Варення із соснових шишок – це унікальний та екологічно чистий продукт, який можна приготувати в домашніх умовах. Він має неповторний аромат, вишуканий смак і яскраво виражені цілющі властивості. Таке варення швидко відновить сили, підвищить імунітет, поповнить організм цінними мікроелементами.
Як зварити варення із соснових шишок в домашніх умовах?
Результатом прогулянки лісом може стати найсмачніше варення з дарів лісу, а саме з соснових шишок, яке зможе радувати вас своїм ароматом та надзвичайним смаком цілий рік. Якщо ви хочете поповнити комори нестандартними солодощами та на перспективу здивувати гостей, саме час дізнатися, як це зробити.
Бажаємо приємного апетиту!
Варення з шишок сосни з кедровими горішками
Соснові шишки разом з кедровими горіхами – це ж скарбниця вітамінів, які доступні кожному. При цьому масло, що виділяється з горіхів, розбавить щільну текстуру джему, а золотисті зернятка нададуть варенню ще більш апетитний вигляд.
Час приготування: 30 хв.
Час приготування: 120 хв.
Складові:
- Шишки соснові – 1 кг.
- Горіх кедровий – 500 гр.
- Цукор-пісок – 1000 гр.
- Вода – 500 мл.
Процес приготування:
1. Зібрані шишки ретельно промиваємо у холодній воді. Після промиті соснові шишки заливаємо водою та варимо протягом 30 хвилин на маленькому вогні.
2. Через цей нетривалий час всипаємо цукор і варимо на тихому вогні приблизно 90 хвилин, постійно знімаючи з поверхні води піну, що утворилася.
3. Варення вже помітно загусає, цукровий сироп стає з кожною наступною хвилиною більш тягучим.
4. У цей час очищені кедрові горішки в цілісному вигляді обсмажуємо на сковороді без додавання олії, це зробить смак варення яскравішим і насиченішим. Горішки підсмажуємо доти, доки вони не набудуть золотистого приємного відтінку.
5. І на завершення приготування нашого варення засипаємо в каструлю золотисті горіхи, добре перемішуємо і доводимо вміст до кипіння. Найсмачніше варення у гарячому вигляді розливаємо по стерилізованих банках і накриваємо підготовленими кришками. Такий джем може зберігатися довгий час у прохолодному місці, якщо, звичайно, вам вдасться утриматися.
Смачного!
Домашнє варення із соснових шишок з лимоном
І тут цитрусові не могли залишитися осторонь і також внесли свій смачний внесок у створення цього варення. Їхня ніжна кислота переплітається з ароматом десерту з сосни. Якщо заплющити очі, можна будь-коли опинитися в літньому лісі.
Час приготування: 90 хв.
Час приготування: 14 год.
Складові:
- Шишки соснові – 1000 грн.
- Цукор-пісок – 1500 гр.
- Лимон – 1 шт.
- Вода – 2,5 л.
Процес приготування:
1. Всі шишки по можливості ретельно перебираємо та промиваємо у холодній воді. Також їх можна нетривалий час потримати в тазу з водою, щоб весь бруд відійшов. Після промиті соснові шишки заливаємо водою і варимо протягом 2,5-3 годин на невеликому вогні, іноді знімаючи з поверхні води піну.
2. Через цей час витягаємо шишки із соснового сиропу. Плоди шишок можуть знадобитися для подальшого використання як декор або з якоюсь іншою потребою, тому частину з них краще залишити.
3. А в каструлю з гарячим сиропом додаємо цукор і варимо до загусання та повного розчинення кристалів цукру протягом 80 хвилин, періодично помішуючи.
4. У цей час видавлюємо з частини лимона сік і за 10 хвилин до вимкнення сиропу заливаємо його в каструлю, після чого необхідно добре перемішати, щоб усі компоненти рівномірно розподілилися за об'ємом.
5. За бажанням шишки можна повернути назад у каструлю та поварити ще хвилин п'ять. Готове варення розливаємо по гарячим стерилізованим банкам і закочуємо стерилізованими кришками. Після цього заготовки покриваємо ковдрою і даємо спокій протягом 12 годин. Через цей час готове варення можна відразу подавати до сніданку або залишити в прохолодному місці для зберігання.
Бажаємо приємного чаювання!
Густе варення із зелених соснових шишок із медом
Очевидно, що варення з медом – подвійна користь. Але тут необхідно додати, що кожен сорт меду має різні смакові якості, а це дає додаткову творчу свободу для консервації соснових шишок та створення неповторних смакових букетів, що неодмінно підійде для експериментаторів.
Час приготування: 40 хв.
Час приготування: 120 хв.
Складові:
- Шишки соснові – 1000 грн.
- Цукор-пісок – 500 гр.
- Мед – 100 гр.
- Вода – 100 мл.
Процес приготування:
1. Всі лісові шишки, зібрані навесні, по можливості ретельно перебираємо, позбавляючись усього сміття.
2. І тільки потім промиваємо в холодній воді і залишаємо їх вимочувати в тазу з водою протягом доби, змінюючи воду кожні п'ять годин. За цей час від шишок відійде весь бруд, і вони стануть м'якшими.
3. Через цей час знову міняємо воду та відправляємо варитися шишки на маленькому вогні. Спочатку доводимо їх до кипіння і зливаємо воду, замінюючи її чистою, яку згодом знову доводимо до кипіння і продовжуємо варити протягом 30 хвилин.
4. Коли ці етапи пройдені, дістаємо всі гулі з каструлі, які додамо наприкінці приготування. А в очищений від шишок сироп додаємо цукор та мед, ретельно вимішуючи вміст. До того ж, не забуваємо знімати піну з поверхні сиропу.
5. Як тільки сироп стане тягучим, густим та схожим за консистенцією на мед, перекладаємо до нього в каструлю раніше використані шишки. Варимо ще протягом 15 хвилин, постійно помішуючи.
6. За час готування варення ми маємо встигнути підготувати банки, простерилізувавши їх. Гаряче варення розливаємо по банках і закочуємо. Баночки з варенням перевертаємо кришками донизу і залишаємо в такому положенні на ніч. Після чого залишаємо їх на зберігання у темному та прохолодному місці.
Бажаємо приємного апетиту!
Смачне варення з молодих шишок сосни з лимоном
Варто додати трохи лимонного соку, як ваші смакові рецептори залишаться під великим враженням від соснових ласощів.
Час приготування: 20 хв.
Час приготування: 45 хв.
Складові:
- Шишки соснові – 1000 грн.
- Цукор-пісок – 1000 гр.
- Лимон – 1 шт.
- Вода – 1,5л.
Процес приготування:
1. Соснові шишки добре промиваємо та просушуємо, не залишаючи зайвої вологи.
2. Після чого засипаємо цукровим піском і відправляємо варитись на маленькому вогні приблизно пару годин.
3. За цей час нарізаємо лимон тонкими часточками разом із шкіркою.
4. Потім подрібнений лимон відправляємо до шишок, що киплять на маленькому вогні. Весь вміст добре перемішуємо та варимо протягом 30 хвилин.
5. Варенню даємо небагато часу охолонути і лише потім розливаємо по стерилізованих банках, у яких воно може зберегтися протягом двох років. За умови, що ви поставите їх у темне і прохолодне місце без доступу сонячного світла.
Бажаємо приємного чаювання!
Варення із соснових шишок з імбиром
Варення із соснових шишок з імбиром досить незвичайний і водночас неймовірно корисний продукт, який нагадує мед. З такими ліками не лякає будь-яка зима, адже великий вміст вітамінів у складі швидко підніме імунітет та допоможе впоратися з будь-якими інфекціями.
Час приготування: 20 хв.
Час приготування: 45 хв.
Складові:
- Шишки соснові – 500 гр.
- Цукор-пісок – 500 гр.
- Імбир мелений – 1 ч.л.
- Вода – 1,5л.
Процес приготування:
1. Шишки попередньо добре промиваємо.
2. Потім вже чисті соснові шишки заливаємо холодною водою, вона повинна бути прозорою, якщо якесь сміття підніметься на поверхню, буде простіше видалити.
3. Шишки відправляємо варитись на маленькому вогні протягом 30 хвилин після того, як вміст закипить. Через цей час вміст каструлі даємо спокій, давши трохи часу на охолодження. Також за цей час шишки зможуть наполягати, дати свій аромат. Потім більшу частину шишок витягаємо з каструлі.
4. Наступним кроком буде додавання цукрового піску, саме він допомагає загуснути ароматну рідину. Каструлю з доданим цукром також відправляємо на повільний вогонь, спочатку довести до кипіння і варити протягом п'яти хвилин.
5. Потім всипаємо мелений імбир і ретельно перемішуємо вміст.
6. Готовність варення можна дуже просто визначити, виклавши на пласку миску ложку вмісту. Якщо воно не поспішає розтікатися, значить, варення можна розливати по стерилізованих банках.
Смачного!
Як зварити варення з шишок сосни з волоськими горіхами?
Насичений колір і аромат шматочків піджаристого волоського горіха миттєво додасть оригінального звучання класичному варенню із соснових шишок.
Час приготування: 30 хв.
Час приготування: 100 хв.
Складові:
- Шишки соснові – 800 гр.
- Горіх грецький – 450 гр.
- Цукор-пісок – 700 гр.
- Вода – 500 мл.
Процес приготування:
1. Перед початком варіння соснові шишки необхідно ретельно перебрати, видалити всі гілки з плодоніжками і промити в холодній воді.
2. Очищені шишки відправляємо варитися на маленькому вогні протягом 1,5 години, обов'язково знімаючи пінку з поверхні варення.
3. Волоські горіхи також вимагають особливої уваги. Спочатку ми їх промиваємо, а потім відправляємо підсушувати в розігрітій до 140 градусів духовці протягом 10 хвилин.
4. Ядра грецького горіха, що підрум'янилися, подрібнюємо за допомогою ножа, якомога дрібніше нарубуючи їх. Через 1,5 години до варення додаємо подрібнений волоський горіх і продовжуємо варити протягом п'яти хвилин, постійно помішуючи.
5. Готове варення знімаємо з вогню та розливаємо у простерилізовані банки, накривши їх заздалегідь прокип'яченими кришками.
Приємного вам апетиту!
Варення із соснових шишок із лимонною кислотою
Ароматне варення з м'якими шишками нагадує щільний мармелад, який не так легко знайти на полицях магазину, але легко можна приготувати самостійно.
Час приготування: 40 хв.
Час приготування: 360 хв.
Складові:
- Шишки соснові – 200 гр.
- Цукор-пісок – 500 гр.
- Кардамон – 3 шт.
- Кислота лимонна – 2 гр.
- Бадьян – 1 шт.
Процес приготування:
1. М'які молоді шишки промиваємо у холодній воді та замочуємо на пару годин.
2. У цей час розпочнемо приготування цукрового сиропу. У відміряні 300 г води додаємо цукор і доводимо до кипіння, ретельно перемішуючи.
3. Замочені шишки перекладаємо у цукровий сироп і варимо протягом кількох годин на тихому вогні.
4. За 10-15 хвилин до завершення приготування варення додаємо зерно кардамону разом із зірочкою бадяну і варимо 10 хвилин не перемішуючи. І лише в самому кінці всипаємо трохи лимонної кислоти, на цьому етапі необхідно весь вміст добре перемішати.
5. Готовому варенню даємо небагато часу для остигання і потім розливаємо по стерилізованих банках, призначених для закочення. Для якісного зберігання варення краще вибирати темні та прохолодні місця, куди не дістаються промені сонця.
Бажаємо приємного апетиту!