Як доглядати за малиною весною, щоб збирати по 4 кг з куща

Сьогодні я розповім про підгодівлю, обрізку і захист малини від шкідників, а також які помилки при догляді за малиною можуть привести до зменшення врожаю.

Як доглядати за малиною весною
Як доглядати за малиною весною

Помилка 1. Неправильна підгодівля

  1. Недосвідчені дачники беруться за підгодівлю відразу, як тільки зійде сніг, так як вважають, що рослина всю зиму голодувала і без підтримки їй не обійтися.
  2. Але ранньою весною ґрунт дуже вологий, а разом з талими водами вглиб йдуть і підгодівлі, якими ви заливаєте свої чагарники. У холодну температуру деякі добрива, наприклад, сечовина і фосфорні добрива, і зовсім не засвоюються рослиною в холодну погоду (+5…+ 10 градусів).
  3. Важливо дочекатися настання тепла і стійкої температури в +10…+14 градусів на вулиці, коли рослина повністю “прокинеться”, а коренева система почне вбирати всі добрива, які ми додаємо в ґрунт.
  4. Ось тоді відмінним варіантом стануть азотисті добрива, які допоможуть росту листя і гілок. Коли починається період цвітіння, азотисті добрива потрібно виключити з “раціону” малини, але додати калій і фосфор для активного зав’язування нових ягід.

Помилка 2. Обрізка малини

  1. Обрізати потрібно лише молоді пагони, які будуть плодоносити в наступному році. Точніше потрібно зберігати їх довжину в 80-90 см. і підрізати весною, або восени. Плодоносні гілки обрізати не потрібно, інакше ви втратите частину врожаю, а рослина отримає додаткові стрес, що позначиться на кількості врожаю протягом літнього сезону.
  2. Багато хто сподівається, що бічні пагони дадуть хороший урожай при обрізанні основної гілки, але не варто забувати, що на бічні пагони потребують більше харчування і часу для зростання, ніж на вже сформованому основному стеблу.

Помилка 3. Обробка кущів малини

  1. Обробка засобами від шкідників повинна проводитися до розкриття бруньок. Обробку мідним купоросом також краще провести, як можна раніше, так як після розкриття бруньок, може статися опік бруньок і молодих пагонів. Частина врожаю буде безслідно втрачена, а молоді пагони будуть рости вкрай повільно.
  2. Також не забувайте читати інструкції до кожного засобу від шкідників. Деякими з них не можна обприскувати вже зростаючі ягоди або квітки, так як вони можуть порушити процес цвітіння, або вбиратися в ягоди.

Ось такі, начебто, невеликі помилки, які можуть привести до поганої врожайності Вашої малини. Не робіть їх і насолоджуйтеся багатим і смачним урожаєм малини.

А які ще тонкощі вирощування малини Ви знаєте? Розкажіть в коментарях.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал