З настанням квітня всі мусульмани чекають приходу священного посту Рамадан. Останній відноситься до одного з п’яти стовпів ісламу і особливо шанується у сповідують Коран. Закінчується він завжди святковим розговіння, саме Рамадан-байрам. Початок і закінчення посту завжди рухливі. За часом піст Рамадан у 2022 році, як і в 2021, буде тривати 30 днів.
Що таке Рамадан
Рамаданом називається дев’ятий місяць мусульманського календаря. Для сповідують іслам він вважається священним. У продовженні всього місяця мусульмани дотримуються суворого посту. Вони відмовляються від вживання їжі та води до певного часу. Пост дотримується від світанку до самого заходу.
Після сонячного заходу сонця можна приступати до куштування їжі. Однак є дозволяється невеликими порціями, не навантажуючи шлунок.
Цей пост чекають у всіх куточках нашої країни, де є мусульманські громади. Столиця нашої батьківщини теж не є винятком.
Суть свята
Рамадан називається у мусульман часом споглядання. у ці священні дні люди можуть подумати про своє життя і налагодити відносини в сім’ях. Під час цього свята віруючі контролюють свої емоції, вчаться бути стриманими в почуттях. Таким чином вони можуть очистити душу від злих помислів, навчитися бути більш терплячими один до одного.
Під весь час посту Рамадан в у 2022 році мусульмани з особливою серйозністю ставляться до вчиненням молитов, намагаються проводити вільний час за читанням Корану. Протягом цих днів необхідно допомагати найбільш нужденним людям.
В інші місяці дні віруючі могли залишати вчинення основних молитов. Однак в період Рамадану вони знову повинні приступити до намазу.
Перший день посту Рамадан у 2022 році
Перший день посту Рамадан у 2022 році припадає на 2 квітня. Його початок припадає на один і той же день в тому випадку, коли віруючі стежать за фазами Місяця. У григоріанському календарі, що враховує зміни положення сонця, дати можуть різнитися.
Початок і кінець посту рамадан у 2022 році визначаються за допомогою телескопа і на око. В цьому випадку віруючі мусульмани пильно спостерігають за світлом, що виходить від місяця.
Потрібно враховувати, що постити вони починають, коли зайде сонце. Тобто Рамадан фактично настає ввечері першого квітня.
Останній день посту Рамадан у 2022 році
На 29 квітня випадає останній п’ятничний день. Цей день тижня особливо шанується у мусульман. Вважається, що він був спеціально виділений Аллахом для громади Мухаммеда.
Останній день посту Рамадан у 2022 році наступає 2 травня. В цей же день віруючі мусульмани святкують Рамазан-байрам.
У всіх мусульманських мечетях після сходу сонця починають відбуватися святкові богослужіння. Час святкування Рамазан-байраму в багатьох регіонах може відрізнятися.
Розклад посту Рамадан в 2022 році можна подивитися в інтернеті.
Як дотримуватися посту
Багато недавно присвячені в віру мусульмани задаються питанням, як дотримуватися посту.
Перше, що потрібно зробити людям, які вирішили постити – заявити про свій намір. Без нього неможливо правильно вступити в ці священні дні. Ніят є фундаментальною підставою Рамадану. Саме з нього починається піст.
Про намір не поширюються серед друзів і знайомих. Кожен мусульманин вирішується на піст в своєму серці.
Після взяття наміри віруючий повинен визначитися, наскільки суворими для нього будуть обмеження. Як вже зазначалося вище, в період Рамадану приято утримуватися протягом всього дня. Кожен день посту умовно ділиться на дві частини:
- День, коли всі мусульмани утримуються від їжі, води і від подружніх відносин.
- Ніч, наступаючу з сонячним заходом. Після нього дозволяється вживати будь-яку їжу і вступати в близькі стосунки з чоловіком. Перед вступом в нічну фазу мусульманин повинен прочитати вечірню молитву.
Від віруючих потрібно правильно визначатися для себе, коли для них починається і завершується денна фаза.
Вживання їжі у весь цей час є порушенням, яке в майбутньому потрібно буде спокутувати.
Заборгованість під час посту
Якщо в ці священні дні мусульманин порушить будь-яке правило, це вважається серйозним гріхом. Очиститися від нього можна кількома способами:
- Якщо людина порушила піст з поважної причини, він може продовжити утримуватися від їжі і задоволень вже після Рамадана. Також він може спокутувати гріх милостинею і допомогою малозабезпеченим. До ненавмисним порушенням посту відноситься прийняття ліки через хворобу або критичні дні.
- Коли мусульманин з якої-небудь причини пропускає день посту, він може заповнити його будь-яким іншим днем вже після Рамадана.
Вчинення милостині
У невеликих оповіданнях, поміщених в Корані, йдеться про те, що в цей період необхідно робити добрі справи. Останні приносять користь нужденним людям і допомагають віруючим очиститися від створених раніше гріхів.
Мусульмани, які вирішили постити, не можуть сваритися зі своїми ближніми. Під весь час Рамадану їм потрібно підносити свої молитви до Всевишнього.
Піст – особливий час, який потрібно присвятити частою молитвою та роздачі милостині.
Що можна і що не можна в Рамадан
В деяких випадках мусульмани порушують піст. В основному це відбувається під час денної фази. Сповідують іслам люди грішать, коли:
- їдять і п’ють в недозволений час;
- курять кальян, щоб отримати задоволення;
- вступають в подружні відносини або займаються іншими протиприродними блудними гріхами;
- насильно викликають блювоту;
- користуються вагінальними і ректальними препаратами.
Але іноді дії, виконувані людиною, не носять гріховний характер. Чи не відноситься до порушень посту:
- ненавмисне прийняття їжі;
- введення медикаментів (уколів, ін’єкцій);
- здача крові на аналізи;
- купання в басейні, якщо вода не потрапляє в горло;
- чистка зубів, проковтування слини;
- природна блювота.
Для кого піст не обов’язковий
Для деяких віруючих піст є необов’язковим. До останніх відносяться:
- діти, які не досягли повноліття;
- люди, які страждають психічними захворюваннями;
- всі хворіють, а також всі представники старшого покоління, яким складно постити через проблеми зі здоров’ям;
- знаходяться в положенні жінки;
- подорожують люди (якщо відстань до рідних країв перевищує вісімдесят кілометрів ).
Однак тим, хто з якої-небудь причини не дотримується посту, потрібно пам’ятати про своїх ближніх. В їх присутності не можна курити, їсти їжу і слухати пісні.
В деяких країнах, де основною релігією є іслам, забороняється вживати їжу, занадто голосно розмовляти і викурювати цигарки в людних місцях.
Для віруючих мусульман Рамадан є особливим часом, коли можна змінити своє життя, відмовившись від багатьох шкідливих звичок. Якщо хтось не в силах дотримуватися по немочі всі визначені Кораном правила, він може зупинитися на духовний бік посту. Адже добре ставлення до людей завжди цінується вище тілесного стриманості.