Весняна обробка малини для збору рясного врожаю влітку

Не перший рік збираю малину відрами, частина собі, частина на продаж. Однак для цього важливий догляд за чагарниками і найкраще, робити це, з настанням весни.

Весняна обробка малини для збору рясного врожаю влітку
Весняна обробка малини для збору рясного врожаю влітку

Особливість

Малина не вважається вибагливою, проте врожайність буде тільки на нейтральному і родючому ґрунті. Коріння сидять неглибоко і скопування з цієї причини не потрібно робити, щоб не нашкодити кущам.

Обрізка

З настанням весни відразу потрібно виконати огляд, видаляючи старі гілки. На стеблах часто з’являється галлиця, симптоми – потовщення на пагоні. Його потрібно видаляти, щоб зберегти посадки і робити обробку культури.

  1. Я залишаю 6-7 пагонів після обрізки. Це дає оптимальну вентиляцію, ніякої зайвого навантаження, сонце нормально надходить, кущ не хворіє. До першої бруньки зрізається верхня частина під ухилом.
  2. При появі бічних пагонів до 40 см, вони теж скорочуються в місці зростання, що дає розвиток і збільшення врожайності в рази.
  3. Бур’яни і листя необхідно завжди прибирати, а землю трохи рихлити.

Добриво

  1. Навесні, як тільки будуть бруньки, культурі потрібна аміачна селітра або інше азотисте добриво. Розводити засіб у відрі рідини, вливаючи всього 1 ст.л. добрива. Поливати навколо до 3 л на кущ.
  2. До добрива краще полити кущі водою, а після підгодівлі ґрунт притрусити золою. Досить ½ склянки з додаванням доломітового борошна. Для ефективності розсипати 2 ст.л. мінерально-органічного добрива навколо і розпушити землю. Коров’як теж підійде, використовувати 1: 10 у вигляді настою.

Мульчування і фунгіциди

  1. Останнє – мульчування навколо рослини компостом і перегноєм в рівних частинах, щоб зберігати вологу.
  2. 1% бордоська суміш потрібно для обробки самої малини і ґрунту. Це допоможе збирати малину відрами.
Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал