Теми класної години на 1 вересня 2023-2024 навчального року

Виховна година – це важливий захід, який проводиться для школярів в різних загальноосвітніх установах. Занять в рамках навчальної програми приділяють особливу увагу, тому що це вступне захід дуже цінно і виконує відразу кілька необхідних функцій.

Станом на 1 вересня 2024 тема класної години може обговорюватися на лекціях, захоплюючих вікторинах і конкурсах, активних іграх, конференціях, а також може проводитися у вигляді будь-яких акцій або свят.

Що таке класна година: суть, завдання і функції

Тема класної години на 1 вересня 2024 року дуже важлива, так як урок має свої педагогічні завдання:

 • отримання та засвоєння підростаючим поколінням підготовленої інформації про навички, які будуть корисні на практиці в майбутньому;
 • розширення кругозору дітей про знання природи, людини, суспільства, культури, техніки;
 • створення і розвиток важливої ​​сфери почуттів і емоцій, особистих цінностей підлітка;
 • благотворний вплив на розвиток і прояв індивідуальності, особистого потенціалу вихованця, його різноманітних здібностей з практичною і творчої сфери життя;
 • створення, підтримка і розвиток колективу учнів.

Виховна година – найважливіша форма виховної роботи, яка проводиться для школярів. Його в обов’язковому порядку включають в заздалегідь складений графік навчання. Деякі вчені вважають, що роль такого виду освітньої діяльності несе в собі наступні важливі функції:

 1. Формує – полягає головним чином в освіті у школярів навички по обмірковування, самооцінці та оцінці власних вчинків. Ці вміння допомагають вести діалог, вчать вихованців наводити аргументи і вміти конструктивно відстоювати власну думку.
 2. Напрямна – припускає позитивний вплив на організацію життя дітей, їх щоденну поведінку. Головна мета цієї функції – перетворення отриманих знань в переконання.
 3. Орієнтована – складається в освіті у вихованців необхідного ставлення до навколишнього світу, в основі якого лежать духовні і моральні цінності. А також до створення моральної оцінки різних подій і явищ.
 4. Освітня – полягає в розширенні кругозору підростаючого покоління. Темою можуть стати нові різноманітні питання, явища життя в соціумі, проблеми підлітків психологічного характеру.

Чи будуть проводитися класні години в 2024

Згідно з рішенням, прийнятому в Міністерстві освіти України, тема класної години 1 вересня 2024 року обрана в кожній школі вчителями індивідуально.

У цього рішення кілька причин. Наприклад, учні різного віку мають абсолютно різний рівень сприйняття інформації. Крім цього, необхідно брати до уваги інтереси вихованців, так як процес навчання не повинен бути дітям в тягар.

Формати для проведення класної години 1 вересня

Інформацію підносять дітям у виховних цілях. Щоб процес був ефективним, підходив до поставлених цілей і віку дітей використовують різні форми і технології.

До основних форматів класної години відносяться:

 1. Дискусійний – проводиться у вигляді дискусій, зустрічей зі спеціальними запрошеними.
 2. Рухомий – в формі олімпіади або в честь якого-небудь дня. Наприклад, можна організувати 1 вересня 2024 – урок світу.
 3. Змагальний – у вигляді конкурсу, вікторини.
 4. Творчий – в формі фестивалю, виставки, концерти, ярмарки.
 5. Ігровий – у вигляді різних інтелектуальних ігор.
 6. У вигляді психологічного освіти на будь-яку тему.
 7. Позашкільний – у вигляді екскурсії, виходу цікаве на захід.

Теми класних годин

Існує велика кількість важливих тем, при виборі яких враховують не тільки актуальність інформації для держави, глобальність проблеми для суспільства, а й думка дітей, а також їх вік. Список загальних тем за класами відображено у таблиці нижче.

Вікова група учнів Тема класної години (класний година 1 вересня 2024 роки)
1-4 класи «Важливість дружби», «Предмети світу», «Моя велика країна»,«Моя сім’я і я», «Правила поведінки на вулиці і вдома», «Я і моя школа»
5-7 класи «Я люблю своя батьківщину», «Важливість сімейних цінностей і традицій», «Герої країни», «Спорт – це здоров’я», «Мої таланти»
8-9 класи «Важливість добрих вчинків», «Волонтерський рух», «Допомога людям похилого», «Я і суспільство», «Мої обов’язки і права перед державою»
10-11 класи «Ким хочу стати» , «Життя після закінчення школи», «Україна – моя гордість», «Світові проблеми»

Наведені теми є загальними, назви можна робити більш конкретними і складати план з урахуванням побажань інтересів і потреб учнів.

Виховна година – це не просто навчальний урок, а важливий захід, в ході якого освячуються і обговорюються актуальні теми, вирішуються поставлені питання, поліпшується процес взаємодії вихованців між собою і з учителями. В результаті грамотно сплановане заняття дозволяє провести час максимально продуктивно і корисно.

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал