Що зробити, щоб декабрист шикарно цвів: знаю секрет, тепер квітка розкрила свій потенціал

Дорослі кущі декабристів можуть квіти не один сезон, а хвилями – до трьох разів. І грамотна прищіпка безпосередньо впливає на регулярність та частоту випуску квітконосів. Як показує практика, багато хто просто забуває це робити, через що шлюмбергер цвіте дуже рідко і навіть не кожен рік.

Що зробити, щоб декабрист шикарно цвів: знаю секрет, тепер квітка розкрила свій потенціал

Я теж ще кілька років тому навіть не думала його прищипувати. Молодий кущ розростався, цвів узимку, але шикарним його було важко назвати. Квіти можна на пальцях було порахувати, адже я регулярно удобрювала його. І як то в гостях у приятеля чоловіка я побачила його розкіш декабрист, весь, ось прямо весь усипаний ніжно рожевими квіточками.

Зрозуміло, у дружини приятеля я здивовано поцікавилася, як їй вдалося досягти такого результату. Вона сказала, що я не перша, хто цікавиться її секретом, а його ні – вся справа у звичайній, але головне своєчасній прищипці. Тепер і я регулярно проводжу цю процедуру, і моя квітка щосезону розкриває свій потенціал.

Розповім, як я формую свій декабрист, і чому це роблю без ножиць.

Відразу зазначу, що обрізання, або прищипування, варто проводити тільки після того, як кущ відцвіте і остаточно піде на відпочинок. Найкращий час для даної процедури – рання весна чи літо.

Не варто прищипувати надто молоді кущики – нехай краще нарощують міцні пагони з безліччю відгалужень, так буде більше квіток.

Що зробити, щоб декабрист шикарно цвів: знаю секрет, тепер квітка розкрила свій потенціал

Обрізку шлюмбергери проводять з двох основних причин: для омолодження старих кущів і більш пишного цвітіння. Справа в тому, що бутони у декабриста з’являються у 90% випадків на нових сегментах. Тому чим більше наросте свіжих листочків, тим більше бутонів можна очікувати до зими.

При хорошому догляді шлюмбергер може рости і цвісти до 20 років! Це, безперечно, рекорд серед кімнатних квітучих рослин.

Якщо декабрист сильно витягнувся, гілочки не тільки звисають, а лежать навколо горщика, значить настав час його обрізати. Робити це потрібно строго відразу після цвітіння, доки зигокактус не пішов на спокій. Я не використовую ножиці, а акуратно, викручую руками непотрібні або висохлі сегменти. Однією рукою притримую нижній сегмент, а іншою відкручую непотрібні. Так зрізи швидше дають нові відростки.

У мене вже дорослий кущ, зазвичай прищипують його, залишаючи по 4 – 5 сегментів. За літо він добре нарощує багато нових пагонів, і взимку викидає десятки великих квіток. Для більшої стимуляції з середини осені я тримаю його на балконі (у мене він засклений), доки не почне цвісти. Там йому набагато комфортніше.

Якщо ваш декабрист не зацвів навіть після успішного обрізання, на це є 3 причини:

  1. Він стоїть у вас на сонячному вікні. Ці зигокактуси у період спокою не переносять спеку та відкрите сонце. Тримайте його влітку в тіні, поливайте рідко, щоб він не в’янув. У теплу пору року декабрист я не добрив, робити це починаю з осені перед цвітінням.
  2. Декабристу менше 1,5 років. Зигокактуси зазвичай починають цвісти до 2-х років, не раніше.
  3. Відсутність мінерального підживлення. Зверніть увагу, що для пишного цвітіння потрібна не тільки обрізка, але і правильні добрива. Зигокактуси, як і всі сукуленти, дуже люблять мінеральні добрива, а азот слід додавати по мінімуму.
  4. Підгодовувати шлюмбергер розчином мінеральних добрив слід приблизно за 1 місяць до початку холодів і передбачуваного цвітіння з інтервалом в 10 днів. Сигналом до цвітіння у декабристів служать 2 фактори: укорочений світловий день та зниження температури до +14 градусів.

А у вас зростає декабрист? Часто цвіте?

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал