У цій статті я розповім про ключові правила поливу розсади солодкого перцю. Як завжди, їх я сформулювала зі свого особистого досвіду. Ця інформація напевно стане в нагоді багатьом городникам, адже зараз самий розпал розсадного сезону 😊
5 головних правил поливу розсади солодкого перцю
1. Температура води для поливу
Перець – це теплолюбна культура, тому він дуже різко реагує на перепади температури. І цю його особливість дуже важливо враховувати при поливі.
Поливати перець найкраще водою кімнатної температура, щоб різниця температур між ґрунтом і водою для поливу була мінімальною. Отримати таку воду дуже просто – достатньо налити води в лійку або пляшку і залишити її на пару годин. За цей час вода якраз стане кімнатної температури.
Полив холодною водою категорично протипоказаний молодим рослинам. Через Нього вони можуть серйозно затримуватися в рості і розвитку. Звичайно, від одного разу нічого страшного не буде. Але якщо ви систематично поливаєте такою водою розсаду перцю, то негативних наслідків буде не уникнути.
2. Частота поливу
Солодкий перець навіть у дорослому віці не любить перезволожений ґрунт. Що вже говорити про розсаду. Їй потрібен дуже помірний полив.
Справа в тому, що перець росте досить повільно, тому і вологи йому потрібно не дуже багато. А надлишки вологи в ґрунті з високої частки ймовірності приведуть до поширення цвілі і грибкових захворювань. Особливо, якщо ви заливаєте свою розсаду систематично.
Поливайте розсаду перцю виключно в міру просихання верхнього шару ґрунту. Як побачите, що ґрунт зверху сухий, можете сміливо поливати.
3. Обсяг поливу
З обсягами поливу справи йдуть точно так же, як з частотою. Чим менше будете наливати води в ґрунт, тим краще. Перший місяць взагалі можна обійтися без традиційного поливу з лійки і обмежитися збризкуванням ґрунту з пульверизатора. Так точно можна буде уникнути переливів.
4. Провітрювання
Ще один важливий момент, пов’язаний з вологістю ґрунту — це регулярні провітрювання розсади, якщо вона у вас росте в міні – тепличках або під іншими укриттями.
Кришку обов’язково потрібно знімати хоча б раз в день на 1-2 години, щоб зайва волога могла потроху випаровуватися. Якщо цього не робити, то може з’явитися цвіль або навіть “чорна ніжка”.
5. Полив перед пікіруванням
Перець не дуже добре переносить традиційну пікіровку, при якій коріння очищаються від ґрунту і підрізаються. Його зазвичай пересаджують в горщики побільше разом із земляною грудкою.
Щоб було зручніше витягти перчик разом із земляною грудкою, не пошкодивши при цьому коріння, найкраще припинити полив за пару днів до переїзду на нове місце. З підсушеного ґрунту набагато простіше витягувати рослини, ніж з вологого. Та й коріння в цьому випадку точно не пошкодяться під вагою ґрунту при перенесенні.