Свекруха порадила просту схему пророщування фіалок, тепер використовую лише її. Майже всі листочки приживаються
Коли починаєш ділитися досвідом розведення рослин, одні пишуть: «Навіщо так заморочуватися, досить сунути черешок у землю чи воду, і так росте само!», А іншим дійсно потрібні «танці з бунами». Тому питання розведення рослин завжди є актуальними. Що стосується фіалок, то я користуюся простим і надійним, як мені здається, способом розведення – живцюванням.
Звичайно, за канонами квітництва рекомендується займатися цим у весняно-літній, теплий та сонячний період року. Але я не завжди дотримуюсь цього правила.
Головне, на що звертаю увагу: вибір посадкового матеріалу. Лист повинен бути сильним і здоровим.
Не підходить для цієї мети листя, розташоване близько до землі, воно старе і ослаблене. Вибираю листя з другого чи третього ряду та обережно виламую.
Для підготовки черешка використовую гострий інструмент. Обов’язково дезінфікую ніж. Роблю різ з відривом 3 – 4 див від пластини листа під прямим кутом.
Підходящою ємністю для розміщення живців будуть невеликі бульбашки з вузьким шийком або склянки темного скла, попередньо вимиті та простерилізовані.
Воду беру тільки відстояну чи кип’ячену. Наливаю її в ємності, розчиняю в кожній таблетці активованого вугілля для попередження появи гнилі, бактерій та розвитку водоростей.
Зверніть увагу! Встановлюю листя у воду, заглиблюючи держак на глибину не більше 2 см. Для фіксації положення держака в склянці можна використовувати щільний папір з отворами або кришку. При установці слід стежити, щоб живець не торкався стінок судини.
Ємності з живцями переношу у освітлене тепле місце. Рівень води слід підтримувати незмінним, додаючи відстояну воду.
Залежно від сорту коріння почнуть з’являтися протягом місяця. Коріння величиною 1 – 1,5 см це сигнал: настав час пересаджувати живці в грунт.
Краще використовувати спеціальний ґрунтозміш для сенполій. Універсальний грунт надто насичений, він для фіалок не підходить.
Я беру листову землю (4 частини), додаю торф (3 частина) та великий пісок (1 частина). Таке слабокисле, пухке, добре пропускає повітря, склад годиться для фіалок.
Маленькі пластикові стаканчики з дренажними отворами – ідеальний варіант для висадження живців. Насипаю дрібний дренаж на 1/3 висоти, досипаю до верху підготовлений ґрунт. Зволожую його.
Висаджую живець разом з материнським листом на невелику глибину, щоб нова розетка легко пробилася на поверхню. Грунт довкола ущільнюю, поливаю.
Накриваю ємності пакетом або окремо кожну склянку великою склянкою для збереження вологи.
Коли нова рослина досягне 4 – 5 см, значить вона прижилася і почався зріст, материнський лист зрізаю.
Свої перші фіалки я виростила з листка, взяла 5 листків у свекрухи, з них прижилися відразу 3 листочки, на той час мене – квітникара-початківця це дуже порадувало! Свекруха і за сумісництвом перший постачальник посадкового матеріалу для фіалок мені розповіла цю схему пророщування. Вони раніше з колегами на роботі часто обмінювалися фіалками, і тепер у неї велика колекція. Спочатку така процедура здалася мені складною, але насправді зовсім не так. Тепер головне правильно вибрати листочки для пророщування і не проґавити, коли вони дадуть коріння, пересадити і зробити тепличку.
А ви множите сенполії? До речі, першовідкривачем рослини був барон Вальтер Сен-Поль. Звідси та його назва.
Якщо мій досвід був корисним, буду вдячна Вам за «лайк».