Що робити, якщо кліщ уже присмоктався: голова кліща залишилась у тілі

Про укус кліща написано мільйон матеріалів, і все одно, кожен раз, зіткнувшись з цією проблемою, люди губляться і починають панікувати. Розглянемо просту послідовність дій в даній ситуації.

З цієї статті ви дізнаєтесь що робити якщо кліщ уже присмоктався і голова кліща залишилась у тілі.

що робити, якщо голова кліща залишилась у тілі
Що робити, якщо голова кліща залишилась у тілі

Без паніки: дійте за інструкцією:

  1. Згадайте, де і коли ви могли зустрітися з кліщем. Тривалість присмоктування прямо пов’язана з ризиком передачі інфекції, тому важливо зняти кровопивцю протягом доби (чим швидше, тим краще). Стратегія буде відрізнятися, якщо ви вважаєте, що кліщ присмоктався більше 36 годин тому.
  2. Уважно огляньте тіло в пошуках інших кліщів. Найчастіше вони присмоктуються в волосистої частини голови, пахової області, підколінних і пахвових западинах. Дуже бажано попросити допомоги при огляді: дрібні кліщі в важкодоступних місцях не повинні залишитися непоміченими.
  3. Кліщ вп’явся зовсім недавно і ви впевнені, що зможете протягом години дістатися до травмпункту? Тоді є сенс віддати перевагу допомогу медичного працівника, який витягне кліща професійно. Час піджимає, а в травмпункті черга? Видаляйте самі.Що робити, якщо кліщ уже присмоктався: голова кліща залишилась у тілі
  4. Вам знадобляться: антисептик (наприклад йод), предмет для захоплення кліща (нитка, пінцет з гострими краями, удалитель у вигляді гачка), гумові рукавички (або пакет) для захисту при дотику до кліща, іноді – помічник (якщо кліщ вп’явся в незручному місці ).
  5. Не чіпайте кліща руками, не поливайте його спиртом або маслом і не припікати. Так можна домогтися тільки того, що розтривожений паразит випустить в вашу кров більше потенційно зараженої слини.
  6. Дійте ніжно і впевнено. Підчепити кліща спеціальним інструментом, ниткою або пінцетом якомога ближче до голівки, трохи розкачайте його і витягніть, уникаючи різких рухів. Викручувати кліща необов’язково – у нього немає різьблення. Продезінфікуйте місце укусу.
  7. Необхідно знищити кліща, не торкаючись до нього голими руками. Кращий спосіб – помістити його між аркушами паперу, розчавити важким плоским предметом, а потім спалити. Не варто змивати кровососа в каналізацію – кліщі здатні довго виживати в воді. Нести чи кліща в лабораторію, щоб з’ясувати, які хвороби він переносить, – питання дискусійне. Офіційна рекомендація Росспоживнагляду – помістити живого кліща в герметичну банку і везти його в акредитовану лабораторію на платну диспансеризацію. Лікар-педіатр Сергій Бутрій, автор каналу “Записки дитячого лікаря”, переконаний, що досліджувати кліща не потрібно: на його думку, на лікарську тактику результати аналізу не вплинуть, при цьому дослідження не безкоштовно і сприяє невротизації пацієнта.
  8. Якщо голова кліща або хоботок кліща залишилась у тілі, є два шляхи. Якщо думка про таку скалку вам неприємна, варто звернутися до медустанови, щоб її витягли професійно. Другий шлях – залишити все як є і чекати, поки тіло саме відкине чужорідний предмет.
  9. Якщо ви не щеплені і зустрілися з кліщем в неблагородному щодо енцефаліту районі, зверніться до терапевта за консультацією. Профілактикою бореліозу для тих, хто не помічав кліща, що присмоктався 36 і більше годин, може бути одноразовий прийом доксицикліну. Цей антибіотик дозволений для людей старше 8 років, проте рішення про прийом препарату рекомендується приймати після консультації з лікарем. Для дітей молодше 8 років тактику визначає педіатр.
  10. Спостерігайте за своїм станом. Підвищення температури тіла, почервоніння в місці укусу, збільшення лімфовузлів, симптоми ГРВІ, загострення хронічних хвороб протягом 2-3 місяців після укусу вимагають термінового звернення до лікаря і обов’язкового згадки про контакт з кліщем.Що робити, якщо кліщ уже присмоктався: голова кліща залишилась у тілі

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал