Кулі з шоколаду на торт у формі і без: рецепти

Шоколадні кулі користуються попитом серед кондитерів при оздобленні десертів і тортів. Перевагою кулястих фігур вважається те, що вони досить прості в створенні і не дають потужного тиску на торт своєю масою. В результаті десерт залишиться цілим і буде виглядати красиво.

Що таке шоколадні кулі для прикраси торта

Кулі з шоколаду на торт вважаються оригінальним варіантом декорування кондитерських десертів, тому він користується широким попитом і активно застосовується професійними кондитерами. Однак кулясті фігури можна створити самостійно в домашніх умовах. Для цього можна скористатися кулінарним термометром, полікарбонатною, пластмасовою або силіконової формою.

Шоколадні сфери часто готують порожніми, склеюючи з 2 частин. Заготовки можна зробити без склеювання, але подібний варіант малодосвідчених кондитерам і кулінарам з невеликим досвідом в оздобленні десертів буде трохи важким. Для створення фігур з шоколаду з склеєних половин потрібно виключно темперована шоколадна основа і форми «Півсфери» з силікону відповідного розміру.

Щоб зробити темперування шоколаду в основному користуються мікрохвильовою піччю. В якості основного інгредієнта застосовують шоколад в каллетах або звичайну шоколадну плитку, яку попередньо перемелюють. Форми, призначені для заливки шоколадного складу, відрізняються один від одного тільки матеріалом виготовлення.

Вони можуть бути:

 • пластиковими,
 • полікарбонатними;
 • поліпропіленовими;
 • силіконовими.

При виборі ємності для роботи з шоколадом потрібно уважно оглянути поверхню тари на наявність подряпин або тріщин. Якщо присутні будь-які деформації, фігури будуть липнути до корпусу і ламатися. В результаті не вдасться зробити акуратні заготовки.

Рекомендації з підготовки ємності до роботи з шоколадною масою:

 • Для швидкого і легкого вилучення шоколадних сфер форму з силікону можна вивернути. При використанні металевої, полікарбонатною або пластмасової ємності по її підставі можна постукати, щоб заготовки випали на рушник або м’яку тканинну матерію.
 • Куплену тару бажано добре сполоснути в теплій воді за допомогою миючого засобу, після висушити. За рахунок цього інгредієнт не стане липнути до основи і стінок форми.

 • Температурний показник ємності повинен бути максимально наближений до температури повітря в кімнаті. Не варто лити шоколадний складу в теплу тару, якщо вона перевищує робочий показник температури темперованого інгредієнта.
 • Щоб на шоколадних фігурах не залишалися сліди від пальців, їх не рекомендується чіпати при вилученні з ємності. Бажано надіти рукавички і виконувати процедуру, не торкаючись заготовок.

Інгредієнти

Кулі з шоколаду на торт готують з таких інгредієнтів:

 • молочна плитка шоколаду – 200 г;
 • харчовий барвник для шоколаду – 1 г.

Шоколадна плитка повинна бути білого відтінку. Барвник можна взяти будь-хто. Пропорції інгредієнтів розраховані на виготовлення 4 порцій.

Інвентар

Для виготовлення шоколадних сфер слід підготувати такий інвентар:

 • ваги;
 • металевий скребок;
 • пірометр;
 • пластикові ємності;
 • полікарбонатна півсфера об’ємом 50 мм;
 • спатула.

Інструкція по приготуванню куль

Після підготовки всіх необхідних продуктів харчування і інструментів можна переходити безпосередньо до виготовлення кулястих фігур. Перед приготуванням форму з полікарбонату бажано добре натерти ватним спонжиком або сухою серветкою до скрипу. Завдяки цьому шоколадні сфери будуть глянцевими.

Як темперувати шоколад

Темперування шоколадного складу здійснюють при виконанні наступних покрокових дій:

 1. У 2 посуду відважити по 50 г і 200 г шоколадної плитки. Пластмасова ємність підходить для 200-грамової порції, тому що в ній краще темперувати інгредієнт.
 2. У мікрохвильовій печі або на водяній бані розтопити велику порцію шоколаду білого відтінку.

 3. При використанні першого способу кожні 30 сек. діставати склад і розмішувати лопаткою, щоб маса рівномірно прогрівається.
 4. Температурний режим шоколадної маси повинен бути не вище 45 ℃. Після кожного етапу розігріву міряти температурний показник шоколаду пірометром. Перегрітий компонент не підходить для темперування.
 5. Ввести залишилися 50 г шоколадних шматків в білу шоколадну основу, коли вона дійде до потрібного температурного режиму і до кінця розтопиться.
 6. Активно розмішати шоколадну суміш силіконової лопаткою, збираючи рівномірно залишки з підстави і стінок ємності. Основу довести до робочого температурного показника, до 28 ℃. Процес займе 15 хв. Результат процедури буде залежати від вологості і температурного режиму в кімнаті і швидкості роботи.

В процесі розмішування шоколадного складу в посуді потрібно періодично перевіряти температурний режим. Це потрібно для того, щоб можна було досягти потрібного робочого показника.

Для кращого темперування рекомендується активно охолоджувати інгредієнт за допомогою розмішування, при цьому в кімнаті повинна бути мінімальна вологість і температурний режим.

Як пофарбувати?

Шоколадні кулі перед декоруванням поверхні торта можна забарвити в будь-який відтінок, який більше подобається.

Для цього необхідно дотримуватися наступного покрокового алгоритму:

 1. Темперованого шоколадну основу забарвити в різні відтінки за допомогою жиророзчинних харчових барвників.

 2. Дії виконувати швидко, тому що на повітрі темперований шоколад швидко кристалізується.
 3. Розподілити склад по маленьким пластмасовим тарам, необхідним для фарбування шоколаду.
 4. Харчовий барвник змішати з шоколадною основою і перелити в кондитерський мішок для зручності роботи.

Як залити в форму?

Після фарбування шоколадної основи її можна розподілити за формами.

Покрокова інструкція по заливці складу в форми:

 1. Паперовою серветкою або пензлем забарвити підстави і стінки ємностей кольоровим шоколадом. Занурити кисть в шоколадний склад і зробити хаотичні мазки.
 2. При застиганні шоколаду розігріти його за допомогою звичайного фена, довівши до робочого температурного режиму 28 ℃. Для рівномірного прогрівання шоколад розмішувати постійно.
 3. Зайвий шоколад на полікарбонатною ємності прибрати кондитерським шпателем.
 4. Основний шоколадний склад розподілити за формами для рівномірного заповнення стінок півсфери. Шар повинен бути однаковим по товщині.

 5. Для виходу зайвого повітря і рівномірного розподілу шоколадної основи трохи постукати по підставі полікарбонатною форми.
 6. Надлишки темперованого шоколаду вилити з ємності, перевернувши її над посудом і злегка постукавши, щоб стекла зайва маса.

 7. Пройтися по посуді кондитерським шпателем для видалення шоколадних надлишок. Щільно притиснути шпатель до форми для отримання рівного зрізу півсфери.
 8. Помістити ємність з півсферою в морозильний відсік на 15 хв., Щоб шоколадна основа закристалізуватися.

Як зібрати сферу?

Після застигання півсфер можна приступати безпосередньо до складання шоколадних кульок.

З цією метою здійснюють наступні покрокові маніпуляції:

 1. Після 15 хв. вийняти з морозильного відсіку форму. Витягти обережно півсфери і з’єднати для отримання куль. Для скріплення заготовок розігріти поверхню будь-якого плоского металевого інвентарю: шпателя або широкого ножа.
 2. На руки надіти рукавички. Взяти 2 заготовки і на 2 сек. прикласти до гарячої поверхні. Об’єднати 2 півсфери в цілісний куля.

 3. Шов обережно розгладити пальцями. Аналогічні дії повторити з усіма заготовками.

Після закінчення збірки кулясті фігури можна прикласти до поверхні торта за допомогою краплі розтопленої шоколадної суміші. Якщо компонент буде правильно відтемперованого, можна легко витягти з полікарбонатною форми заготовки. Якщо вони погано відходять, по ємностей можна злегка постукати або знову відправити в морозильну відсік на 20 хв.

Формування кулястої фігурки без форми

Кулі з шоколаду на торт можна оформити без використання спеціальної форми. Для цього підійде звичайний повітряна кулька.

Компоненти, необхідні для створення кулястих фігур з шоколаду:

Найменування інгредієнтів Необхідний обсяг
Олія соняшникова15 мл
Шоколадна плитка100 г

Замість рослинного масла можна застосувати вершкове. Даний компонент потрібний для промазування поверхні повітряної кулі.

Детальна інструкція з оформлення шоколадної сфери описана нижче в кроках:

 1. Розтопити на водяній бані маленькі шоколадні шматки.
 2. Олія соняшникова влити в шоколадну масу і розмішати, залишивши остигати до температури 35 ° C.
 3. Злегка надути повітряну кулю і добре протерти його поверхню, щоб видалити всі забруднення.
 4. Помилитися поверхню кулі маслом рослинним або вершковим. Це дозволить легко витягти кулю після виготовлення солодкого десерту.
 5. Повітряна куля опустити в розтоплений шоколадний склад, перевернути і просочити солодкою масою зверху.

 6. Перекласти шоколадні заготовки на деко і відправити в холодильний відсік на 5 хв. для фіксації.
 7. Заготовки витягти з холодильного відсіку, просочити одним шаром шоколадної маси і відправити в прохолодне місце для застигання.

Коли шоколадні кулі придбають гарну щільність, за допомогою тонкої голки потрібно обережно проткнути гумову кульку. Швидкими рухами слід відокремити частування від іграшки.

Кулі з шоколаду на торт, рецепт приготування за допомогою кульок.

При декоруванні торта готовими шоколадними кулями їх потрібно фіксувати глазур’ю, збитими вершками або кондитерської мастикою.

Деякі хитрості роботи з шоколадом

Більшість не знає, як виготовити кулі з темперованого шоколаду для декорування поверхні десерту, тому вважає, що даний процес досить важкий. Однак процедура готування кондитерських частувань проста, але вимагає від кулінара зосередженості, акуратності, терпіння і уважності. Даний матеріал можна знову розтопити і повторити роботу заново, якщо щось не вийшло.

Для спрощення і швидкості готування рекомендується скористатися наступними корисними кулінарними порадами:

 • Підбір основного інгредієнта і його пропорції. Більшість при формуванні кулястих фігур вибирає глазур. Але досвідчені фахівці рекомендують об’єднувати в однакових пропорціях шоколад з шоколадною глазур’ю. Завдяки цьому склад буде набагато еластичнішою, його легше витягувати з форми, і він не буде покриватися тріщинами. При цьому продукт обов’язково повинен бути якісним.
 • Декорування. Робити кулясті фігури можна декількома методами. У перший раз бажано скористатися простими варіантами. За ступенем досягнення нового рівня майстерності можна пробувати інші способи.
 • Використання масла. До складу глазурі можна включити невеликий обсяг соняшникової олії. Завдяки цьому покриття буде без грудок і краще покриє стінки і підстава форми. При використанні темперованого шоколаду масляний продукт додавати не рекомендується. При виборі молочного білого шоколаду часто застосовують масло рослинне, яке дозволяє полегшити процес роботи з компонентом.
 • Температурний режим. Розтоплення компонента здійснюється безпосередньо в мікрохвильовій печі. Весь процес складається з коротких проміжків, в ході яких потрібно перемикати кнопку «Старт» і «Стоп» на протязі декількох секунд. Це потрібно для того, щоб склад сильно не перегрівався. Коли суміш повністю розтопиться, в неї включають застиглу шоколадну стружку для досягнення температурного показника + 30 ℃.

 • Темперування. При виготовленні фігур виключно з одного шоколаду та обов’язково потрібно здійснювати процес нагрівання та охолодження. В іншому випадку кулі будуть швидко танути. При об’єднанні шоколаду з глазур’ю необов’язково здійснювати темперування, оскільки глазур майже не тане при кімнатному показнику температури.
 • Форма. При відсутності спеціальних ємностей для виготовлення шоколадних півсфер або цільних куль можна скористатися підручними предметами. Наприклад, можна взяти тенісний м’ячик, полікарбонатні брязкальця або різні пластмасові предмети, які мають форму кулі.

 

Варіанти начинок

Кулі з шоколаду на торт вважаються захоплюючим і творчим кулінарним процесом. Однак при цьому можна не тільки виготовляти ідеальні фігури, але і створювати різні начинки, які дозволять зробити солодкий декор більш апетитним.

Варіанти начинок для шоколадних сфер:

 • Кавово-вершковий крем. Його готують з використанням рідких вершків і кавового напою. Шоколадні кулі, наповнені подібним складом, підходять для декорування поверхні десерту, а також для подачі на стіл в якості повноцінного ласощі.
 • Мус. З темперований шоколадом відмінно гармонує легкий мусовий наповнювач, виготовлений на основі жирних рідких вершків, цукрової пудри, яєчних білків і кондитерської глазурі. Шоколадним декором можна прикрашати як торти, так і тістечка. Для додання сферам з шоколаду більшої привабливості їх перед відправкою на стіл можна просочити зверху карамеллю.
 • Праліне. Готують на основі горіхів, згущеного молока, жирних вершків і цукру. Така начинка вважається класичним складом для наповнення шоколадних сфер. При цьому її можна доповнювати муссовим складом, створюючи комбінований наповнювач.
 • З печивом. Для виготовлення наповнювача задіють мигдальний горіх з білим шоколадом, ягодами і маленькими мафінів без начинки. Всі інгредієнти дрібно перемелюють і рясно покривають карамеллю.

Як прикрасити торт?

При декоруванні поверхні торта шоколадними кульками вони надають солодкого десерту гарний зовнішній вигляд і легкість. Щоб їстівне частування міцно трималося на виробі, його слід добре зафіксувати.

Для кріплення краще всього задіяти наступний склад:

 • карамель;
 • крем Чіз;
 • мастика з цукру;
 • шоколадний склад.

В кулінарії пропонується багато варіантів декорування поверхні торта шоколадними фігурками. Припустимо виробляти композиції з сфер різного відтінку і діаметра. Також можна задіяти 1 або 2 шоколадних кулі середніх параметрів.

Кулі з шоколаду є оригінальним кулінарним виробом, яким можна задекорувати абсолютно будь-який кондитерський десерт: морозиво, тістечко, торт. При цьому фігурам можна додати будь-який відтінок за допомогою харчових барвників. Додатково заготовки можна посипати кокосовою стружкою або інший посипкою.

Відео про приготування куль з шоколаду на торт

Два способи приготування куль з шоколаду:

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал