В якості начинки для пісних чебуреків найкраще, на мій погляд, підходить капуста. Вона не втрачає соковитості і має насичений смак, якщо її змішати з іншими інгредієнтами. Головний секрет соковитих і хрустких чебуреків — перевірений рецепт тіста.
Зараз, навесні, з’являється молода капуста з ніжними листочками. Ось її-то я і пустила на чебуреки.
Продукти для хрустких чебуреків:
- * 0,5 кг пшеничного борошна;
- * 0,5 л води;
- · 1 ч. л. солі для тіста;
- * 6 ст. л. рослинної олії;
- * середній качан молодої білокачанної капусти;
- · 1 молода свіжа морква;
- · 1 цибулина;
- * маленький пучок свіжої зелені (будь-який: кріп, петрушка або зелена цибуля);
- * 3 ст. л. рослинної олії для обсмажування овочів;
- * сіль і чорний перець для начинки за смаком.
Як я готую хрусткі чебуреки з молодою капустою:
1. Спочатку роблю тісто, щоб воно встигло постояти, а клейковина в борошні — набрякнути. Обов’язково просіваю борошно в миску з високими бортиками.
2. У ковшику доводжу до кипіння воду з рослинною олією і сіллю. Вливаю окріп з олією в борошно і замішую виделкою заварне пластичне тісто. Воно швидко остигає, тому його можна легко вимісити руками на дошці або гладкій поверхні столу.
Працювати з ним дуже приємно, воно ніжне, злегка маслянисте на дотик і дуже еластичне. Ще величезний плюс такого тіста на окропі те, що при обсмажуванні чебуреків вони вбирають менше олії — тобто блюдо виходить не таким калорійним, та й витрата олії менше.
3. Залишаю тісто “відпочивати” під серветкою на півгодини. Тим часом займаюся начинкою. Молоду капусту шаткую, мну з сіллю, щоб дала сік і «вм’ялася» — так буде легше формувати чебуреки. Молоду моркву натираю на тертці, а цибулину дрібно ріжу. Овочі кидаю на гарячу сковороду з 2 столовими ложками олії і обсмажую на великому вогні, весь час помішуючи, щоб не пригоріли.
Гасити я їх не буду-мені дуже подобається легкий і весняний смак свіжообсмажених овочів. Заправляю їх сіллю, чорним перцем і нарубаної зелені. Перемішую і ставлю трохи охолонути на вікно або в холодильник.
4. Починаю формувати чебуреки. Як зазвичай тонко розкочую шматочки тіста качалкою, надаючи їм круглу форму. На одну половину кладу начинку, накриваю інший і притискаю виделкою.
Смужки, які залишає вилка на краєчку чебурека, не тільки не дають йому розкритися, але і дозволяють домогтися супер хрусткої скоринки.
5. Сформовані чебуреки обсмажую в розігрітій олії. А після цього відразу ж складаю їх на паперові рушники. Подаю гарячими!
Дуже рекомендую спробувати заварне тісто для чебуреків. За цим рецептом чебуреки довго не черствіють. Капустяна начинка виявилася анітрохи не гірше м’ясної. Так що буду готувати такі чебуреки тепер постійно!