Коли святкують Великдень у 2024 році за новим календарем – традиції та звичаї свята

Коли святкують Великдень у 2024 році за новим календарем - традиції та звичаї свята

Як визначити дату Великодня?

Щороку дата Великодня змінюється та визначають її за місячним календарем. Великдень може бути як наприкінці березня, так і у травні. Від чого це залежить, і чи можна самому порахувати, на який день припаде це Велике свято. Чекаємо повний місяць після дня весняного рівнодення. Великдень прийнято відзначати наступної неділі після цього повного місяця. У 2024 році за новим (новоюліанським) календарем Великдень християни будуть святкувати 5 травня. Католицька Пасха відзначатиметься 31 березня.

Історія свята Пасха

Привітати із Пасхою 2022
Вітання із Пасхою

У наш час Великдень символізує день воскресіння Ісуса Христа, очищення від гріхів. Але це свято відзначали ще раніше – до народження Ісуса. Великдень був символом позбавлення ізраїльського народу від єгипетського рабства. Багатьом відома історія про те, як Мойсей навів на Єгипет десять страт за те, що вони відмовилися звільнити Ізраїль. Фараон здався, і відпустив народ Ізраїля. Свято назвали Песах, і його євреї відзначали з особливою пошаною обідом у вузькому сімейному колі, приносячи в жертву ягнята.

Традиції та звичаї на Великдень

Привітання із Христовим Воскресінням
Вітання з Пасхою у прозі

Кожен народ має свої традиції, пов’язані з цим найважливішим днем ​​православного календаря. Але єдиними символами Великодня є символи життя (яйця, паски та зайці), світла (вогні) та струмки як символ оновлення.

Великий піст передує Великодню і триває 40 днів. Це час фізичної та духовної помірності, стільки днів Ісус молився в пустелі. Необхідно утримуватися від вживання алкоголю, солодощів та м’ясної їжі, а також молитися та духовно очищатися.

Останній тиждень перед Великоднем називають Страсним. У ці дні необхідно упорядковувати будинок і готувати святкову їжу. У четвер потрібно купатися і прибирати в будинку.

Також у четвер господарки починають готувати страви до свята. Обов’язково на столі повинні бути яйця — символ нового життя. Як описано в Біблії, Магдалина подарувала Тиберію яйце як символ воскресіння Христа. Імператор не повірив послідовниці і сказав: “Як біле яйце не може стати червоним, так і людина не може повстати з мертвих”. І яйце відразу ж змінило колір. З того часу існує звичай фарбувати яйця на великодній стіл.

Ще одним атрибутом є артос – хліб, освячений останній тиждень перед Воскресінням. Його можна їсти протягом року при хворобі, а також просто натще. Пасхальну їжу святять у ніч із Суботи на Неділю.

Народні традиції на Великдень

Привітання з Пасхою 2022
Привітання з Пасхою у картинках
  1. Ранок у Світле Воскресіння прийнято починати з трапези, на якій кожен має з’їсти яйце з сіллю.
  2. Також необхідно спробувати калач або паску, а потім вже переходити до м’ясних та рибних страв.
  3. Раніше прийнято було грати в «покатушки». Діти котили яйця землею і намагалися вкотити яйце якнайдалі.
  4. У це свято прийнято ходити в гості до хрещених, відпочивати та радіти.

    Радості та удачі Вам у це Світле свято Воскресіння Христового!

Христос Воскрес
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Привітання: картинки

Коли святкують Великдень у 2024 році за новим календарем - традиції та звичаї свята Коли святкують Великдень у 2024 році за новим календарем - традиції та звичаї свята Коли святкують Великдень у 2024 році за новим календарем - традиції та звичаї свята Коли святкують Великдень у 2024 році за новим календарем - традиції та звичаї свята

Друзі, Вам подобається ця стаття? Поділіться з друзями!
Коліжанка - жіночий інтернет-журнал