На мою думку, орхідеї – це справжнє диво природи. Милуватися ними можна безкінечно. Тому мені випала можливість споглядати ці чудові квіти на виставці у Ботанічному саду. Яких красунь там тільки не було! Але, крім естетичного задоволення, я отримала багато цінної інформації щодо догляду за своїми фаленопсисами.
Хочу поділитися з вами ще одним варіантом поливу орхідей, про який я дізналася на виставці.
Способи поливу «по-старому»
Довгий час я поливала фаленопсис методом занурення горщиків у таз з водою. Мені здавалося, що це найзручніший і найправильніший спосіб. Але незабаром стало зрозуміло, що моїм орхідеям такий полив не подобається. Субстрат дуже повільно просихав, і коріння стало загнивати. Я змінила спосіб поливу на звичайний, під корінь, через горщик горщика. Але, як виявилося, і такий варіант не зовсім підходить цим тропічним метеликам.
Як я поливаю свої орхідеї зараз
За своєю орхідеї – рослини-епіфіти. Вони ростуть у тропічних лісах, чіпляючись корінням за стовбури та гілки дерев. Потужні зелені корені щільно прикріплюються до кори. Теплий тропічний дощ омиває їх, надаючи рослині вологу життя. Доступ повітря, відсутність будь-якого субстрату запобігає гниття. Виходячи з цього, найправильніший полив орхідеї – це зрошення повітряного коріння та листя водою.
Тепер я поливаю фаленопсис так: 1 раз на 10 днів влаштовую їм купання. Ставлю горщики з квітами у ванну і добре зрошую їх із душу теплою водою протягом 5 хвилин.
Вода повинна потрапити на повітряне коріння, листя і навіть квіти.
Звичайно, вода не фільтрована і не відстояна, але це поки що ніяк не позначається на стані моїх красунь. Навпаки, вони стали яскравішими і пішли в зріст. Може збіг, а може результат нового способу поливу.
З новим способом догляду я мала багато побоювань
Після купання я залишаю фаленопсиси у ванні на півгодини без піддонів, щоб із горщиків вийшла зайва волога. Спочатку я сумнівалася у такому поливі, вважаючи, що рослинам буде недостатньо води. Але ці рослини мають властивість набирати рівно стільки вологи, скільки їм потрібно. До того ж, завжди можна зволожити листя та коріння з розпилювача протягом тижня, якщо здасться, що вони сохнуть.
Потім боялася лити на підстави листя, а тим паче квіти. Адже багато хто говорить, що орхідеї можуть почати гнити, тому після душу я спочатку промакувала пазухи листя паперовою серветкою. Але останнім часом перестала це робити і поки погіршення у зв’язку з цим не помітила.
Важливо! Краще не долити води у горщик, ніж перелити. Орхідеї дуже чутливі до застою вологи. Їхнє коріння відразу ж починає гнити.
Тепер мені цікавий варіант вирощування фаленопсисів у скляних горщиках. Мінімум субстрату, полив зрошенням, доступ повітря. Але тут потрібно подбати і про мікроклімат: встановити необхідну температуру та вологість поряд із горщиком. Що ж, експериментуватиму!
А як Ви поливаєте свої орхідеї? Шляхом занурення горщика у воду, через вгору, або як і я, влаштовуєте душ?
Усього Вам доброго, і дякую, що виявили інтерес до моєї статті!