх єгипетських первістків. Після цього страшного покарання фараон погодився відпустити євреїв.

Події Старого Завіту тісно пов’язані з Новозавітній історією. Саме в цей день Христос зібрав Своїх учнів за Таємної Вечері.

У перший і останній день святкування єврейського Великодня заборонена важка робота. На стіл подають червоне вино і смачні наїдки. Однак в період свята забороняється вживати їжу, приготовлену шляхом бродіння. Таке обмеження пов’язане, знову ж таки, з старозавітними подіями.

Прагнучи швидше покинути свої житла в Єгипті, ізраїльтяни не взяли з собою навіть хліба і все 40 років мандрування харчувалися прісної манної, що посилається самим Господом.

Що приготувати на Великдень 2024?

Багато християн спантеличені питанням, що приготувати на Великдень у 2024 році. Традиційними великодніми стравами у православних християн є паска, паска і яйця. Крім них, господині часто балують рідних смачними салатами. Розглянемо найбільш відомі рецепти на Великдень у 2024 році пасок.

Класичні рецепти

kakogo chisla budet pasha v 2022 godu kak ee otmechajut 7a5fb2b

Для приготування класичного паски знадобляться наступні продукти:

  • молоко – 2 ст.;
  • борошно – 4 ст.;
  • цукор – 1 ст.;
  • дріжджі – 50 гр.;
  • родзинки – 1 ст.;
  • ванілін – 2 ст.л.;
  • сіль – 5 гр.;
  • вершкове масло – 250 гр.;
  • 12 яєць.

У підігріте молоко додати дріжджі. Опустити 2 ст. борошна, перемішати. Накрити опару сухим рушником і поставити біля батареї на 30 хвилин. Розтопити на сковорідці вершкове масло, розбити яйця відокремити жовтки від білків. У жовтки додати ванілін і цукор і ретельно розім’яти.

В піднялася опару додати масу і насипати сіль. Вилити топлене масло, висипати решту 2 ст. борошна і вимісити тісто. Залишити його на годину для підняття. Додати в тісто розмочений родзинки і знову залишити на півгодини.

Змастити форми для випічки і залити їх наполовину тістом. Відправити в духовку, розігріту до 180 градусів на 30-40 хвилин. Готові паски змастити рештою білками.

kakogo chisla budet pasha v 2022 godu kak ee otmechajut d125c3e

Щоб приготувати паску, необхідно придбати наступні продукти:

  • 1 кг сиру.;
  • вершкове масло – 250 гр.;
  • 5 яєць;
  • 1 стакан цукру;
  • 10 гр. ваніліну;
  • 2 ст. вершків;
  • горіхи, родзинки, цукати – за смаком.

В подрібнений блендером сир додати розтоплене вершкове масло, добре перемішати. Потім збити разом з цукром яйця і масу опустити в сир. Покласти ванілін і перемішати. Отриману суміш поставити на середній вогонь, довести до кипіння. Дочекатися, поки суміш загусне, зняти з плити і остудити.

У загусла сирну масу додати родзинки, подрібнені горіхи і цукати. Застелити форму двома шарами марлі і акуратно викласти суміш. Краї марлі загорнути наверх і покласти зверху вантаж.

Заповнену форму відправити в холодильник на 12 годин. Після цього вийняти паску, покласти на плоску тарілку і прикрасити.

Салати

Салати на Великдень у 2024 році, як і в інші роки, будуть одним з найулюбленіших страв. Особливо люблять господині подавати гостям «Гніздо глухаря».

kakogo chisla budet pasha v 2022 godu kak ee otmechajut 7f9da9b

Для того, щоб самостійно приготувати це смачне блюдо, знадобляться такі інгредієнти:

  1. Куряче філе – 200 гр.
  2. 4 яйця.
  3. 1 огірок.
  4. Банку консервованого горошку.
  5. 1 цибулина.
  6. 4 ст.л. плавленого сиру.
  7. 3 великих зубчики часнику.
  8. 4 варені картоплини.
  9. 3 ч.л. оцту.
  10. 20 гр. води.
  11. 3 великих листа салату.
  12. Олія, майонез, кріп – за смаком.

Дрібно нарізану цибулю заливають оцтом, розбавленим у воді і залишають маринуватися на 10 хвилин. Огірок і відварене в воді куряче філе нарізають невеликими кубиками. Яйця очищають від шкаралупи і відокремлюють жовток від білка. Білок нарізаються такими ж дрібними кубиками і додають до огірку і курці.

Жовтки розім’яти виделкою, додати до них кріп, тертий сир, дрібно нарізаний часник, майонез, сіль за смаком і перемішати. З отриманої маси скачати маленькі яєчка і прибрати в холодильник.

Розігріти на фритюрниці масло. Картоплю натерти на дрібній тертці і відправити на фритюрницю. Готову соломку викласти на рушник і почекати, поки стече масло. У миску опустити огірки, курку, яєчний білок, маринована цибуля і зелений горошок, заправити майонезом і посолити за смаком.

Викласти на плоскому блюді листя салату, акуратно розмістити по колу масу. Сформувати ще один зовнішній коло з смаженої картоплі, присипати салат свіжим кропом. Поверх кропу покласти яйця, виліплені з жовткової суміші.

Коли пекти паски?

kakogo chisla budet pasha v 2022 godu kak ee otmechajut 8cc459e

Багато віруючі християни задаються питанням, коли пекти паски на Великдень у 2024 році? Паски печуться на Страсний тиждень. Побожні господині намагаються приготувати головне пасхальне блюдо у Великий четвер, тому що наступний за ним Велику П’ятницю необхідно провести в спокої.

Віруючі люди починають ставити тісто після Божественної Літургії. За нею згадуються події Таємної Вечері. За доброю благочестивою традицією всі парафіяни намагаються в цей день причаститися Святих Христових Тайн.

Паски краще спекти до вечірньої служби, яка вважається однією з головних на Страсний Седмиці. Під час неї священнослужителі читають 12 Пристрасних Євангелій.
Коли фарбувати яйця

Яйця віруючі люди також фарбують в Чистий Четвер. Багато прочани вважають за краще займатися фарбуванням яєць в суботу, щоб вони були свіжими. Однак Велика субота так само, як і Страсна П’ятниця, пов’язана з важливими подіями в житті Спасителя.

В цей день Христос зійшов в пекло і вивів звідти всіх розкаялися грішників. Тому він названий у віруючих людей днем ​​спокою. Після Божественної літургії вже починають освячувати великодні харчів, тому благочестиві християни поспішають приготувати до цього часу всі страви.

Що не можна робити на Великдень?

Істинно віруючі люди ніколи не йдуть так званим прикметами на Великдень 2024. І все ж існує кілька правил, пов’язаних зі святкуванням Світлого Христового Воскресіння, яких прочанина намагаються дотримуватися.

Що ж можна робити на Великдень у 2024 році? На Великдень не прийнято прибирати в будинку. Всі домашні справи віруючі люди роблять до Великоднього богослужіння, щоб в сам Свято ніщо не заважало насолоджуватися духовною радістю.

Також на Великдень не працюють на землі. До святкування Воскресіння Христового православні християни примиряються зі своїми ближніми, щоб зустріти його з чистим серцем.

Віруючим людям слід також пам’ятати, що Великдень триває не один день, а цілих сорок, аж до свята Вознесіння Христового. І в усі ці дні люди обмінюються традиційними великодніми вітаннями: «Христос Воскрес! Воістину Воскрес!».

Привітання з Великоднем 2024

kakogo chisla budet pasha v 2022 godu kak ee otmechajut 3ba1d3a

Православні християни намагаються привітати з Великоднем особисто. Але якщо близька людина знаходиться в іншому місті, йому можна відправити повідомлення по ватсапу барвисту листівку: «З Великоднем 2024».

Крім звичних слів: «Зі Святом Світлого Великодня!» великодні привітання з Великоднем 2024 містити невеликі вірші з побажаннями духовної радості і миру в домі.

Православні християни називають Великдень Свят Свято і Торжество з Торжеств. В цей день Христос воскрес із мертвих і дарував кожному християнину вічне життя, яку він може успадковувати після смерті.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал