Не перший рік збираю малину відрами, частина собі, частина на продаж. Однак для цього важливий догляд за чагарниками і найкраще, робити це, з настанням весни.
Зміст
Особливість
Малина не вважається вибагливою, проте врожайність буде тільки на нейтральному і родючому ґрунті. Коріння сидять неглибоко і скопування з цієї причини не потрібно робити, щоб не нашкодити кущам.
Обрізка
З настанням весни відразу потрібно виконати огляд, видаляючи старі гілки. На стеблах часто з’являється галлиця, симптоми – потовщення на пагоні. Його потрібно видаляти, щоб зберегти посадки і робити обробку культури.
- Я залишаю 6-7 пагонів після обрізки. Це дає оптимальну вентиляцію, ніякої зайвого навантаження, сонце нормально надходить, кущ не хворіє. До першої бруньки зрізається верхня частина під ухилом.
- При появі бічних пагонів до 40 см, вони теж скорочуються в місці зростання, що дає розвиток і збільшення врожайності в рази.
- Бур’яни і листя необхідно завжди прибирати, а землю трохи рихлити.
Добриво
- Навесні, як тільки будуть бруньки, культурі потрібна аміачна селітра або інше азотисте добриво. Розводити засіб у відрі рідини, вливаючи всього 1 ст.л. добрива. Поливати навколо до 3 л на кущ.
- До добрива краще полити кущі водою, а після підгодівлі ґрунт притрусити золою. Досить ½ склянки з додаванням доломітового борошна. Для ефективності розсипати 2 ст.л. мінерально-органічного добрива навколо і розпушити землю. Коров’як теж підійде, використовувати 1: 10 у вигляді настою.
Мульчування і фунгіциди
- Останнє – мульчування навколо рослини компостом і перегноєм в рівних частинах, щоб зберігати вологу.
- 1% бордоська суміш потрібно для обробки самої малини і ґрунту. Це допоможе збирати малину відрами.